Vaše kočka vás chce mrtvé. Je nám líto. Smiřte se s tím.

Kočky jsou jako domácí mazlíčci trochu divné. Pro podrbání si přijdou, jen když na to samy mají náladu, jsou to samostatné bytosti, které na vás většinou kašlou a ještě občas dělají naschvály. Občas se zdá, že vás vaše kočka vůbec nemá ráda.

Je to velice pravděpodobně skutečně tak. A navíc vás chce zabít.

Jak to víme?

University of Edinburgh ve spolupráci s Bronx Zoo provedli studii, kde zkoumali a porovnávali stabilitu koček domácích s divokými kočkami. Zkoumali jejich vzorce chování a výsledek vás asi nepotěší. Pokud se ve všech pěti aspektech vaše kočka chová divně, podle vědců, pokud by byla větší, nejspíš by se vás pokusila zabít.

1. Extroverze – Chová se k vám vaše kočka láskyplně?

Je k vám vaše kočka milá a stejně tak k lidem z vašeho okolí? Kočky jsou všeobecně považovány za hajzlíky a introverty, ale i introverti mají občas náladu na hraní.

Pokud se vám zdá, že vás vaše kočka niterně nenávidí, nechce od vás pohladit a kouše vás při pokusu o mazlení i po několika letech společného soužití, nejspíš to bude jedna z těch, kteří vás chtějí mrtví.

2. Svědomitost – Pozná vaše kočka rozdíl mezi dobrým a špatným?

Neustále vám shazuje věci ze stolu? Zatímco s vámi navazuje oční kontakt, aby vám dala vědět, ano, dělám to schválně, abych tě fakt hodně na*rala? Čte si nenápadně příručky „Jak zabít člověka“?!

3. Spokojenost – Dá se s vaší kočkou domluvit?

Asi nebude tak úplně poslouchat vaše příkazy jako pejsek, ale i kočka je schopná pochytit nějaká slova a základy. Pokud ovšem i tak na vás zvysoka kašle…

4. Neurotismus – Je vaše kočka neustále v napětí?

Pokud chodíte domů a máte hodně stresu, domácí zvířata se od vás mohou tak trochu nakazit. U kočky se navíc ten neurotismus může kumulovat a kumulovat, až je z ní paranoidní troska. Jinými slovy to, jak jste jí dali do klece a odnesli k veterináři na očkování, vám nikdy nezapomene.

5. Otevřenost – Je vaše kočka otevřená pro změnu?

Pokud ne, máte to spočítané. Dávejte si na vaší kočku pozor, spěte s nožem pod polštářem a uvědomte si, že pokud by byla jenom trochu větší jako její kolegové v sekci šelem v zoologické zahradě, už by si vás dávno dávala k obědu.