…

3 tipy, kam vyrazit na eurovíkend

Zkouškové pomalu končí a s tím začíná plánování výletů na léto. Ideální jsou v tomto ohledu takzvané eurovíkendy neboli krátké dvou až třídenní zájezdy po Evropě, které jsou...

Blog
Zkouškové pomalu končí a s tím začíná plánování výletů na léto. Ideální jsou v tomto ohledu takzvané eurovíkendy neboli krátké dvou až třídenní zájezdy po Evropě, které jsou...

Zkouškové pomalu končí a s tím začíná plánování výletů na léto. Ideální jsou v tomto ohledu takzvané eurovíkendy neboli krátké dvou až třídenní zájezdy po Evropě, které jsou výhodné zejména pro studenty. V dnešním článku vám poradíme tři tipy na zajímavé a cenově dostupné evropské destinace, kam lze v létě vyrazit.

Benátky

Benátky jsou nejen městem všech zamilovaných, ale jsou především centrem umění a unikátních historických památek. Cesta z České republiky trvá autobusem zhruba 9-10 hodin, přičemž do samotného centra lze poté dorazit vodním autobusem (vaporetto), kdy jednosměrná jízdenka stojí pro turisty 7,50 EUR. Povinným bodem cesty každého návštěvníka Benátek jsou poté Dóžecí palác – rezidence vládců Benátek, Bazilika San Marco, most Ponte di Rialto a Galerie dell’Accademia, kde je největší sbírka benátského umění.

Berlín

Berlín je pro studenty takřka rájem, všechna muzea a historické památky jsou při vstupu s ISIC kartou zvýhodněny dodatečnou slevou, přičemž ubytování a restaurace jsou rovněž cenově velmi příznivé. Pokud byste vyráželi do Berlína autem, do cíle dorazíte za zhruba 3,5 hodiny. Naopak vlakem je to zhruba 4,5 hodiny. K nejzajímavějším místům Berlína patří budova Reichstagu, Braniborská brána, náměstí Alexanderplatz, Muzejní ostrov (Museuminsel) a památník Berlínské zdi v Bernauer Strasse.

Verona

Italská Verona není jen městem Romea a Julie, ale zvídavému návštěvníkovi nabízí mnohem více. Nejznámější památkou Verony je tamější amfiteátr Arena, který je po Koloseu a amfiteátru v Capue největším amfiteátrem na světe. Dalším významným bodem je most „Ponte Scaligero“, který navazuje na pevnost Castel Vecchio, nebo také kostel San Zeno Maggiore, jenž byl vybudován v letech 1123 až 1135. Verona je nám ještě blíže nežli Benátky, a tak trvá cesta tam autem zhruba 8 hodin. Ačkoli se jedná o evropskou destinaci, kde platí náš průkaz evropského zdravotního pojištění (EHIC), zvažte před cestou i sjednání kvalitního pojištění na cesty, které by v pokrývalo i samotnou cestu autem či například ztrátu cestovních dokladů.