Opravdu, žádný rozdíl tam vlastně není.

Ačkoliv tyto dvě skupiny obyvatel často vypadají, že spolu mají společného méně něž chcíplý platýz s žirafou v zoo, tak první dojem nás může mýlit. Důchodci a studenti jsou v jádru jedna a ta samá skupina lidí. Jen s trošku rozdílným vizuálem.

Často neví, co budou celý den dělat

Přednášky jsou jen od pondělí do čtvrtka, na brigádu tento týden už nepotřebujete, tak co budete vlastně dělat se svým životem? Jak naložit s tím zbytečně velkým nevyplnitelným časem? Nakonec hrajete jen divné hry na internetu a zabíjíte čas. Zatímco vaše babička možná luští sudoku a ze stejného důvodu se dívá na Komisaře Rexe. Tak ji možná navštivte… a budete se moci nudit spolu.

Mají speciální slevy

Je sice pravda, že s ISICEM se ve zdravotních potřebách nenapakujete tak, že budete díky levným francouzským holím a kompresním punčochám vypadat jako podivný Robocop, ale zato můžete stejně vy i vaši prarodiče zajít na nějakou výstavu s příjemnou slevou.

Přáli by si, aby jim bylo 25

Každý jen z rozdílných důvodů. U vysokoškoláků je to často proto, že v tomto věku už mají školu a permanentní chudobu za sebou. U starých lidí proto, že ví že mají chudobu teprve dalece před sebou. A hemaroidy a artróza kyčelního kloubu není taky nějaká skvělá výhra.

Jsou vzhůru v dost podivné hodiny

Zatímco vy chodíte ve čtyři ráno spát, protože jste se zasekli u bingwatchování Ricka a Mortyho, tak váš dědeček je zrovna vzhůru, protože ho trápí prostata a musí chodit třikrát v noci na toaletu. Nicméně oba nakonec zíráte do stropu prázdného pokoje stejně.

Různé tabletky jsou pro vás velice důležité

A je jedno, jestli se jedná o extázi nebo léky na ředění krve. Každý z vás si prostě najde to svoje.

Jsou stejně chudí

Bez komentáře.

Neustále mluví o politice

Jen jste tak trochu v rozdílných politických táborech. Ačkoliv nechceme generalizovat, tak takový malý tichý hlásek vzadu v hlavě nám říká, že zatímco vás by vyhnaly do ulic třeba práva na manželství pro všechny, tak vaše babička by se ráda posadila na kolečkovém křesle do čela revoluce proti ilegální imigraci. A možná i proti té legální. Just saying. Statistika.

Každý rok z vašeho okolí zmizí starší lidé

Myslíte že jen vaše babička přichází o kamarády z práce? Sestřenky a tety? Oblíbeného stoletého pekaře? Smutně jsou na tom dost i vysokoškoláci. A nemluvíme tady o vysoké úmrtnosti zapříčiněné fenoménem vraždících šílenců jako ve Vřískotu. Stačí jen, že vaši kamarádi z vyšších ročníků školu dokončí. A občas je už nikdy neuvidíte.