Po tomto článku vás velice rychle přejde chuť. Doživotně.

Koho by mohlo napadnout, že rozplizlá věc ze žloutku, octa a oleje může být ve své podstatě nechutná? Asi málokterého milovníka jakýchkoliv fastfoodových prasáren, který majolku vidí jako ultimátní vylepšovač jakéhokoliv sendviče. Ale opak je pravdou. Majonéza v sobě skrývá děsivá tajemství, po kterých se i ten nejzarputilejší fanoušek obžerství stane veganem.

Používá se k odstranění dehtu z lidí

Sice už nežijeme ve středověku, abychom byli častými svědky toho, kdy soud odsoudí někoho k vyválení v dehtu a peří, ale i tak se občas nějakému silničáři i v dnešní době stane, že se omylem obalí dehtem.

Odstranění této látky není vůbec jednoduché. Zaprvé způsobí spáleninu a zadruhé rychle zasychá a spojí se s kůží. Jeho odstranění pak bývá pomalou a delikátní prací, pro kterou se používá….drumroll prosím…správně. Majonéza. Je nám jasné, že to sice nebude klasický postup ve všech nemocnicích, ale i samotní lékaři to považují za nejlepší postup v případě menších popálenin. Doktoři v Pakistánu to dokonce doporučují jako léčbu první volby. Pokud se vám nepodaří odstranit dehet slunečnicovým olejem nebo majonézou, tak se doporučuje nafta. Čtete správně. Vaše oblíbená náplň sendviče má podobné funkce a složení jako pohonná hmota. Pořád na ni máte chuť?

Kupodivu se dá použít i jako teplovodivá pasta při sestavování počítače

Skládáte si sami doma počítač a z nějakého záhadného důvodu nemáte u sebe klíčový komponent jako teplovodivou pastu? Tak se běžte podívat do ledničky. Protože i podle zkušených aj’áků taková majonéza může ochránit nejdůležitější části vašeho počítače tím, že z nich odvede teplo. Dokonce pracuje lépe než komerční pasty. Problémem je její trvanlivost. Nejlépe pracuje prvních 24 hodin, posléze je její funkčnost horší a horší. Ale zase by vás počítač při práci asi hezky voněl.

Zabíjí vši

Pojďme se podívat na další bizarní využití této potraviny. Majonéza díky své matlavé gelové konzistenci je dokonalým přípravkem na udušení vší. Vši, které se do ní dostanou navíc nemají možnost úniku a pomalu se v ní utopí. Stačí se jen pořádně popatlat, nasadit koupací čepici a nechat působit přes noc. Po deseti dnech preventivně opakujte. Voilá! Vaše vlasy byly uchráněny před holícím strojkem.

Používá se jako divný hudební nástroj

Pamatujete si na ten díl Spongeboba, kde se Patrick ptá, jestli je majonéza hudební nástroj? Očividně mu lhali.

Nejenže může díky své gelovité struktuře vydávat takto kvalitní audio, ale navíc každý zvukař z porna vám potvrdí, že při nahrávání zvuků a ruchů do pozadí neexistuje nic lepšího než okurka pleskaná do otevřené piksly s Hellmannskou. Vážně.

Je vědecky vysvětleno, proč tolika lidem připadá nechutná

Nechme všechen bullshit stranou. Pokud vám nestačily výše napsané argumenty, tak vám musíme bohužel říct, že i vědci tvrdí, že majonéza je špatná a nechutná a u mnoha lidí vyvolává pocit nevolnosti. A má to své opodstatnění.

Podle etologů to je převážně proto, že jim připomíná hnis z infikované rány. Proč vám to vaše mysl dělá? Chrání vás. Vaše znechucení je mentální obranou před tím, abyste jedli špatné věci, co vám mohou ublížit. Třeba jako shnilé maso nebo výkaly. Tak proč jíst něco, o čem nám naše instinkty říkají, že to je špatné a vypadá to jako obsah nějaké ošklivé cysty?

Zkuste nad tím přemýšlet, až si naložíte příště plný kopec bramborového salátu. Dobrou chuť.