…

Věci, které musíte přežít při abstinování na párty

Dá se taková párty vůbec přežít se všemi těmi kecy okolo?

Lifestyle
Dá se taková párty vůbec přežít se všemi těmi kecy okolo?

Je jedno, jestli berete antibiotika, přidali jste se ke straight edge hnutí nebo vám alkohol prostě nechutná. Vyrazili jste na párty s tím, že nebudete pít. Co vás čeká?

Jak vnímáte své kamarády

Při pití

Po pátém panáku míváte normálně pocit, že vaši přátelé konečně dokázali vkusně  a trefně vystihnout Kierkegaardovo vnímání času z pohledu zoroastrické mytologie pomocí numenorologie a teorie superstrun. Vše dává smysl, je kausální a moudré. Milujete je a jejich politologické a ekonomické analýzy.

Při abstinování

Nevíte čím to je, ale zdá se vám, že historky vašich opilých přátel jsou jen o tom, kdo se kde s kým vyspal, poblinkal nebo uprdnul na veřejnosti. Navíc jsou doprovázeny hysterickým smíchem, který zní jako když rituálně obětováváte kozu pomocí cirkulárky.

Peníze

Při pití

Pokud by vaše peněženka byla film, tak by byla western, ve kterém se v pravé poledne prohání větrem hnaná koule plevelu a meluzína si prozpěvuje  v komínech opuštěného saloonu.

Při abstinování

Ležíte na posteli jak spokojená striptérka po směně a házíte si se smíchem bankovky na obličej, protože jste za celej večer vypili jen dvě kofoly a kafe. Ani jste nebyli natolik opilí, abyste si totálně nametení kupovali nad ránem kyblík od KFC. Oujé.

Kupování nápojů

Při pití

Kamarád: „Chceš taky pivo?“

Vy:“Jo.“

Prosté. Jednoduché. Prosté.

Při abstinování

Kamarád: „Chceš taky pivo?“

Vy:“Ne, já dnes nepiju.“

Kamarád: „Bereš antibiotika?“

Vy: „Ne, prostě jen nechci.“

Kamarád: „A ani malý pivo? Nebo panáka? Tak si něco dej.“

Vy: „Ne, jen dnes nechci.“

Kamarád: „A děje se něco?“

Vy: „Ne, jen prostě nemám chuť.“

(kamarád touto dobou očividně začíná být nervózní)

Kamarád: Je to proto, že je jeden z tvých rodičů alkoholik? Dal ses k mormonům? Jsi muslim? Umíráš? Jestli ano, tak si dej panáka, beztak to nemá cenu

Vy: (…)

A tahle písnička pokračuje donekonečna.

Pozvánky na pařby

Při pití

Zapípá vám messenger se zprávou: „ Hej, bereš na ten večírek nějaký víno? Já to nestihla koupit.“

Při abstinování

Zapípá vám messenger se zprávou:“Hej, jedeš na ten večírek autem? Já jen, že bych potom potřebovala hodit domů.“

Navazování vztahů

Při pití

S neznámou holkou se objímáte a brečíte si do mikiny. Vzájemně si slibujete, že odteď budete největší kamarádky a jste rády, že jste se vzájemně našly. Opodál váš kamarád zažívá velmi romantickou chvíli s neznámou buchtou.

Při abstinování

Neznámá holka, které se roztekl pláčem mejkap do podoby traumatizované pandy, se vás snaží obejmout. Zatímco ji rezervovaně odstrkujete, tak vidíte, jak se na sebe nechutně váš kamarád slinami lepí na potácející se dívku. V oblasti úst vypadá jak slimák přilepený ke kachličce.

Den poté

Při pití

Smrt, zmar, temnota. Vystřelující provazce bolesti z vašich spánků, smrad. Popraskané žilky v očích. Den v hajzlu.

Při abstinování

Probudili jste se v devět a udělali si snídani. Slunce svítí a ptáci zpívají. Cítíte se jako Sněhurka v lese, když se k ní sletěla zvířátka a zpívala s ní árií oslavující krásy života. Win!