Váš vesmír se navždy změní. Je nám líto.

Ok, sice jste zrovna nastoupili na vejšku, je vám dvacet, ale dvacet je už skoro jako pětadvacet. A pětadvacet je vlastně skoro jako třicet, což už je něco jako smrt. Jen pomalejší a víc ponižující. Ačkoliv máte pocit, že v tomto věku se mění svět kolem nás, tak to je spíš naopak. Okolí se nemění, to prošel metamorfózou jen váš pohled na něj. Což je myšlenka tak deep, že by nám ji chtěl ukrást i Paul Coelho nebo Firstclass. Takže ji trochu rozvedeme. Co se nejvíc změní?

Teenageři

Dokud jste chodili na základku, tak vám osmnáctiletí lidé připadali jako jediný symbol drsnosti a dospělosti, ke kterému jste poníženě vzhlíželi jako ubohý plankton k mořským predátorům na vrcholu potravního řetězce. Dneska se na ta malé smrady díváte jako ruští carové z hřbetu své běloskvoucí klisny na své poslední pacholky. Připadají vám hlasití, trapní a obhroublí. A takový přístup k životu je jen krůček od toho, abyste byli zahořklí starci nebo si pořídili slevovou kartičku na bodíky do Tesca.

Popkultura

Zatímco okolo dvaceti jste se rádi nechali strhnout nějakou popkulturní bláznivinou, ať už to byl Gangman style nebo What was the fox says (pro pamětníky), tak teď se na vše díváte s lehce kritickým očkem a menším pochopením. Na většinu nových boybandů se díváte jen s vyděšeným pohledem, který mívají většinou jen osamělí misionáři při prvním kontaktu s kmenem kanibalů. Myšlenky jako Kdo jsou ti lidé a co chtějí? A proč proboha dělají na youtube TOHLE?!  vás budou napadat čím dál častěji.

Jídlo

Zatímco hamburger byl po výživové stránce dříve plnohodnotné jídlo, protože měl v sobě plátek okurky (zelenina checked), tak dnes při pohledu na reklamu s mastným fastfoodem máte pocit, že se vaše tepny samovolně ucpávají cholesterolem a wrap z plakátů míří na váš žaludek pistolí, zatímco vám vyhrožuje, že jestli do něj vážně skousnete, tak to vaše břicho schytá. A schytá. Dvoudenní nevolností. Slyšíte to tiché plop, plop? To je zvuk vašich ucpávajících se artérií, nenechte se tím znepokojit.

Popíjení

Jídlo není vaším jediným novým nepřítelem. Zatímco dřív jste dokázali do sebe alkohol lít v takové kadenci, že by vyšlo nastejno, i kdybyste měli kapačku s lihem přímo do žíly, tak dnes jste trochu opatrnější. Protože i konzumace tří piv nalačno teď překvapivě vede k opožděné večerní kocovině. A po pořádné party se rozlučte se svým normálním životem tak na týden. Pokud to vůbec přežijete.

Smrt

Je blíž. Co vám k tomu máme jako říct? Nejen fyzicky, ale i ve vašich myšlenkách. Víc si všímáte každého píchnutí a už vám nepřipadá rozhodně ok jezdit na silvestra na chalupu popíjet s angínou, i když tam není topení. K bruslení jste si pořídili všechny chrániče a vaše nové auto už není vytuněná šunka, ale něco, co má sakra minimálně apon 68 airbagů. Třicet je věk, kdy vám dojde, že tělo máte sakra jen jedno. A na velice krátkou dobu.