…

Darováním krevní plazmy můžete pomoci dvakrát…

Vaše krevní plazma slouží k výrobě léků pro pacienty, kteří jsou na nich životně závislí. Na výrobu léků pokrývající roční léčbu jednoho pacienta trpícího např. poruchou krevní...

Lifestyle
Vaše krevní plazma slouží k výrobě léků pro pacienty, kteří jsou na nich životně závislí. Na výrobu léků pokrývající roční léčbu jednoho pacienta trpícího např. poruchou krevní...

Vaše krevní plazma slouží k výrobě léků pro pacienty, kteří jsou na nich životně závislí. Na výrobu léků pokrývající roční léčbu jednoho pacienta trpícího např. poruchou krevní srážlivosti, krvácivými poruchami či poruchami imunity je třeba 500-1000 l plazmy!!! Krevní plazma je nezbytná rovněž při velkých operacích, léčbě rozsáhlých popálenin a velkých ztrátách krve.

Věděli jste, že jedním odběrem krevní plazmy můžete pomoci rovnou dvakrát? Vedle samotného darování krevní plazmy můžete finanční náhradu za svůj odběr poukázat na některou z nadací, s nimiž naše dárcovské centrum dlouhodobě spolupracuje.

V našich dárcovských centrech v obchodních centrech na Chodově a na Černém Mostě je totiž možné darovat krevní plazmu také bezpříspěvkově, tzn., že jako dárce nepožádáte o finanční náhradu 600Kč. Pokud se takto rozhodnete, máte možnost tuto částku věnovat jedné z našich partnerských nadací:

  1. Nadace policistů a hasičů – Příspěvky poukázané na Nadaci policistů a hasičů jsou určeny výhradně na pomoc dětem pozůstalým po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby, a policistů a hasičů těžce tělesně postižených následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.
    www.nadacepah.cz
  2. Nadační fond Šance onkoláčkům – Posláním a účelem Nadačního fondu Šance onkoláčkům je materiální a finanční pomoc dětem s onkologickým onemocněním, v léčbě a 2 roky po ukončené léčbě, dětem s vrozenou vadou, nebo jiným závažným onemocněním.
    www.nfsanceonkolackum.cz
  3. Pes nejvěrnější přítel – V útulcích žije mnoho opuštěných a často týraných zvířat. Pokud vám osud pejsků není lhostejný, přidejte se k nám a pomáhejte s námi.
    www.pesnejvernejsipritel.cz

Dalšími bonusy, pokud se rozhodnete být bezpříspěvkovým dárcem, jsou:

– nárok na den placeného pracovního volna v den, kdy krevní plazmu darujete
(dostanete od nás na vyžádání potvrzení).
– zařazení do programu oceňování Českého červeného kříže, s kterým naše centrum již dlouhodobě spolupracuje
– odečet 3 000 Kč za každý úspěšný odběr ze základu daně.

Stačí před odběrem při příchodu na recepci nahlásit, že odběr chcete jako bezpříspěvkový a úhrada finanční náhrady za Váš odběr bude poukázána na Vámi vybranou nadaci.

Pokud se vzdáte finanční kompenzace, získáte statut „čestného dárce“ u Českého červeného kříže, s nímž také spolupracujeme.

Výše popsaným jednorázovým bezpříspěvkovým odběrem se nikterak nezavazujete k pravidelnému bezpříspěvkovému dárcovství. Rozhodnutí před každým odběrem je jen a jen na Vás a bezpříspěvkové odběry rozhodně nejsou žádnou morální povinností. Již to, že darujete krevní plazmu, je velkou pomocí potřebným.

Více informaci o darování se dozvíte na www.europlasma.cz