Budoucnost, kterou si zasloužíme, je tu.

Nissan je společnost, která obvykle vyrábí auta. Pokud ale chtějí, aby se o nich mluvilo i na místech, na kterých se o autech moc nemluví (například zde), musejí čas od času vyzkoušet vytvořit i něco jiného. Například bačkory, které se samy zaparkují a uklidí. Představujeme ProPILOT Park Ryokan.

Restaurace, kde se samy pohybují bačkory, stoly i sedačky

ProPILOT Park Ryokan je japonská hospoda, která vypadá jako spousta jiných, podobných podniků v Japonsku. Jen s tím rozdílem, že v téhle vás u vstupu čekají přezůvky precizně srovnané jedna vedle druhé. Jak se to stalo? Hezky se takhle papuče zaparkovaly.

Nissan bačkory

Každá bačkora má dvě miniaturní kolečka, motor, senzory a ProPilot technologii, kterou používá Nissan také ve svých nejnovějších vozech. Nejenže technologii implementovali do bačkor, ale také do polštářů, na kterých se v restauraci sedí a ve stolech. Takže když tam vejdete, občas můžete mít pocit, že všechen nábytek posedl duch.

Nissan bačkory

Zcela funkční podnik můžete navštívit ve městě Hakone, které leží 80 kilometrů od Tokia a je slavné úžasným výhledem na horu Fuji. Zástupci Nissanu říkají, že má technologie pomoci zaměstnancům restaurace, aby neměli tolik práce, ale zároveň chtějí také představit technologie, které mají jejich nejnovější Nissan Leaf vozy.