Pokud jste neviděli, už víte co dělat místo učení se!

Máte se učit na zkoušky, ale co… To vám neuteče. Na jaký seriál se místo toho dívat? Pokud vám unikla Rodina Sopránů, seriál, který se na HBO začal vysílat už v roce 1999, měli byste to napravit. Byl totiž označen za nejlepší seriál všech dob.

Ano, všech dob!

Příběh s mafiány jako hlavními hrdiny

Tony Soprano, otec od rodiny s depresemi, který je zároveň šéfem mafiánské organizace, byl hlavní hrdina prvního seriálu, který se rozhodl vyprávět jeden velký příběh se spoustou postav, propletenými příběhovými linkami a nějakým vývojem. A navíc se jednalo o dost kontroverzní téma – hlavními hrdiny byli mafiáni.

Série, která běžela od roku 1999 do roku 2007, byla časopisem Rolling Stone označena jako nejlepší všech dob v žebříčku 100 nejlepších seriálů všech dob. Jinými slovy, uspěl v hodně velké konkurenci.

Rolling Stone píší, že Rodina Sopranů v podstatě změnila svět, zejména ten televizní. Říkají, že tvůrce seriálu, David Chase, v podstatě všem ostatním ukázal, s jakými ambicemi se dá přistupovat k televizním seriálům. Mixuje brutalitu i humor, postavy nejsou dokonalé, ale spíše zlomené trosky. A všechno to funguje dodnes, i v konkurenci všech moderních seriálů.

Na druhém místě nejlepších seriálů všech dob skončila další série od HBO s názvem The Wire, na třetím místě je Breaking Bad.