Pár pohádek, kterým nevěří ani oni sami

Rodiče pro nás měli při naší proměně z batolete v poďobaného uřvaného puběrťáka s občankou spoustu průpovídek. Zatímco některé z nich se ukázaly být časem naprosto moudré ( např.“ vem si delší triko, ať ti nenastydnou ledviny), tak některé se s roky proměnily v lež a bullshit.

Nehrajte si s ohněm

Vážně? Vždyť u ohně se dějí ty nejlepší věci. Pokud na něm negrilujete nebo si pomocí něho nezapalujete jointa, tak se u něj aspoň hřejete s kamarády s kytarou nebo po vzoru hollywoodských filmů na něm máte sex na falešné kožešině z IKEA. Což se ukáže jako špatný nápad. Vždycky je to špatný ulepený nápad, co se blbě čistí a je to sexy zhruba asi tak, jako když máte sex na chcíplém psovi.

Nebavte se s cizími lidmi

A jak byste jinak potkali svou budoucí manželku aka tu skvělou holku, s kterou teď jdete na druhé rande? Ona sice ještě neví, že bude matkou vašich dětí, ale to je přece jedno.

Když se ti něco nedaří, tak to zkoušej tak dlouho, dokud neuspěješ

To rozhodně neplatí u svádění. Protože pokud vám váš protějšek jasně řekne, že s vámi nechce nic mít, tak další ustavičné zkoušení by mohlo znamenat maximálně to, že dotanete pepřákem do očí.

Studium především!

V páté třídě před přijímačkami na gympl to možná smysl mělo, ale jen protože to bylo zhruba tak poslední období, kdy záleželo na tom, jakou známku dostanete. Je jedno, kolik úsilí tomu dáte, hlavně, že nějak prolezete. Beztak nakonec zjistíte, že ten spolužák, co po základce odešel grilovat kuřata  je na tom dnes lépe. Podle všeho má  prosperující byznys a vilu plnou zlacených kohoutků a pávů, co maj vlastní iPady. To je prostě život.

Dokážeš cokoliv, když se tomu budeš hodně věnovat

Vážně? Pokud byste tomu věřili doopravdy a snažili se intezivně zastavit svou vlastní koncentrovanou myslí kamion řítící se na vás rychlostí 160km/h, tak by to taky mohlo skončit pár ošklivými frakturami a hodně epickými titulky v bulvárních denících. A tím myslíme opravdu epickými.

Nikdy neber drogy

A jak máme přežít ty mnohačetné fraktury potom, co nás srazil ten kamion? Ne, ten smutný lunapark úzkosti jménem život se bohužel jinak než s pomocí drog přežít nedá.Drogy jsou prostě bezvadná věc, vy oškliví pokrytečtí rodiče, co jste to říkali beztak s kafem v ruce. A je jedno, jestli se jedná o nějaký ten joint, ibáč, morfium v nemocnici, kofein nebo trocha toho alkoholu.Prostě nám to neberte.