…

Co všechno riskujete, pokud si pořizujete kočku?

Mezi lidmi, již vlastní kočku nebo pejska, nezřídka kdy probíhají spory. Je obecně platné pravidlo, že pes je nejen pánem domu, ale i skvělým parťákem, společníkem...

Lifestyle
Mezi lidmi, již vlastní kočku nebo pejska, nezřídka kdy probíhají spory. Je obecně platné pravidlo, že pes je nejen pánem domu, ale i skvělým parťákem, společníkem...

Mezi lidmi, již vlastní kočku nebo pejska, nezřídka kdy probíhají spory. Je obecně platné pravidlo, že pes je nejen pánem domu, ale i skvělým parťákem, společníkem pro každou neplechu a spolehlivým přítelem. Ale co takový kocour či kočička? Jak je to s těmihle čtyřnohými chlupáči? Dnes vás seznámím s drobnými strastmi, s nimiž se pravděpodobně setkáte, pokud si do domečku pořídíte kočku.

Kdekoli ji pohladíte, je to špatně

Pokud patříte mezi ty, kteří od svého mazlíčka očekávají několikahodinové mazlení po příchodu z práce u televize a teplou dekou, věřte, že kočka není správnou volbou. Přijde se pomazlit jen tehdy, když sama bude chtít. Pokud ji k tomu budete nutit, vysloužíte si akorát několik řádných škrábanců.

To ona je pánem domu!

Říkáte si, že u vás to nehrozí? Že máte situaci pod kontrolou? Mýlíte se! Tento proces začíná velmi nenápadně. Nejprve přestanete utrácet za sebe a čím dál častěji se budete objevovat v potřebách pro zvířata. Hromadné nákupy všemožných mističek, pelíšků a hraček se stanou vaší denní náplní. Konečné stádium je tiché ujídání zbytků, které už váš mazlíček nechce a nocleh na podlaze. Jak jsem již na začátku zmínila, nebude to trvat dlouho a kocourek či kočička brzy převezme panství nad vaším domovem do svých tlapek.

Nemá vás ráda

Věřte či ne, kočky nejvíce milují samy sebe. Jsou tvory sebestřednými, které nejvíce zajímá vyhřátá lavička a kapsičky od Whiskas. Pokud ji však tyto libůstky dopřejte, nejspíš začne uvažovat, že vás časem vezme na milost. Ale nejásejte, nic není jisté!

Budete ji sloužit

Pokud jste byli dosud zvyklí na svůj klid, večerní masku a oblíbený seriál, dnem, kdy vašimi dveřmi poprvé projde kočka, se všechno změní. Po práci nejspíše nebudete připravovat jídlo sobě, ale svému mazlíčkovi, který se až příliš brzy otrká a začne na vás nebezpečně vrčet při každičké minutce zpoždění. Bude vhodné pořídit si speciální diář na zapisování aktivit, které musíte zvládnout. Brzy si zapamatujete, že ráno se podává výhradně teplé mléko a k odpolední svačince vlažné.

Vlastnictví jakéhokoli jiného domácího mazlíčka nepřipadá v úvahu

Brzy zjistíte, že pořízení kočičky nebylo pouhým rozmarem, nýbrž jedním z vašich životních kroků. Pokud časem zjistíte, že byste rádi vlastnili i pejska, je pozdě. Chcete-li si uchránit duševní a hlavně fyzické zdraví, jedinou přípustnou možností bude závistivé zírání na ostatní pejskaře v parku. Váš miláček se totiž s poměrnou jistotou nesnese s nikým jiným a pomyšlení, že by se o své panství měl dělit s kýmkoli jiným, nepřichází v úvahu. Stačí, že poskytuje ubytování vám.