…

Proč vám sledování seriálů od DC comics může přivodit komplexy?

Patříte mezi zaryté příznivce Flashe, Green Arrowa, Black Canary či podobných superheroes? Pokud ano, napadlo vás se někdy zamyslet nad tím, že sledování těchto seriálů může...

Lifestyle
Patříte mezi zaryté příznivce Flashe, Green Arrowa, Black Canary či podobných superheroes? Pokud ano, napadlo vás se někdy zamyslet nad tím, že sledování těchto seriálů může...

Patříte mezi zaryté příznivce Flashe, Green Arrowa, Black Canary či podobných superheroes? Pokud ano, napadlo vás se někdy zamyslet nad tím, že sledování těchto seriálů může být zatraceně depresivní záležitost? Pokud ne, přináším vám zde několik tipů, které vás hravě přesvědčí o opaku.

Každý hrdina je v něčem dobrý

Pokud patříte mezi tu hrstku lidí, která jednoduše v ničem nevyniká a okolo sebe už tak máte kamarády, kteří hrají na klavír, sportují a skládají básně, sledování těchto seriálů pro vás může být poměrně traumatickou záležitostí. Je vědecky dokázáno, že pravidelné sledování lidí, kteří se narodili s výjimečným darem, má negativní dopady na lidské ego. Obzvlášť škodlivé účinky se pak dostavují u jedinců, kteří sami v ničem nevynikají. Říkáte si, že je to hloupost? Zkuste si představit, jak demotivující může být pro mladého chlapce, jenž se snaží nabrat alespoň minimální svalovou hmotu, sledování Arrowa, namakaného chlápka, na jehož těle se rozhodně nepodepsaly nekonečné hodinky ve fitku, pití proteinových nápojů a přísná strava. 

Chodíte-li každé ráno běhat a stále domů přicházíte červení jako rajčata a s jazykem na vestě, pohled na chlapíka, který prosviští město během jediné vteřiny a s úsměvem od ucha k uchu, vás pravděpodobně také příliš nerozveselí.

Každý je má rád

Kdo by neměl rád usměvavého, pohledného muže, který si den co den prosviští městem, zachrání pár lidí a vylepší den? Nebo svalnatého krasavce s upnutým oblekem a lukem v ruce či za každé situace usměvavou a přívětivou blondýnku z jiné planety? Každý by si přál nazývat se přítelem těchto lidí a to také může způsobit závist!

Může existovat zajímavější život?

Pokud jste si až dosud mysleli, že váš život je zajímavý a naplněný, zkuste si jej jen na okamžik porovnat s životem Barryho Allena, Kary Danvers či třeba Olivera Queena. Už jen fakt, že si mohou kdykoliv zaletět či zaběhnout do kavárny pro čerstvou kávu, aniž by jim po cestě vychladla, je zatraceně cool.