…

Jak být produktivní

14Zrušte si účet na Netflixu Na další den máte napsat dvě eseje, projekt a musíte se naučit na test. A co uděláte vy, jakmile přijdete domů?...

Studentský život
14Zrušte si účet na Netflixu Na další den máte napsat dvě eseje, projekt a musíte se naučit na test. A co uděláte vy, jakmile přijdete domů?...

14Zrušte si účet na Netflixu

Na další den máte napsat dvě eseje, projekt a musíte se naučit na test. A co uděláte vy, jakmile přijdete domů? Sednete k počítači, zapnete svůj oblíbený seriál a hned je plán na večer jasný. A ty zbylé povinnosti? No co, nějak to dopadne.

Hodně pijte

VODU! Obyčejnou, čistou, ideálně neperlivou vodu. Ne pár pivek po škole s partou, ne sklenička vína s kamarádkou, ne panák whiskey po náročném dni.

Nepohybujte se příliš často okolo MCdonalds

V případě, že se chcete vyhnout obědu, večeři, dalšímu obědu..v tomto oblíbeném fastfoodu, vřele doporučuji příliš nebloudit v okolí, kdese Mcdonalds vyskytuje. V opačném případě se totiž může úplně krásně stát, že se vaše nohy samy od sebe rozhodnou změnit směr a vy najednou místo salaterie stojíte v mekáči, v jedné ruce držíte cheesburger, v druhé hranolky a v podpaždí si nesete colu největší velikosti. A věřte či ne, nezdravé jídlo hodně přispívá k naší nesoustředěnosti a tedy i neproduktivitě. Pokud tedy víte, že následující odpoledne budete muset strávit ve společnosti seminární práce a haldy knížek, je rozhodně lepší nápad zavítat do jiného typu restaurace!

Vyhněte se lidem, kteří vás nutí přemýšlet o vraždě

Na cestě k vašemu produktivnímu já je důležité příznivé nastavení mysli, tedy být pozitivní a v pohodě. Přesnému opaku zcela jistě napomáhá přílišný kontakt s lidmi, které ve vás způsobují emoce, jichž se sami děsíte.

Piš si každou hloupost!

„Když jsi d***l, tak si to napiš“ – Tak znělo heslo mého třídního učitele ze základky. Musím se přiznat, že v té době jsem to příliš neocenila, ale teď? Je to způsob, jak luxusně oblafnout svůj mozek. Jakmile to vidí napsané černé na bílým, vyhodnotí si tuto informaci jako důležitější a nedá vám pokoj, dokud daný úkol nesplníte. Rozepisujte si den po dni, minutu po minutě a věřte, že pak půjde všechno snáz.