…

Proč je pro nás dlouhé cestování v dopravních prostředcích přínosné?

Dojíždíte tak často, že byste s klidným svědomím mohli nazývat české dráhy druhým domovem, a pokaždé si zoufáte, jak moc zbytečného času tyto cesty zaberou? Jelikož...

Cestování
Dojíždíte tak často, že byste s klidným svědomím mohli nazývat české dráhy druhým domovem, a pokaždé si zoufáte, jak moc zbytečného času tyto cesty zaberou? Jelikož...

Dojíždíte tak často, že byste s klidným svědomím mohli nazývat české dráhy druhým domovem, a pokaždé si zoufáte, jak moc zbytečného času tyto cesty zaberou? Jelikož cestování vlaky v České republice se vzhledem k poměrně častým zpožděním mohou velice protáhnout, je pochopitelné, že vás napadají spíše negativní myšlenky s nimi spojené. Nicméně dnes vám zde přináším několik tipů, na kterých lze demonstrovat pozitiva, která se pojí s dlouhými cestami vlakem či autobusem.

Uděláte hodně práce

Všichni známe ten děsný pocit, kdy přijdeme domů a jsme plně rozhodnutí být produktivní až do večera, ale mozek nám začíná do života házet překážky v podobně nedokoukaného seriálu, nesmyslného (ale momentálně neskutečně zajímavého) videa na youtube, nutnost uklízení apod. Všichni také víme, jaká je realita „bezproblémového“ připojení, natož rozběhnutí seriálu ve vlacích. Pokud se tedy nerozhodneme jen nečinně válet po sedačce, nezbývá nám nic jiného než začít makat!

Cvičíte trpělivost

Patříte mezi ty z nás, které občas dokáže pořádně vytočit pouhé kašlání, smrkání a žvýkání? Věřte, že poté, co vedle vás bude tři hodiny v kuse řvát malá holčička, nebo  co vás po celou dobu jízdy bude otravovat odporný ožrala, vaše trpělivost se poměrně obrní.

Cvičíte samostatnost

Byli jste zvyklí cestovat s přítelem, taťkou, nebo kamarádem, který vám vždycky ochotně nosil těžké kufry? Pokud se v zápalu naštvání nerozhodnete tam své zavazadlo nechat, nezbyde vám nic jiného, než se o něj postarat sám, což má mimochodem další pozitivum – pokud nejste zrovna minimalista, nošení vašeho kufříku vám pravděpodobně vynahradí i několik návštěv posilovny.

Cvičíte správnou orientaci

Stojíte na obrovském nádraží v neznámém městě, mobil vám jako na potvoru vypověděl službu a nemáte odvahu oslovit kolemjdoucí. Nezbývá vám nic jiného než se jakýmkoli dostupným způsobem zorientovat a doufat, že nenastoupíte do vlaku, který vás neodveze do jiné země.

Nebudete svému kamarádovi vyčítat zpoždění

Po pravidelném cestování vlaky v České republice již pravděpodobně nikdy nevyčtete svému kamarádovi, že na domluvenou schůzku dorazil o několik minut déle. Máte-li za sebou pár jízd, ideálně vázaných na další přestupy, které jste samozřejmě už párkrát nestihli, s minimálním zpožděním patnáct minut, zvyknete si na všechno!