…

6 typů studentů

Všechno mám pod kontrolou Začneme hezky pozitivně. První typ studenta, který má vše dokonale pod kontrolou, je samozřejmě ten nejideálnější (nutno podotknout, že také velmi ojedinělý)....

Studentský život
Všechno mám pod kontrolou Začneme hezky pozitivně. První typ studenta, který má vše dokonale pod kontrolou, je samozřejmě ten nejideálnější (nutno podotknout, že také velmi ojedinělý)....

Všechno mám pod kontrolou

Začneme hezky pozitivně. První typ studenta, který má vše dokonale pod kontrolou, je samozřejmě ten nejideálnější (nutno podotknout, že také velmi ojedinělý). Vede si přehledné poznámky, každý den před spaním (místo sledování seriálů!!!) si čte povinnou literaturu a na testy či zkoušky se připravuje průběžně a s dostatečným předstihem.

Pokud na vás tento popis sedne jako ulitý, gratuluji vám, jste obdivuhodný student a vaše školní léta pravděpodobně probíhají bez větších komplikací. Pokud se však neřadíte mezi pilné včeličky, nezoufejte, pravděpodobně se najdete v jednom (či více) následujícím typu či typech!

Stihnu aspoň něco

Pokud se řídíte tímto pravidlem, nepatříte sice mezi svědomité mladé ženy či muže, ale také vám není vaše studium úplně ukradené. Je sice pravda, že během semestru či školního roku příliš práce neuděláte, ale jakmile vám začne téct do bod, pokoušíte se během jedné noci napsat dvě seminární práce, naučit se na dva testy a tři ústní zkoušky. K tomuto případu heslo „Stihnu aspoň něco“ skutečně patří stejně jako litry kávy k takovéto noci!

Už to nemá cenu

Tito studenti se příliš neliší od předchozího typu. Rovněž vše nechávají na poslední chvíli, avšak rozdíl spočívá v tom, že vy se už nesnažíte nic dohnat. Množství práce vás pohltí a vy najednou zjišťujete, že z vás nevyjde jediné slovíčko, natož několikastránková seminární práce!

„Prosím“

V tuto chvíli nezbývá nic jiného než doufat, prosit, možná brečet, uplácet, přemlouvat, citově vydírat..ale to už se dostáváme k zcela jinému tématu.

Nestíhám nic

Pravidelně se připravujete na každý test, a přesto máte pocit, že neustále nestíháte? I to je možné, ale musím říct, že poněkud nepraktické, jelikož hrozí, že vám škola zabere 80% volného času, a přesto zkouškové nezvládnete..

Neviděli jste někdo další láhev?

Je vůbec potřeba něco k tomuto typu „studenta“ dodávat?