Nevěříte? Tak čtěte dál.

Potřebujete je, abyste mohli fungovat mezi lidmi

Dokážete si představit vstávání bez kafe nebo příchod na párty mezi lidi, co neznáte bez nějaké té skleničky? Možná pokud nejste takoví loserové jako my, tak vám to jde. Ale bohužel většina z nás potřebuje podobné nakopnutí. Je to totiž pořád ještě o něco levnější než ketamin.

Usnadňují vám konverzaci

Zatímco bez kávy jste schopni vydávat jen hluboké neartikulované hrdelní zvuky, tak po ní se proměníte v šarmantního řečníka, kterému chybí jen taaakto málo, aby propukl  v muzikálový zpěv. Alkohol je trochu podobný, jen s tím drobným rozdílem, že vaše komunikativnost je tak velká, že se přistihnete, jak naprosto neznámému člověku říkáte, jak jste si v deseti hráli se sestřenicí na doktory.

První okamžiky po vypití jsou skvělé

Tlak se zvyšuje, energie roste. Skvělá nálada narůstá. A celý svět je v obou případech pro vás jedna velká party.

Ale pěkně vás vytrestají

Příliš mnoho kofeinu končí zvýšeným tepem, bolestí hlavy a zvracením. A s alkoholem to není o nic moc lepší. Jen s tím rozdílem, že si nejspíš zvracíte na boty někde ve křoví.

Už několikrát jste se jich pokoušeli zbavit

Chtěli jste být ti moderní mladí bio lidé, kteří se starají o své tělo jako chrám? Alkohol a kafe šly jako první. Zvláště po dramaticky propité noci tato rozhodnutí padají velice často.

Pak vám začnou hrozně chybět

Svět bez kávy a alkoholu vám najednou začne připadat jako pusté temné místo, ve kterém nemá smysl fungovat, natož žít. Realita se tříští do šedi, smutku a zmaru.

Tak si dovolíte po čase jen střídmou konzumaci

V malých dávkách to neuškodí, ne? Jedna káva za dva dny, jedno pivko týdně? To jsou často poslední slova před tím, než všechna svá předsevzetí zrušíte při velkých picích orgiích nebo tím, že do sebe před zkouškovým začnete cpát kávová zrna v surové formě.