…

Učení – kdy je to již za hranicí?

Přemýšlíte o učení, když máte relaxovat Máte za sebou zkoušku, do další zbývá ještě týden a vy si zoufale potřebujete odpočinout. Vyhradíte si celý následující víkend...

Lifestyle
Přemýšlíte o učení, když máte relaxovat Máte za sebou zkoušku, do další zbývá ještě týden a vy si zoufale potřebujete odpočinout. Vyhradíte si celý následující víkend...

Přemýšlíte o učení, když máte relaxovat

Máte za sebou zkoušku, do další zbývá ještě týden a vy si zoufale potřebujete odpočinout. Vyhradíte si celý následující víkend na příjemně strávený čas s rodinou či přáteli, ale v hlavě se vám stále honí nesmyslné definice, výpočty a laboratorní pokusy?

Přemýšlíte, kolik byste se toho po dobu strávenou v kavárně s kamarádkou bývali stihli naučit

Po hodně dlouhé době vás čeká odpoledne s kamarádem. Dlouho jste se neviděli, protože jste se neustále vymlouvali na množství papírů, které čekají jedině na to, až si je nějakým záhadným způsobem nasypete všechny do hlavy. Nastane den D! Konečně se uvolníte, popovídáte si s blízkým člověkem a po dlouhé době si užijete klidné odpoledne. Jakmile to však nastane, místo klidu vás pohltí panika, že těch několik hodin jste mohli věnovat naučení se té poslední otázky, která si ne a ne osvojit míso ve vaší hlavě.

Vaše vtipy se týkají učení

Vtipkujete – často a rádi. Ovšem od doby, kdy váš život postihla noční můra v podobě zkouškového období, změnily se nejen vaše návky, jídelníček a chuť ke sportu, nýbrž i smysl pro humor. Dovolí-li vám váš mozek dělat vtipy, zpravidla se týkají především vašeho studia či jiného příbuzného oboru.

Plán zní jasně

Zeptá-li se vás někdo na to, co plánujete na víkend, a vaše odpověď zní: „ráno mě čeká snídaně s matikou, ve dvě mám schůzku s marketingem, odpoledne se projdu s psychologií a pak si udělám příjemný večer s právem“, věřte mi, že je něco skutečně moc, ale opravdu moc špatně!