…

Jaké otázky byste neměli pokládat páru?

Jakto, že ještě nemáte miminko? Začínáme hezky zhurta, protože tato otázka by rozhodně měla stát na seznamu zakázaných dotazů směřujících na páry, jejichž věk si společnost...

Lifestyle
Jakto, že ještě nemáte miminko? Začínáme hezky zhurta, protože tato otázka by rozhodně měla stát na seznamu zakázaných dotazů směřujících na páry, jejichž věk si společnost...

Jakto, že ještě nemáte miminko?

Začínáme hezky zhurta, protože tato otázka by rozhodně měla stát na seznamu zakázaných dotazů směřujících na páry, jejichž věk si společnost automaticky spojuje se založením rodiny. Ovšem fakt, že dítě nemají, nemusí nutně znamenat, že ho nechtějí. Právě naopak! Nikdy nevíte, jakými problémy si právě procházejí. Třeba se o miminko dlouhodobě a zatím bezúspěšně snaží, třeba ho ani mít nemohou a těmito hloupými dotazy akorát opakovaně ryjete do rány, která je už sama o sobě hodně rozbolavělá.

Kdy bude svatba?

Vstup do manželství je nejen akt velice zodpovědný, ale i poměrně finančně náročný. Není to snad jen a jen jejich rozhodnutí?

Proč ještě nebydlíte ve svém?

Lidé, kteří se neustále vyptávají, proč se ten a ten pár ještě nesestěhoval či dokonce nepostavil vlastní domek, by rovněž zasluhovali pár facek. Opomenu-li fakt, že i v tomto případě je potřebný poměrně slušný finanční obnos, opět je to čistě na nich. Někdo se cítí být připraven začít společný život již po pár měsících, jiný k tomu potřebuje roky.

Byli jste vůbec v létě na nějaké pořádné dovolené?

Někdy by lidem opravdu neuškodilo více přemýšlet než něco vysloví. Ptát se na podobné záležitosti jistě není na místě, neznáte-li jejich poměry. Třeba by zoufale toužili po dovolené u moře, ale v současné době se jim na to nedostává finančních prostředků. Nepřipomínejte jim takto jejich situaci!

Jaký je mezi vámi vlastně věkový rozdíl?

Existuje něco trapnějšího než se takto přímo zeptat? Uvedete do poněkud nevhodné situace nejen pár, nýbrž i sami sebe.

Vy spolu jako vážně chodíte? Vždyť by mohl být tvůj otec!

Stereotypy, stereotypy, stereotypy! Hodně z nás si neustále berou do pusy tvrzení, že věk je jen číslo, a že láska si nevybírá. Jakmile však přijde na lámání chleba, stereotypy opět zvítězí. Máte-li na věkově více odlišný pár podobný názor, nechte si jej pro sebe. Oni ani nikdo jiný o něj nestojí!