…

Dovolená v Řecku – několik rad pro turisty

Turisté vybírají levné letenky do Řecka kvůli teplému počasí, krásným plážím a zajímavé historii. Koneckonců je jedním z míst, která jsou kolébkou moderního světa. Nádherná architektura,...

Lifestyle
Turisté vybírají levné letenky do Řecka kvůli teplému počasí, krásným plážím a zajímavé historii. Koneckonců je jedním z míst, která jsou kolébkou moderního světa. Nádherná architektura,...

Turisté vybírají levné letenky do Řecka kvůli teplému počasí, krásným plážím a zajímavé historii. Koneckonců je jedním z míst, která jsou kolébkou moderního světa. Nádherná architektura, k níž se lidstvo vrátilo i v pozdějších dobách, zrození filozofie, začátek olympijských her nebo základní poznatky z oblasti vědy jsou jen některé z úspěchů, za které vděčíme starověkým Řekům. Přidejte ještě fantastické počasí a důvod proč naplánovat dovolenou a rychle si rezervovat levné letenky do Řecka je na světě.

Proč jsou levné letenky do Řecka tak vyhledávané?

Při plánování výletu do Řecka je nutné předem určit jeho cíl. Je dobré si promyslet, jestli se bude jednat o poznávání historie státu, nebo spíše o bezstarostný odpočinek na pláži. Návštěvníkům se doporučuje začít s poznáváním hlavního města. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat středomořské počasí je skvělý nápad navštívit jeden z nedalekých ostrovů, např. Krétu, Zakynthos nebo Samos.

Poznáváme Řecko – nejdůležitější památky v Aténách

Atény jsou historické město staré neuvěřitelných 7 000 let. Jeho nejstarší památkou a místem, které musíte navštívit, je Akropole – hora, která se týčí nad městem. Zpočátku mělo toto místo plnit obrannou funkci, ale postupem času se proměnilo v kulturní centrum starověku. Je to jeden z nejlépe dochovaných chrámových komplexů. Mezi nejdůležitější chrámy patří Parthenón. Díky symetrickým tvarům a krásným dekoracím proslulého sochaře Feidiáse se jedná o budovu plnou lehkosti a harmonie. V Akropoli se nachází také Dionýsovo divadlo, chrám Niké nebo Odeon Herodes – kamenné řecké divadlo, které se zachovalo ve velmi dobrém stavu. Můžete také navštívit chrám Héfaistos, přestavěnou starožitnou stou nebo park.

Jedinou zajímavou památkou v Aténách ale není jen Akropolis. Druhé nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místo turistů je Agora. V minulosti zde bylo hlavní náměstí města – starověký ekvivalent moderního trhu. Právě zde se odehrával běžný každodenní život, který zahrnoval jak společenská shromáždění, tak i různé trhy a prodej. Je to místo známé z Platónových dialogů, díky nimž se Agora stala místem procházek známého Sokrata, který kladl lidem důležité otázky.

Dalšími památkami, které byste měli zařadit do seznamu míst k vidění ještě před odletem do Řecka, jsou Hadriánova knihovna, Hadriánův oblouk, zřícenina Chrámu olympionika Dia a nejstarší část města zvaná Plaka se středověkými budovami a četnými restauracemi. Zajímavostí je, že ve vybraných dnech roku je vstup do muzeí v Aténách zdarma. Když budete vybírat levné letenky do Řecka, mějte to na paměti a ušetříte.

 

Řecké pláže a další informace pro turisty

Řecké ostrovy jsou velmi okouzlující. Zakynthos je součástí souostroví Jónských ostrovů a je považován za nejmalebnější. Je známý svou azurovou vodou, zlatavým pískem, skalními jeskyněmi a bujnou vegetací. Je jako stvořený pro fanoušky vodních sportů a dobré zábavy. V Egejském moři byste neměli vynechat ani ostrov Samos – jeden z nejkrásnějších v těchto vodách. Rajské zátoky, útesy a krásné moře mu dodávají neopakovatelné kouzlo. Navíc zde na jaře kvetou louky s orchidejemi, které dělají toto místo ještě magičtějším. Pokud je cílem letu na Balkán přírodní turistika, bude nejlepší se vydat na jeden z těchto ostrovů.

Nejlepší doba pro levné letenky do Řecka

Počasí ve Středomoří je mnohem teplejší než ve většině evropských zemí. Nejlepší čas na výlet do Řecka je proto brzy na jaře, od dubna do června nebo na podzim, od září do října. Počasí je většinou teplé a neprší zde často, díky čemu máte příležitost si prohlédnout památky. Kromě toho jsou v této době letenky do Řecka mnohem levnější, protože na dovolenou letí méně turistů. Ceny letů do Řecka jsou mnohem vyšší v letní sezóně, kdy si většina lidí vybírá řecké ostrovy, aby tam strávila příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou.