…

Netflix – přítel x nepřítel?

V současné době, kdy se téměř nás všech dotkly události posledních dnů ohledně rozsáhlých opatření vydaných vládou proti šíření nákazy koronaviru, každý z nás pátrá co...

Lifestyle
V současné době, kdy se téměř nás všech dotkly události posledních dnů ohledně rozsáhlých opatření vydaných vládou proti šíření nákazy koronaviru, každý z nás pátrá co...

V současné době, kdy se téměř nás všech dotkly události posledních dnů ohledně rozsáhlých opatření vydaných vládou proti šíření nákazy koronaviru, každý z nás pátrá co v nečekaném volnu dělat, jak ho co nejlépe využít. Přestože se každý z nás vehementně snaží vzpomenout si aspoň na jednu věc, kterou předtím zoufale toužil dělat, ale neměl na ní čas, Netflix pravděpodobně zasáhne do našich životů ještě více než před tím.

Komunita uživatelů Netflixu se rozrůstá čím dál tím víc. Někteří z nás k sledování filmů či seriálů na Netflixu přistoupili dobrovolně již dlouhou dobu před tím, než jsme byli postupně odříznuti od možnosti sledovat naše oblíbené pořady online a zdarma, jiní k tomu byli donuceni.

V těchto dnech, kdy se panika nenápadně vtírá do našich životů, seriály na Netflixu jistě zní jako příjemné odreagování, utlumení myšlenek na kýchání a kašlání našich spoluobčanů a přemítání, zda-li je daná věc riskantní či nezbytná.

Ovšem je třeba dát si pozor, kolik času tomuto velice oblíbenému typu prokrastinace denně věnujeme. Je to stále optimální, nebo už je to za hranicí? Je třeba říct, že je důležité hledat si i jinou zábavu. Podle vědců doba strávená sledováním televize a jiných zařízení negativně ovlivňuje naše kritické myšlení, schopnost vyjadřování či například sílu a intenzitu prožívání emocí. A věřte či ne, o kritické myšlení se zrovna v tuto chvíli připravit rozhodně nechcete!

Rada na závěr tedy zní: Není pochyb o tom, že Netflix je již nedílnou součástí našich životů, ale nenechte jej vystoupit z obrazovky přímo do vašich obývacích pokojů!