7 věcí, které si nikdy nedávejte na obličej!

Odličujete se šampónem? Vyrábíte si domácí pleťové masky? Podívejte se, co všechno není dobré používat na obličej!

Na internetu koluje spousta návodů na domácí pleťové masky nebo různé vychytávky, jak se zbavit pupínků nebo vrásek na obličeji. Ne všechno je ale vhodné naplácat na obličej.

1. Tělové mléko

Pokud si často šetříte čas tím, že vezmete tělovým mlékem jedním tahem nohy, tělo a rovnou i obličej, neděláte dobře. Tělové mléko je na obličej příliš těžké, pleť potom nemůže dýchat. Navíc obsahuje vonné látky, které mohou pleť podráždit. Na obličej proto používejte přímo určené krémy, které jsou jemnější a citlivější k pokožce.

2. Šampón

Látky, které šampóny obsahují, jsou sice určeny na odstranění nečistot a mastnoty, ale pouze na vlasech! Takže pokud se při mytí vlasů rovnou i odlíčíte, nedivte se potom, že je vaše pleť suchá a šupinatá.

3. Majonéza

Právě majonéza je často součástí receptu na domácí vlasovou, ale také pleťovou masku. Vlasům majonéza neuškodí, naopak je hydratuje, takže to je v pořádku. Nicméně na obličej není vhodná, protože je příliš kyselá, ucpává póry a pleť nemůže dýchat.

Citrón pleť vysušuje.

4. Zubní pasta na pupínek

„Potřebujete se do zítřka zbavit nepěkného pupínku? Použijte zubní pastu!“ Tak zní (ne)cenné rady, které kolují po internetu. Já vám ale radím – nezkoušejte to. Pupínek se vám díky pastě možná vysuší, ale kůže zůstane často po použití červená a opuchlá. A hlavně – zubní pasta vás může na obličeji popálit nebo vytvořit nepěknou jizvičku!

5. Hrubá sůl nebo cukr

Typické přísady do tělových, ale i pleťových domácích peelingů. Pro tělo je to super, odstraní všechny nečistoty a vy se po aplikaci cítíte skvěle. Obličej je pro hrubou sůl a cukr příliš jemný a není tak pružný jako kůže na těle. Tyto přísady jsou totiž drsné a ostré a mohou pleť poškrábat, což nemusí být viditelné, ale pleti to nesvědčí.

6. Citrónová šťáva

Citrón se často používá na vybělení různých flíčků, pih nebo skvrn na obličeji. Můžete ho použít, ale ne příliš často! Citrón totiž pleť vysušuje, dráždí a může způsobit zánět.

7. Lak na vlasy místo fixátoru na make-up

Mnohokrát jsem slyšela „super“ trik, jak zafixovat make-up, pokud nemáte speciální fixátor na make-up, a to použít lak na vlasy. Ten ale obsahuje alkohol a pleť vysušuje, dehydratuje a dokonce vás udělá starší!

 

Napadají vás další přípravky, které nejsou vhodné na obličej? Napište nám na náš Facebook.

 

Foto: flickr.com/Massage Envy, Sergi Albir

Podobné články