Co je toxic friend a proč ho nemít ve svém životě?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest

Mám ve svém okolí toxic friend, no není to skvělé? Věřte mi, že rozhodně ne. I v kamarádském vztahu se můžete cítit opuštěně, zanedbaně a nešťastně. Oproti tomu partnerskému má však jednu nespornou výhodu. Kamarádský vztah lze jednodušeji poslat k vodě! Jak ale takový nezdravý přátelství poznat?

Nemají na vás čas

V přátelství je to něco podobného jako ve vztahu. Měli byste dostávat tolik, kolik sami vkládáte. Pokud si však na vás tento kamarád udělá čas jen v případě, kdy sám něco potřebuje a jindy tvrdí, jak je hrozně zaneprázdněný, věřte mi, nejedná se o zdravé kamarádství.

Ponižují vás

Dělat si srandu ze sebe navzájem je sranda a v dobrém přátelství často i žádoucí. Ovšem do určitých mezí! Pokud vás tento kamarád vědomě ponižuje i před ostatními, díky čemuž se necítíte dvakrát nejlépe, jedná se o toxic friend!

Neradují se z vašich úspěchů

Dalším z varovných signálů je fakt, že se neraduje z vašich úspěchů. Opravdový kamarád touží stát při vás v okamžicích, kdy jste něčeho důležitého dosáhli, toxic friend ale nikoli.

Nezajímají se o vás

Jste jim lhostejní. Nezeptá se, jak se máte, jak se cítíte, aniž by to myslel upřímně. Vztah s vámi udržuje jen za nějakým účelem, nikoli z lásky.

Baví se rádi o sobě

Znáte tu chvíli, kdy s někým vyrazíte ven a on celou cestu mluví jen sám o sobě? Pokud ano, nejspíš máte ve svém okolí toxic friend a měli byste se ho co nejdříve zbavit!