Co je toxic friend a proč ho nemít ve svém životě?

Mám ve svém okolí toxic friend, no není to skvělé? Věřte mi, že rozhodně ne. I v kamarádském vztahu se můžete cítit opuštěně, zanedbaně a nešťastně. Oproti tomu partnerskému má však jednu nespornou výhodu. Kamarádský vztah lze jednodušeji poslat k vodě! Jak ale takový nezdravý přátelství poznat?

Nemají na vás čas

V přátelství je to něco podobného jako ve vztahu. Měli byste dostávat tolik, kolik sami vkládáte. Pokud si však na vás tento kamarád udělá čas jen v případě, kdy sám něco potřebuje a jindy tvrdí, jak je hrozně zaneprázdněný, věřte mi, nejedná se o zdravé kamarádství.

Ponižují vás

Dělat si srandu ze sebe navzájem je sranda a v dobrém přátelství často i žádoucí. Ovšem do určitých mezí! Pokud vás tento kamarád vědomě ponižuje i před ostatními, díky čemuž se necítíte dvakrát nejlépe, jedná se o toxic friend!

Neradují se z vašich úspěchů

Dalším z varovných signálů je fakt, že se neraduje z vašich úspěchů. Opravdový kamarád touží stát při vás v okamžicích, kdy jste něčeho důležitého dosáhli, toxic friend ale nikoli.

Nezajímají se o vás

Jste jim lhostejní. Nezeptá se, jak se máte, jak se cítíte, aniž by to myslel upřímně. Vztah s vámi udržuje jen za nějakým účelem, nikoli z lásky.

Baví se rádi o sobě

Znáte tu chvíli, kdy s někým vyrazíte ven a on celou cestu mluví jen sám o sobě? Pokud ano, nejspíš máte ve svém okolí toxic friend a měli byste se ho co nejdříve zbavit!

Podobné články