Další várka čtiva!

Neplánované volno se nám bohužel stále ještě nechýlí ke konci a na nás je jej co nejlépe a efektivně využívat. Pro rychločtenáře přináším další skvělé tipy na knížky, které určitě stojí za přečtení! Neváhejte a nechte se inspirovat, protože propadnout panice zdaleka není tak zábavné, jako propadnout skvělému příběhu!

Cilčina cesta

Heather Morris po knize Tatér z Osvětmi, kterou věnovala příběhu Gity a jejího milého, přišla s novou knihou, v níž popisuje srdceryvný příběh Cilky Kleinové, jež se několikrát objevuje i v díle předchozím. Kniha vypráví osud statečné židovky, která si prošla mnohými těžkostmi nejen v Osvětimi, ale i v gulagu na chladném severu. Patří-li mezi vaše oblíbené žánry historické romány, věřím, že Cilčinu cestu proběhnete na jeden nádech!

Hotýlek

Hotýlek patří mezi další knihy z dílny Aleny Mornštajnové. Jakému příběhu se bude věnovat, napovídá již samotný název. Většina děje se odehrává v hotýlku pana Leopolda, založeném za dob první republiky a pokračujícím ve své slavné éře až do vlády komunistů. Popisuje nejen chvilky vášně odehrávající se za dveřmi mnohých pokojů hotýlku, ale i pevná pouta vznikající v jeho okolí a tvrdě zkoušená komunistickýma bystrýma očima.

Probudím se na Šibuji

Kniha Probudím se na Šibuji od Anny Ciny vypráví o jednom velkém snu Jany, mladé žačky japonských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, která je již od raného věku doslova posedlá s čímkoli, co jen lehce voní po Japonsku. Jakmile se jednoho krásného dne Jana dostane do svého vysněného města Tokia, vysloví přání zůstat zde navždy. Kéž by v té chvíli tušila, jaké následky může její přání mít! Zatímco její mladé já zůstane zaseknuté v japonském hlavním městě, o několik let starší Jana se v Praze vydává po stopách neznámého autora Kawašity a přichází na chuť prvnímu zamilování.

Podobné články