Dívky často neví, jakou ochranu před pohlavními chorobami používat v lesbických vztazích

Ano. Tento problém existuje a je třeba ho řešit.

Možná jste zažili ve škole trapnou hodinu s banánem a kondomem nebo si k vám kdysi sedli rodiče na okraj postele a opatrně vám vysvětlovali něco o květinách a včelách. V obou případech jste možná chtěli, aby zmlkli, nebo vaše hlava trapností exploduje a ohodí mozkem lidi stojící pod okny. Ale ať vás do těchto tajů zasvěcoval kdokoli, tak všichni zdůrazňovali to jediné. Hlavně si vemte ochranu.

Jak ale tuto problematiku řeší dívky v lesbických a bisexuálních párech? Existuje možnost, jak se před pohlavně přenosnými chorobami bránit?

Jak to tedy je?

V prvé řadě je potřeba všechny informovat, že i tímto způsobem se pohlavní nemoci sakra dobře přenáší. Aniž bychom zacházeli moc do detailů, po kterých by naši šéfredaktoři obrátili oči vsloup a donutili nás psát příště o výhodách Erasmu, tak vám jen řekneme, že kombinace tělních tekutin, slin a různých sliznic je jako pozvánka pro viry a bakterie. Nemluvě o tom, když si některé holky v rámci vášně půjčují svoje hračky. Zatímco snad většina kluků ví, že s kondomem je to sice horší, ale za AIDS to člověku nestojí, tak většina mladých teenagerek podle výzkumu netuší, že jim hrozí při styku s dívkami stejné nebezpečí. Jeden důvod je, že sexuální výchova je primárně zaměřená na hetero aktivity. A na ty lesbické se prostě zapomíná.

Druhým pak, že veškeré metody bezpečného sexu jsou v tomto případě na první pohled naprosto debilní, ponižující a zkazí vám chuť na sex víc než intezivně čumící kokršpaněl, co vám v nejméně vhodném okamžiku začne olizovat nohu.

Co s tím?

Jediná oficiální ochrana před přenosem pohlavních nemocí je podle všeho speciální typ ústní roušky, který se u nás shání hůře, ale můžete si jej kdekoliv jinde na internetu najít objednat pod slovním spojením „dental dams“.

Pokud máte při pohledu na tento kus igelitu trochu surreálný pocit, tak vás naprosto chápeme. Tento kus nesexy plastu, který přiložíte na vulvu nebo anální otvor, prostě není věc, kterou si spojujete s intimními chvilkami romantiky a pohody. Ale věřte nebo ne, to si určitě mysleli lidé dříve i o kondomu. Je to jen otázka zvyku.

Je možné, že vaše one night stand na vás vyvalí oči poté, co na ni vytáhnete tuto igelitku z Lídlu. Ale nenechte se odradit. Ty odpovědnější to rozhodně ocení. A na ty ostatní se prostě vybodněte.

Podobné články