Existuje zařízení, které vám spolehlivě nabije telefon pomocí větru nebo vody

Pokud jste dobrodružná povaha a zároveň se nechcete obejít bez telefonu, tohle by se vám mohlo dost líbit. Představujeme WaterLily.

Chytré telefony na baterii nevydrží moc dlouho. Při běžném používání vydrží zhruba den. Což se určitě moc nehodí, pokud chcete svůj chytrý telefon čas od času použít, ale zároveň víte, že nebudete mít přístup k elektrické zásuvce. Existují samozřejmě power banky, které vám telefon dokážou párkrát dobít, ale jsou těžké a také nevydrží věčně. Pokud hodláte být dva týdny v přírodě, možná by se vám mohl hodit tenhle nový vynález – WaterLily.

Přenosná větrná a vodní elektrárna

Jde skutečně o malé a přenosné zařízení, které vám nabije telefon nebo jakýkoli jiný USB přístroj pomocí vody nebo vzduchu. Šikovní lidé, kteří stojí za WaterLily, nabíjecí elektrárničku designovali právě pro lidi, kteří chodí na mnoho dní do přírody a přesto si potřebují čas od času nabít nějakou elektroniku. Nepotřebujete k nabíjení slunce, jako u solárních nabíječek, ale stačí tekoucí říčka nebo větrný kopec.

Podle testů dokáže WaterLily nabít iPhone za 2 až 4 hodiny, což není zrovna nejrychlejší, ale když jste v divočině, klidně můžete nechat telefon nabíjet a věnovat se něčemu jinému – třeba odhánění medvědů nebo co se tak v přírodě dělává.

Nevýhodou tedy je, že je to nová technologie, takže si za ní také naúčtují. WaterLily se prodává za 160 dolarů, což je v přepočtu 3530 korun, plus daň, clo a poštovné. Musíte tedy být skutečně zanícení dobrodruzi, co si chtějí čas od času zahrát Angry Birds.

Podobné články