Nejlepší sport na hubnutí?

Hubnutí a sport, poslední roky mantra skoro každého z nás. Jak to tedy je s tím hubnutím?
Jak zhubnout

Který sport je nejlepší na hubnutí? Tuhle otázku si asi položil každý, kdo chtěl někdy nějaké to kilo shodit. Odpověď je přitom opravdu jednoduchá. Každý pohyb je lepší než žádný pohyb. Níže se podíváme nejen na to, jak zhubnout pohybem, ale především, jaký sport zvolit, aby hubnutí bylo efektivní.

Jak nejlépe zhubnout?

Jsem od rána do večera v práci, mám před sebou plno zkoušek ve škole, nebo nemám peníze na permanentku ve fitku. To jsou nejčastější výmluvy, se kterými se sportu vyhýbáme. Přitom hubnutí bez pohybu jako by vůbec nebylo hubnutím. Téměř každý odborník na hubnutí vám poví, že dieta a sport jdou ruku v ruce. Jedno bez druhého prostě nefunguje.

Co je tedy nejlepší na hubnutí? Vždy záleží na vašem cíli. Chcete shodit pár kilo do plavek, nebo potřebujete zhubnout o několik konfekčních velikostí? Váš dietní plán se odvíjí od toho, co chcete cvičením dokázat. Základem by vždy měla být udržitelnost. Pokud jste se o hubnutí již pokoušeli, asi víte, že drastické diety a nároční tréninkový program vás dříve nebo později umoří a s hubnutím je konec. Redukce tělesné hmotnosti je vždy běh na dlouhou trať.

Jak nejlépe zhubnout?

A musí to být opravdu běh? Nebojte, nemusí. Pokud běhání nesnášíte, tak s ním nezačínejte. Zvolte vždy takové druhy sportů, který vás baví a víte, že u nich dokážete vydržet nejen pár týdnů, ale několik měsíců či let. Obecně se doporučuje kombinovat kardio cvičení a silový trénink. Nezapomínejte také na chůzi. Pokud každý den uděláte alespoň 10 000 kroků, výsledky uvidíte již za pár týdnů. Každopádně jak při běhu tak při chůzi nezapomínejte na správnou sportovní obuv.

Kolik spálím kalorií při cvičení?

Vše se odvíjí od vaší tepové frekvence. Konkrétně od spalovací tepové frekvence. Jedná se hodnotu, při které vaše tělo pálí tuky. Při vysoké zátěži, jako je rychlý běh, tanec či jiné kardio cvičení totiž pálíte primárně cukry. Abyste pálili tuky, je nutné se držet v tepové frekvenci pro spalování. Pozor, tu má ale každý jinou. Vypočítáte si ji snadno: od čísla 220 odečtete svůj věk a poté z tohoto výsledku vypočítejte 60 až 70 procent. Nebo využijte online kalkulačku. Odpůrci kardia ocení, že se jedná o tempo, při kterém se příliš nezadýcháte a dá se vydržet poměrně dlouhou dobu.

Dalším oblíbeným nástrojem pro hubnutí je HIIT (high-intensity interval training). Tento druh cvičení je založen na principu střídání intenzivního kardia a odpočinkového tempa. Například 30 vteřin běžíte naplno a 90 vteřin běžíte pomalu. Tento trénink je fyzicky opravdu náročný, ale zabere vám o poznání méně času. Stačí 20 či 30 minut 2x až 3x týdně. Jeho hlavní výhodou však je, že hubnete nejen při cvičení, ale především při následující rekonvalescenci.

Nejlepší sport na hubnutí břicha?

Odpovědí na tuto otázku vás asi nepotěšíme. Takový sport totiž neexistuje. Moderní věda již dokázala, že nelze hubnout tuk jen v určitých partiích. Naopak se můžete zaměřit na růst svalů v dané oblasti. Jaký sport tedy máte zvolit? Plavání a hubnutí je skvělá dvojka. Stejně tak běh, jízda na kole či inline brusle pomohou s hubnutím. A nezapomeňte ani na výhody silového tréninku. Posilování se těší čím dál tím větší oblibě nejen u mužů, ale i u žen. Například zvedání činek vám pomůže vytvarovat sval, který pak efektivně pálí tuk, aniž byste vyvíjeli jakoukoliv aktivitu.

Ideální sport na hubnutí

Jak správně změřit hubnutí?

Je lepší měřit hubnutí v kilogramech nebo v centimetrech? Jíte zdravě, pravidelně, v menších porcích přesně podle počtu kalorií, chodíte dvakrát týdně cvičit, a váha se stejně nehýbe? Nezoufejte a rozhodně nepřestávejte ani s dietou ani s pohybem. I když se třeba ručička na váze hýbat nebude, ničeho se nelekejte. Záleží na centimetrech a na tom, jak vám sedí oblečení. Při správné stravě a pravidelném pohybu totiž tuky mizí a rostou svaly. Tudíž vaše hmotnost je často stejná, někdy i vyšší, ale cítíte se lépe, a dokonce oblečete o číslo menší kalhoty.


Myslíte to s hubnutím vážně? Kromě vhodného sportu na hubnutí můžete vsadit na speciální dietu. Jednou z nejoblíbenějších je Keto dieta. Jak funguje a proč si ji zamilovalo už tolik lidí jsme psali v naší recenzi. Pro ty, kterým by se nechtělo vařit je tu pak například krabičková dieta.

Podobné články