Nejlepší stolní hry a deskovky

Už vás omrzelo koukání na televizi nebo čtení knih? Máte děti a hledáte pro ně vhodnou zábavu? Pak jsou ideálním řešením hry a deskovky. Nemusíte se spoléhat jen na osvědčenou klasiku jako jsou kostky, šachy nebo dáma. Na trhu je v současné době dostupné velké množství různých druhů her. My je za vás vyzkoušíme a doporučíme vám ty nejlepší.

Hry a deskovky

Vybrat si můžete mezi různými druhy karetních a deskových her. Nebo si můžete pořídit společenskou hru nebo strategickou. Pokud nechcete sedět doma, pak zkuste vyrazit ven do města s partou kamarádů, nebo celou rodinou na nějakou tu únikovou hru. Nejlepší hry z různých pohledů a jejich recenze můžete najít tady u nás, stačí si pročíst články.

Nejlepší deskové hry pro dva

Recenze 7 Divů světa - Duel
7 Divů světa – Duel

Jak se říká ve dvou se to lépe táhne a je to tak. Jinak byste si nemohli zahrát žádnou z nabídky nejlepších stolních her pro dvě osoby, které jsme pro vás připravili. Klasika jako jsou šachy nebo dáma nikdy nezklamou a tyto hry by neměly chybět v žádné domácnosti. Ideálním řešením je Sada šachy, dáma, backgammon 3 v 1. V jednom balení získáte všechny tři klasiky – dámu, šachy a vrhcáby neboli backgammon.

Máme pro vás skvělou zprávu! Mnoho výrobců společenských her se zaměřilo i na speciální verze oblíbených her přímo pro dva hráče. Takovou upravenou verzí je například hra 7 divů světa – DUEL. Tato budovatelská hra vyžaduje přemýšlení a plánování. A jestli máte rádi tajemstvím opředené divy světa a starověk, pak rozhodně nešlápnete vedle. Tato hra vás rozhodně jen tak neomrzí. Hra nabízí několik modulů, jak si zahrát. Pokud jste příznivcem strategických her, pak vyzkoušejte hru Království divů. V této hře se snažíte vybudovat vévodství a blafovat tak, abyste snížili šance protivníka na jeho impérium.

Nejlepší deskové hry pro nejmenší

Příšerky ze skříně

Přemýšlíte nad tím, jak zabavit věčně neposedné malé děti? Jednou z variant, které stojí za to vyzkoušet jsou deskové hry pro nejmenší. Na trhu je v dnešní době velké množství rozličných her pro děti. Od klasiky jako je Pexeso nebo Člověče nezlob se, po různé nové hry, které napomáhají rozvoji motoriky, reflexů a osvojení sociálních interakcí.

Pojďme se podívat na ty nejlepší stolní hry pro děti. Pokud dáte na klasiku zkuste například krásné Dřevěné pexeso s divokými zvířaty. Dílky pexesa jsou odolné proti zničení a navíc jsou krásně ilustrované. Nebo můžete vašemu dítku pořídit komplexní deskovou hru Příšerky ze skříně. Hra je navržena na trénink paměti a také tak, aby jí zvládli hrát i tříleté děti. Hra je navíc krásně ilustrovaná. A jestli vaše dítě baží po nových vědomostech z celého světa, pak sáhněte po Malých světoběžnících. Dítě se učí o různých kulturách a ještě se u toho baví. To jistě potěší každého rodiče.

Člověče nezlob se tisíckrát jinak

Člověče nezlob se pro děti
Tlapková patrola Člověče nezlob se

Kdo by neznal jednu z nejrozšířenějších her na světě člověče nezlob se. Je to jistě jedna z nejlepších deskových her na světě. Věděli jste, že tuto hru vymyslel během zimy roku 1907 Josef Friedrich Schmidt? Inspirací mu byla nejen anglická hra Ludo, ale i hra z dalekých končin Indie Pachisi. Tato hra nabízí nespočet variant, a to nejen pro děti. Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich.

Pokud upřednostňujete hračky a výrobky z přírodních materiálů, pak by se vám mohlo líbit Dřevěné člověče nezlob se od výrobce Small Foot. Dřevěné figurky ve formě zvířátek se dětem velmi líbí. Další krásně zpracovanou variantou člověče nezlob se pro děti je Tlapková patrola. Malé hráče jistě osloví design s motivy hrdinů z oblíbené pohádkové série. Navíc hrací deska je opatřena plastovým krytem, který chrání nejen před poničením, ale také zabraňuje padání a posouvání figurek na hrací ploše. Na cestách jistě oceníte cestovní člověče nezlob se od firmy Dino s kompaktními rozměry 11×18 cm a váhou 180 gramů. A co například člověče nezlob se pro dospělé milovníky zábavy? Pak je na trhu dostupná varianta Člověče, napij se! pro až 6 hráčů.

Hry na domácí party

Recenze hry Activity
Společenská hra Activity

Máte hravého ducha a slavíte? Pak vám poskytneme několik tipů na nejlepší společenské hry, které by u vás doma neměly chybět. Osvědčenou klasikou jsou Activity nebo hra Alias. Při pantomimě, vysvětlování slov jinými výrazy a kreslení se jistě nasmějete a konverzace nezůstane stát. Dále také doporučujeme hru Twister nebo Laškování.

Nejlepší chlastací hry v historii

Party hry

Pořádáte divočejší večírek a chcete si s přáteli dát do nosu? Pak zkuste hry jako je Bolívie, Šup ho tam, Ring of fire nebo Bum Bum. Pravidla hry a více informací o jednotlivých hrách naleznete v níže v odkazu.

Historie her

Asi nikoho nepřekvapí, že nějaká forma her se hrála od nepaměti, ale bohužel se nedochovaly všechny potřebné důkazy. Mezi nejstarší dochované hry se řadí sumerská hra Ur nebo dodnes populární africké mankalové hry. Mnoho her hraných v minulosti v Evropě se dochovalo díky kronice, která obsahovala informace o nejrůznějších hrách. Kronika pochází ze 13. století a autorem byl španělský král Alfonso X., kterému se také přezdívalo moudrý. Na konci 15. století již hry jako šachy, kostky a karty jsou rozšířeny napříč všemi vrstvami obyvatelstva od šlechty až po městské a vesnické krčmy. Jen kněží se proti kartám ostře stavěli.