Nová aplikace společnosti SCIO pomůže najít lektora pro doučování

Společnost Scio spouští novou aplikaci ScioDoučování, která propojuje lidi hledající doučování a lektory poskytující své pedagogické služby.
Společnost Scio spouští novou aplikace, která pomůže propojit služby lektorů a lidí hledající doučování.

Tahle aplikace propojuje lektory se studenty. Zájem o ni mají i školy, které se účastní Národního plánu doučování vyhlášeného Ministerstvem školství.

Češtinář, fyzikář, matikář nebo chemikář. Najít odborného lektora nebývá vždy lehké. Nově spuštěná aplikace ScioDoučování však nabízí jednodušší řešení, jak se k těmto službám dostat. Mohou ji využít jak děti a jejich rodiče, tak lektoři, kteří tyto služby nabízí. Pomocí této iniciativy se Scio snaží o vzájemné propojení obou stran.

Aplikace slouží studentům i lektorům

Na stránkách Sciodoucovani.cz lze po intuitivní registraci a vytvoření lektorského profilu nabízet své lektorské a pedagogické schopnosti a dovednosti, nebo naopak vyhledávat vhodného člověka na doučování. Jakmile naleznete osobu, kterou hledáte, postupujete obdobným způsobem jako při nakupování na e-shopu.

Lektora lze vybírat nejen podle jeho specializace a pedagogických schopností (recenzí), ale také na základě osobních sympatií, dle rozhovoru s lektorem nebo lektorova osobního medailonku, díky čemuž zájemce zjistí, jestli si s lektorem bude rozumět.

Volit lze také mezi „běžnými“ lektory a tzv. ScioLektory, kteří prošli výběrovým řízením, a společnost Scio tak u nich garantuje kvalitu výuky. „Chceme ukázat i těm kteří v posledních měsících získali negativní zkušenost s online výukou, že i tato forma vzdělávání může být efektivní. Dvojnásob to platí v případě kombinace individuálního přístupu a vyškolených lektorů,“ uvedla Lenka Olivová, která má ve společnosti Scio projekt ScioDoučování na starost.

Individuální či skupinová výuka v online prostředí

Přístup se plně přizpůsobuje potřebám studenta. Výuka probíhá v online prostředí, může být individuální, ale také skupinová. Systém nabízí i jednoduchou možnost rezervace konkrétního času výuky.

Kvůli pandemii je spousta žáků a studentů pozadu, školy i rodiče se snaží dohánět zameškanou látku. Nová vzdělávací platforma proto startuje v této době, aby pomohla s doháněním zameškaného. „Už na základě pilotního provozu jsme zaznamenali zájem především ze strany rodičů žáků druhého stupně základních škol. Spíš než o potřebu jednorázové přípravy na test nebo zkoušení se zajímají právě o systematické doučení zanedbané látky,“ řekla Lenka Olivová. Největší zájem je podle ní o lektory angličtiny, matematiky, fyziky a chemie. Nabídka se nicméně nesoustředí pouze na hlavní školní předměty. Zámjemci mohou najít lektora například i pro oblast tzv. měkkých dovedností, programování, psychologie nebo dějin umění. Z jazyků si lze objednat výuku slovenštiny nebo třeba latiny.

Služby aplikace jsou k dispozici i školám, které v rámci tzv. Národního plánu doučování pro žáky ZŠ a SŠ vyhlášeného ministerstvem školství nebudou schopny zajistit doučování vlastními silami. Veškeré ministerstvem alokované prostředky na tento projekt jdou přímo ve prospěch lektora a Scio zde funguje pouze jako zprostředkovatel. „Chceme pomoci českému školství co nejdříve zacelit aktuálně výrazně rozevřené nůžky v kvalitě vzdělání mezi jednotlivými žáky a studenty,“ okomentovala Olivová vznik aplikace s tím, že již probíhají jednání s několika školami.


Koho napadá, že by mohl doučovat sám, tak ať neváhá to vyzkoušet. Jak na to a na co nezapomenout? Zkuste proletět tenhle náš článek.

Podobné články