Lži, kterým jste jako teenageři naivně věřili

Dospělost je mnohem horší než ve vašich nejtemnějších představách

Jsou lži, které vám vaši rodiče v pubertě říkají, abyste jste vůbec dokázali přežít a doplazit se do dospělosti. A pak jsou lži, které si říkáte sami sobě.

Že to akné jednou zmizí

Ve třinácti vám říkali, že v patnácti budete mít klid. V patnácti zas, že do osmnácti vaše pleť bude alabastrová. A takto sprostě vám lhali do vašeho beďary zvrásněného obličeje. Máme pro vás špatnou zprávu. Někteří lidé se ho nezbaví prostě nikdy a holky vždycky aspoň jeden pupínek vyhandlují od matky přírody těsně před menstruací.

1000 korun je hodně peněz

Mít tisícovku na útratu ve třinácti letech znamelo být Rotshildem, co ve volném čase jí jen kaviár zalévaný jednorožčími slzami. Když dnes máte na účtu tisícovku, tak spíš propuknete v pláč a skončíte na podlaze v kaluži slz žužlající si svou vlastní palec.

Všichni jsou sami se sebou srovnaní kromě mě

Měli jste pocit, že jen ve vaší hlavě je válka a všichni okolo mají růžové, krásně nalinkované životy, ve kterých nejen ví, co chtějí, ale ještě toho dosáhnou. Až později jste přišli na to, že jsou vlastně úplně stejní loseři jako vy.

Na svůj věk jsem docela duševně vyspělá/ý

Ehm, ne, nebyli jste. Další.

Toto není jen fáze, toto je mé pravé já

Nemusíte být zrovna mladým punkáčem nebo gothicem. Úplně stačí, že jezdíte rádi na larpy nebo demonstrujete za nějakou obskurní komunu běloruských rolníků a jejich právo na užívání marihuany pro léčbu ovčí nevolnosti. Vaše buňky se během několika let kompletně obmění, takže na konci puberty budete jiným člověkem. Doslova.

Ponožky jsou otřesný vánoční dárek

Ano, přáli jste si skejt nebo tu super sadu na úpravu nehtů a dostali jste jen trapné bílé ponožky. V dospělosti vám tento dárek ale vžene slzy do očí víc, než kdyby vaši rodiče vyryli lunárním laserem na měsíc nápis viditelný ze země, že jsou na vás pyšní.

Být doma v pátek je táááák trapný

Jak může někdo strávit páteční večer doma? Probůh?! Chcete to vědět? Vy o pět let později. Protože Netflix a chill je nakonec nejlepší s brambůrkama a o samotě.

Kamarádi, co mám teď, budou mí kamarádi nadosmrti!

Dospěli jste a zjistili, že s tím výborným kamarádem z dětsví máte opravdu společného jen to, že vás vaše maminky daly kdysi do stejného kurzu keramiky. A kdyby jste se potkali jako dospělí, tak si nejspíš jen vyměníte pár ostrých slov na flamewaru o nějaké banalitě.

S kamarádem si pronajmeme pro sebe veliký byt!

Ne, nebudete si žít jako v Big Bang theory, protože nájmy jsou drahé. Možná se vám podaří ukecat rodiče, aby vám přispívali na byt, ve kterém sdílíte ložnici s dalšíma dvěma studentama ekonomiky.

Randění bude v dospělosti o dost jednodušší

Hahahahahahahaha….ne.

Podobné články