Televize jako přežitek? Nemusí jít jen o pasivní sledování obrazovky

Většina studentů považuje televizi za zastaralé zařízení užitečné leda v obýváku svých rodičů.

Přitom ani tady se vývoj nezastavil a výrobci nabízejí chytré televize, které mohou poskytnout nejen pohodlnější práci, ale také mnohem větší porci zábavy. Co získáte se Smart televizí?

Internet a multimédia na pořádné obrazovce

Definujícím prvkem každé Smart TV je bezesporu připojení k internetu. Díky němu se z televize stává bezkonkurenční přehrávač multimédií i rozšířená plocha počítače. Každá chytrá televize běží na vlastním operačním systému, který nabízí rychlý přístup k nejpopulárnějším webovým stránkám a službám jako je YouTube, Netflix nebo zpravodajské servery. Kromě toho samozřejmě můžete na televizi surfovat po internetu jako na běžném počítači, bez bezdrátové klávesnice to však může být značně zdlouhavé.

Filmy, seriály, přednášky, fotografie, ale i dokumenty tak už nemusíte sledovat na malé obrazovce notebooku krkolomně skrčení na židli nebo v posteli. Sledování televize z určité vzdálenosti a v úrovni očí umožňuje zdravější strávení času před obrazovkou, které tolik netrápí oči ani záda.

Rozsáhlé videotéky na dosah ruky

Stahování filmů a seriálů nelegální cestou už se v současnosti prakticky nevyplatí. Cena streamovacích služeb klesla natolik, že i studentům se vyplatí předplatit si Netflix a mít neomezený přístup do rozsáhlé databáze snímků nejrůznějších žánrů. Smart televize v Česku navíc nabízejí také české filmotéky jako Voyo nebo Filmbox. Bez zdlouhavého vyhledávání a riskování zavirování systému tak máte k dispozici prakticky jakýkoliv film nebo seriál do pár kliknutí.

Kombinace televizního vysílání a internetu

Další užitečnou funkcí, kterou chytré televize disponují, je tzv. HbbTV, díky kterému můžete sledovat klasické televizní vysílání a zároveň surfovat po internetu. Ihned máte k dispozici rozšířené informace o vysílání nebo aktuální předpovědi počasí a novinky ve videotékách.

Hraní na jiné úrovni

Chytrou televizi napojenou na domácí wifi hravě propojíte také s ostatními zařízeními. Ovládat ji můžete také pomocí telefonu, počítače nebo tabletu a zapojit můžete samozřejmě herní konzole. Hraní je na kvalitní Smart TV o několik úrovní lepší zážitek, protože nabízí mnohem větší rozlišení a rozšířené možnosti – především co se týká pohybových her – takže si ho užijete jak s přáteli, tak i sami.

Středobod chytré domácnosti

Do budoucna je inteligentní televize dobrou investicí pro budování Smart Home. Některé operační systémy chytrých televizí obsahují modul pro správu jednotlivých funkcí chytrého domova, mezi které patří například ovládání domácích spotřebičů, vytápění nebo osvětlení.

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...