Těžký úděl zrzavých jedinců

Myslíte si, že zrzavá část populace to má jednoduché? Omyl. Je to setsakramentská dřina.

Říká se, že zrzaví lidé vymírají. Pak také, že nemají duši, že mají vášnivou povahu a že sex s nimi, pokud jsou alespoň trochu oku lahodící, je něco, co  byste měli mít na seznamu. Už jsem zažila i situaci, kdy mě známý očuchával, zatímco na internetu hledal článek tvrdící, že máme jiné pižmo než „normální lidé“, mladík v klubu se přede mnou jednou pokřižoval a spolužák na základce se mi smál, že jsem feťák, jelikož jsem měla neustále červené oči a vypadala jsem pobledle (díky, Dope). Jsou ale tvrzení a pak jsou TVRZENÍ. Některá mě uráží, nekterá mě rozesmějou a některá vyslouží člověku, který je vypustil z pusy, doživotní ban z mého okruhu přátel.

Zrzci vymírají

Mám pro vás novinku. Ne všechno, co píšou na Novinkách, musí být nutně pravda. A i kdyby to pravda byla, nemusíte se snažit dávat zrzavé lidi dohromady. Lidé na mě tuto informaci chrlí až moc často a až moc významně při tom koulí očima. Nikdy pak vlastně nevím, jestli nemám honem nechat své hnědovlasé rande a raději najít někoho „vhodnějšího“. Přísáhám však bohu, že jestli ještě někdy někoho uslyším, jak říká, že ten kluk je zrzavej, a tím pádem by byl úplně pro mě, obarvím dotyčnému vlasy na rudo, ať ví, jaké to je. Zrzaví lidé nemusí zachraňovat rasu a nefunguje to tak, že když spatříme dalšího zrzavého člověka, splaší se nám hormony. A pokud uvidíte dva rudovlasce, jak se drží za ruce, buď to jsou sourozenci nebo je to krásná náhoda, a v tom případě pochybuji, že jim doma visí plán soulože dle ovulace, aby jakože zachovali rasu.

Nemají duši

Může se zdát, že na tomhle je něco pravdy. Díky neustálé šikaně v mládí mají zrzci tendence být ostřejší, chladnější, úsečnější a sarkastičtější. Pusťte jim však dokument ze života zvěře, počkejte si na část, kde umře malé lvíče a uvidíte, kdo se rozbrečí jako první. Máme úplně stejnou duši jako všichni ostatní. Troufla bych si i tvrdit, vezmu-li v potaz největší diktátory dějin, máme tu duši možná větší, než kdejaký albín či brunet.

Mají vášnivou povahu

To jakože ta barva vlasů působí nějak záhadně magicky? Come on. Je to stejně přihlouplé tvrzení jako to, že blondýny jsou tupé. Víte co? Nejsou. Stejně tak ne každý zrzavec rozpoutá válku kvůli poslednímu  rohlíku v samoobsluze. Je to kus od kusu.

V sexu je to zážitek nad zážitek

Za poslední dva měsíce se mi cca čtyřikrát stalo, že mně nebo mému doprovodu někdo pošeptal do ucha „Čím zrzavější střecha, tím vlhčí sklep.“ Za prvé je to nejvyšší stupeň buranství, za druhé ta věta postrádá jakoukoli humornou hodnotu (jakože fakt – humor nula) a za třetí si představte situaci, že máte první rande s klukem a tohle se vám stane. Opět tu vyzdvihnu šikanu v útlém věku, protože jen zrzek z toho dokáže nějak vybruslit, aniž by se přítomný doprovod nezhrozil a neutekl. Pokud tak hrozně toužíte po tom zjistit, jak moc velká to je pravda, seberte koule a někoho zrzavého sbalte taky. 

Stejně tak nemáme superschopnosti, po smrti  se neměníme v upíry, nebyli jsme počati na ďábelské loži, nejsme falešní, emočně nestálí a ne,  ani nevyhrajete v loterii, pokud potkáte na ulici tři zrzavé lidi za sebou. Naopak v létě trpíme, jelikož naše hlava má na přímém slunci asi 356 stupňů a hrozí, že vzplaneme. V zimě nám je zase ultra zima, jelikož jsme opravdu trochu neduživí. A hlavně se neustále musíme potýkat s přihlouplými komentáři na adresu našeho vzhledu a sexuality. Trochu ohledu pro zrzavé lidi, jestli nechcete, aby vám vzali duši. Prosím.

 

Jak se k zrzavým lidem stavíte vy? Napište nám na Facebook.


Foto: flickr.com/Eddy Van 3000

Podobné články