TOP 12 – nejlepší filmy na Netflixu

Nejlepší filmy z dílny Netflixu, co nás zaujalo ze všech žánrů!
TOP filmy na netflixu

Možná se ptáte, na co koukat na Netflixu. Netflix je jednou z nejznámějších platforem určených ke sledování filmů a seriálů online. V široké nabídce filmů nalezneme i snímky přímo z produkce a distribuce Netflixu. Nejlepší filmy na Netflixu vám představujeme v našem žebříčku níže. Netflix produkované filmy jsou mnoha různých žánrů, takže si v našem výběru najde ten pravý film opravdu každý.

Možná vás zaujmou Netflix novinky 2020 Chicagský tribunál nebo Láska a příšery. Mezi thrillery Netflix patří například Irčan. Pokud byste se raději podívali na filmy na Netflixu v češtině, určitě vás nezklame animovaný rodinný film Rodina na baterky. Vyznavači historických filmů si užijí snímek Vykopávky a teenagery zase zaujme film Čára.

POZOR, článek obsahuje spoilery! Je v něm tedy vyzrazena část děje jednotlivých filmů!

13. Vražda na jachtě – nejlepší Netflix komedie

Manželský pár z New Yorku, Nick a Audrey, se rozhodnou darovat si k patnáctiletému výročí svatby vysněný výlet do Evropy. Zdá se, že mají neskutečné štěstí, již v letadle totiž potkají anglického vikomta, který je pozve na plavbu na jachtě po Středozemním moři. Bohužel ihned po příjezdu na luxusní loď je zavražděn její majitel. A vše napovídá tomu, že zločin spáchali právě Nick s Audrey…

Vražda na jachtě má sice kriminální zápletku, ale rozhodně nečekejte žádné výrazné drama. Film je oblíbený zejména jako oddychová komedie s báječnou Jennifer Anniston a šarmantním Adamem Sandlerem v hlavních rolích. Tento Netflix film sice není až tak promyšlený, ale můžete se spolehnout, že se při jeho sledování budete za břicho popadat a rozhodně jeho zhlédnutí nebudete litovat…

12. Sváteční rande – nejlepší vánoční film Netflix

Taky nesnášíte, když musíte trávit svátky sami? Přesně tak to mají Sloane a Jackson. Každý svátek v roce si tak moc neužijí, protože mají pocit, že jim chybí druhá polovička. Proto uzavřou dohodu a začnou spolu trávit veškeré svátky v průběhu jednoho roku. Potkají se tak na Valentýna nebo Velikonoce a jejich platonický vztah jim funguje skvěle. Dokud nezačnou mít podezření, že je to k sobě táhne doopravdy a vlastně by mohli tvořit docela dobrý pár…

Máte-li rádi vánoční romantické filmy, určitě si nenechte ujít tento oddychový film s přátelskou atmosférou. Vánoční filmy Netflix nepatří mezi ty nejpovedenější, ale Sváteční rande si užijete. Stejně jako u jiných vánočních filmů samozřejmě očekávejte trochu toho klišé, na druhou stranu se můžete těšit na výbornou chemii mezi dvěma hlavními postavami.

11. Čára – nejlepší Netflix film pro dospívající

Teenageři se během dospívání musí popasovat s mnoha problémy. První lásky, sex, šikana a komplexy ohledně vlastního těla. Zejména to poslední trápí americkou teenagerku Jodi, které je šestnáct let a měří 185 centimetrů. Kvůli její výšce si z ní všichni její vrstevníci dělají legraci a ona se snaží udělat všechno pro to, aby nevyčnívala. Jakmile ale na její školu nastoupí výměnný student ze Švédska, Judi se do něj zakouká a rozhodne se svými komplexy ohledně výšky bojovat, aby mohla žít normální život.

Netflix filmy pro teenagery jsou velmi oblíbené a také opravdu hodně sledované. Pokud hledáte zábavný film pro dospívající, který ale bude mít zároveň hlubší myšlenku, vsaďte právě na film Čára. Teenagerům se film bude určitě líbit, a navíc jim může dodat pocit, že nejsou jediní, kdo se musí vypořádat s problémy dospívání.

10. Láska a příšery – nejlepší dobrodružný film Netflix

Trochu šílený, ale zábavný a velmi akční film Láska a příšery nás zavede do postapokalyptického světa do doby, kdy je země ovládnuta nejrůznějšími příšerami. Sympatickému Joelovi se podařilo přežít tyto děsivé události v podzemním bunkru, kde se schovával dlouhých sedm let. Nakonec se ale rozhodne, že je čas vykročit ven a vydat se hledat ženu, kterou miluje a slíbil jí, že ji najde. Na své cestě potká další přeživší a společně musí čelit monstrům, která stále přebývají na zemi…

Máte-li chuť pustit si nějaký šílený, zábavný film, ve kterém se toho hodně děje, s Láska a příšery určitě neuděláte chybu. Netflix film s obrovským rozpočtem vás nezklame. Těšit se můžete na bojové scény, romantiku i pořádnou dávku bláznivosti.

9. Yes day – nejlepší rodinný Netflix film

Děti většinou nechápou, proč jim rodiče všechno možné zakazují. Stejný problém mají i rodiče tří dětí ve filmu Yes day. Kdysi bývali nespoutaní, cestovali, zkoušeli různé výzvy, ale s příchodem dětí se postupně slovíčko ano proměnilo na ne. Zoufalý pár dá na radu jednoho muže, který jim představí koncept Yes day. Jednou za čas tak mají dopřát dětem den, kdy budou na všechno říkat ano, a po zbytek času bude snadnější s dětmi vyjít…

Pokud hledáte film, který si užije celá rodina, Yes day nebude špatná volba. Zasmějete se u něj a zároveň si užijete interakce mezi teenagerem, dvěma dětmi a dvěma zoufalými rodiči. Chvílemi v nich možná poznáte i svou vlastní rodinu a uvědomíte si, že v tom nejste sami…

8. Rose Island – nejlepší dramatický film na Netflix

Málo známý, skutečný příběh italského inženýra Giorgia Rosa, který se jednoho dne rozhodne, že už nechce žít svazovaný pravidly a konvencemi v Itálii. Proto s kamarádem začnou budovat vlastní ostrov, uprostřed neutrálních vod, kam se sjíždějí svobodomyslní mladí lidé z celého světa, aby tam začali žít nový život. Postupně začíná být ostrov známý a Giorgio usiluje o to, aby byl opravdu prohlášen nezávislým státem.

Tento italský film z dílny Netflixu nám přibližuje skutečnou historickou událost, o které ale slyšel málokdo z nás. Neváhejte a vypravte se tedy pomocí filmu Rose Island do časů, kdy se bojovalo za naprostou svobodu žití a jeden velký sen jednoho velmi kreativního inženýra.

7. Dva papežové – nejlepší italský Netflix film

Zajímají-li vás významné události, určitě vás zaujme nový historický film Dva papežové. Ten totiž představuje období, kdy došlo k rezignaci papeže Benedikta XVI. a nástupu papeže Františka. Film je konverzační a velká část děje se odehrává během rozhovoru těchto svou papežů. Rozhovory jsou sice smyšlené, ale založené na skutečných událostech, které ve Vatikánu proběhly.

Film je velmi pozitivně vnímán kritiky a je opravdu zajímavým vhledem do interního fungování Vatikánů. Rozhodně se nemusíte bát, že se budete kvůli neustálým konverzacím papežů nudit. Film je doplněn o nejrůznější scény ze života papežů a odehrává se hned v několika lokacích.

6. Vykopávky – nejlepší historický film od Netflix

Nad Evropou se stahují mračna blížící se druhé světové války, ale Edith Pretty se zabývá něčím úplně jiným. Stala se majitelkou rozsáhlých pozemků na anglickém venkově a zajímá ji, jestli se pod mohylami na jednom z nich něco neskrývá. Tuto záhadu ji má pomoci vyřešit archeolog Basil Brown, který začne pod mohylami pátrat a najde tam zachovalou středověkou loď. Takový objev na místo přitáhne velké množství vědců, archeologů, ale i mocných, kteří se pokoušejí si přivlastnit alespoň malou část tohoto jedinečného historického artefaktu…

Ve filmu Vykopávky se můžete těšit zejména na jednoduchý, ale fascinující příběh a uhrančivé pohledy na anglický venkov a krajinu. To vše v období, které vědeckým objevům a velkým projektům zrovna moc nepřálo. Vykopávky tedy určitě patří mezi top filmy na Netflixu.

5. Rodina na baterky – nejlepší Netflix film pro děti

Animovaný film pro mladší diváky o tom, jak se mohou technologie obrátit proti lidstvu. To ale rozhodně není jediné téma, které tento film zpracovává. Možná ještě daleko důležitější jsou rodinné vztahy mezi dětmi a rodiči.

Ve filmu se Katie vydává na vysněnou vysokou školu a trochu se těší, až bude chvíli bez rodiny. Její taťka Rick, který se nemůže vyrovnat s tím, že jeho děti neustále používají technologie a také, že Katie odjíždí, ale vymyslí, že Katie přes celou zemi do školy dovezou. Během jejich cesty se ale stane nečekaná věc a všechny technologie se vzbouří proti lidstvu. Rodina tak musí spojit síly a pokusit se zachránit lidstvo před apokalypsou způsobenou roboty, mobilními telefony a lednicemi…

4. Bestie bez vlasti – nejlepší válečný Netflix film

Velmi silný film sleduje osud malého Agu, který prožívá poměrně šťastné dětství na vesnici v jedné zemi západní Afriky. Jednoho dne ale přijde občanská válka, která nakonec dorazí i do vesnice k Aguovi. Agu se na nějakou dobu ocitne sám v džungli, kde ho následně najde jeden voják a zařadí ho do své jednotky dětských vojáků. Agu se tak přímo zapojuje do konfliktu, na začátku pouze pomáhá, ale brzy se sám stává bojujícím…

Bestie bez vlasti představuje výrazný problém, který se objevil v nejedné zemi v západní Africe. Dětští vojáci jako je Agu jsou nejen vytrženi ze svého běžného života, ale kromě nebezpečí, kterému jsou vystavení, se musí vypořádat s celou řadou dalších problémů. Film na základě knižní předlohy od nigerijského spisovatele je vůbec prvním čistě Netflix filmem a rozhodně velmi vydařeným.

3. Irčan – nejlepší gangsterský Netflix film

Tento velkolepý snímek z dílny Netflixu si užijí všichni fanoušci prostředí podsvětí a gangsterů. S výjimečným obsazením v podobě Roberta de Niro v hlavní roli, ale také Pacina nebo Pesciho v rolích vedlejších, ve vás zanechá hluboký dojem. Rozhodně to ale nebude krátká podívaná, tento kritiky uznávaný film je dlouhý téměř tři a půl hodiny.

Film představuje příběh nájemného vraha Franka Sheerana, který sám vypráví svůj životní příběh. Americká a italská mafie si ho najímala pro nejrůznější vraždy, z nichž některé se mu nakonec staly osudnými. Film vznikl na základě předlohy amerického spisovatele Charlese Brandtona, který o Sheeranovi sepsal životopisnou knihu.

2. Roma – nejlepší oscarový netflix film

Úspěšný oscarový film mexického režiséra Alfonsa Cuaróna je zejména odrazem jeho vlastních vzpomínek na dětství a dospívání v Mexico City. Celý film věnuje jejich rodinné služebné, která ho částečně vychovala. Pomocí jejího osudu zachycuje atmosféru a jedinečnost mexické čtvrti Roma.

Ve snímku sledujeme hlavní hrdinku, mladou Cleo, která pracuje v domě jedné rodiny ve čtvrti Roma v Mexico City. Uklízí, vaří a stará se o malé děti. Zatímco od rodiny jednoho dne odejde otec, Cleo zjišťuje, že je těhotná. Spolu s paní domu a její matkou se snaží postarat samy o sebe a zajistit dobrou budoucnost všem dětem. To vše v době, která byla v Mexiku velmi divoká a politicky nestabilní.

1. Chicagský tribunál – nejlepší Netflix film podle skutečné události

Nejlepším Netflix filmem v našem žebříčku se stal slavný film podle skutečné události, o které ale slyšelo málo z nás. Tento snímek s vynikajícími herci v hlavních rolích zaujal běžné diváky i kritiky a pomohl lidem po celém světě připomenout událost nazývanou Chicagský tribunál. Netflix historické filmy jsou většinou velmi povedené a u tohoto snímku tomu není jinak.

Film se věnuje právě tomuto procesu, který byl veden se skupinou organizátorů protestů v Chicagu. Ti přijeli do Chicaga protestovat zcela pokojně proti politickým rozhodnutím ohledně války ve Vietnamu. Demonstrace se ale zcela nečekaně zvrhly v útoky proti policii, a nakonec byli jeho organizátoři obviněni z podněcování nepokojů. Následný soudní proces se proslavil jako velmi podivná a zajímavá ukázka soudních procesů v Americe.


Stahování filmů a seriálů (většinou zdarma nebo za drobný poplatek):

uložto.cz – hodně oblíbené úložiště s filmy, seriály, dokumenty, e-knihami a spoustou dalšího (pokud byste používali i pro sdílení vlastního obsahu, dávejte pozor, aby byl obsah legální, to je důležité)

webshare.cz – rychlé stahování filmů a seriálů za poplatek a některé i zdarma

Pro nás pohodlné a pro sledování z gauče jsou asi nejzajímavější internetové a satelitní TV, namátkou jsme pár vybrali.

Voyo – online vysílání toho co zrovna běží a také velká videotéka (tedy taková videopůjčovna) v dobré kvalitě. Mají 7 dní zdarma na vyzkoušení po registraci. Pokud ve zkušebním období 7 dní sami službu nezrušíte (jednoduché), bude vám aktivováno plné předplatné.

Netflix – asi nejznámější v současné době. Opravdu mají velké množství filmů a seriálů i vlastní tvorbu. Perfektní kvalita a možnost stahování a pouštění filmů offline. Někdy jsou v českých titulcích drobné překlepy, ale nic zásadního.

Skylink – Skylink Live TV je internetová televize, která nabízí více než 60 programů. Sledovat můžete až na 4 zařízeních v rámci jednoho účtu. Je možné vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Telly. – dříve se jmenovala Digi TV. Mají základní i rozšířené balíčky kanálů a přikoupit lze např. i HBO atp. Pořady lze nahrávat a sledovat zpětně, sledovat vysílání můžete i na 4 zařízeních najednou. Jo a také mají 14 dní zdarma na vyzkoušení. 

Online sledování ZDARMA je dobré třeba na: 

sledujserialykukaj.to nebo třeba na lookmovie


Doufáme, že vám náš výběr nejlepších Netflix filmů udělal radost a našli jste inspiraci na večer. Pokud vás zajímají další filmy o kterých jsme psali, přeeskočte třeba na TOP 11 filmů o upírech nebo TOP 10 psychologických hororůNajdete u nás taky pár nejlepších francouszkých komedií a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou párty. Jestli vás zajímá vás více o Netflixu? Mrkněte na náš další článek o seriálovém maratonu, nebo na náš přehled Netflix filmů s českým dabingem.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.