Vyzkoušeli jsme kurz Fashion design – 1. díl

Toužíte stát se módní návrhářkou, nebo se jen naučit navrhovat modely? Pak je tento kurz právě pro vás!

Již od dětství jsem toužila být módní návrhářkou, osud mě však zavedl úplně jinam. A tak, když jsem nastoupila na plzeňskou školu, řekla jsem si, že by bylo fajn splnit si svůj sen a zkusit alespoň kurz Fashion design, který pořádá Západočeská univerzita. Za poměrně nízký poplatek je možno jeden semestr studovat tento obor v rámci celoživotního vzdělávání. K zakončení je potřeba mít splněné všechny zadané úkoly a také udělat zkoušku.

Co se naučíte?

Předmětem kurzu není naučit se šít, ale naučit se kreslit postavu, od základních postav (tzv. dráťáků), které jsou složené jen z čárek a kloubů (kuliček), až po postavu obalenou svaly. Následně se člověk pokusí ji obléknout. Je docela zábavné sledovat, jak se postava postupně mění z něčeho umělého, beztvarého na něco, na co se dá koukat. V rámci kurzu jsou mimo kreslení módních návrhů, také přednášky, které vám objasní co je styl a móda, nebo například jak se prezentují jednotlivé módní domy.

Počáteční návrhy.

Rozebrání módní kolekce jednotlivých módních domů

Pokud chcete pochopit styl jednotlivých návrhářů, měli byste umět rozebrat jejich kolekci. Je důležité znát například sezónu, styl, co bylo inspirací (historické období, architektura, umění), tvar oděvu, barvu (dominantní nebo doplňkovou), materiál, různé detaily, nebo také jaký typ modelek si daný návrhář vybírá. Víte například, proč si módní dům Balenciaga vybral jako svou tvář právě Kristen Stewart. Stačí se podívat na vizáž jeho modelek a je to jasné.

Oblékání figurín.

Moje dosavadní zkušenost

Když si vzpomenu na mé počátky kreslení oblečené figury, musím se stydět. Nevěřili byste, jak jednoduché fígle se naučíte v kresbě postavy. I ti, co nejsou příliš nadaní, se to dokáží naučit. Jak? Tréninkem. Pak už to jde jak po másle. A nezapomeňte, čím šílenější modely, tím více lidí si vás bude pamatovat. A já už se těším na další hodiny, abych vám o nich mohla napsat.

Foto: deviantart.com

Podobné články