10 důvodů, proč je Brno lepší než Praha

Tato palčivá otázka již několik let trápí všechny obyvatele těchto velkoměst. Pojďme si tedy objasnit, proč a v čem je Brno lepší.

1) Brno je levnější

Studenti mají často hluboko do kapsy. A vyžít s rozpočtem v Praze je daleko horší. Ceny uzpůsobené zahraničním turistům studentským peněženkám nesvědčí!

2) Rozjezdy

Ano, noční doprava funguje v hodně městech České republiky, ale rozjezdy jsou prostě jen jedny. Nebo snad znáte jiné město, ve kterém se v daný čas sjedou všechny noční linky na jednom místě, aby mohly dopravit obyvatele města do jejich domovů?

3) Vše je blízko

Není nic otravnějšího než hodinová cesta hromadnou dopravou z jednoho úřadu na druhý. A pokud studujete na více fakultách, dlouhý přejezd mezi nimi také není ideální. V Brně je vše na dosah ruky! Centrum v klidu za chvíli proběhnete pěšky a památky projdete za hodinu i s vytvořením památečních fotografií.

V Brně je vše na dosah ruky!

4) Šaliny, Čára, Prýgl… Zkrátka Hantec

Pro dokonalé zmatení cizinců (obzvláště Pražáků) se v Brně používají zcela normální slova, kterým však zbytek republiky nerozumí. Tomuto jazyku se říká Hantec. A hele, musíte uznat, že něco takového v Praze nemají, viďte?

5) Taxikáři vás neokradou

Jistě, najde se pár výjimek, ale poctivých taxikářů je v Brně rozhodně více než v Praze. Možná je to proto, že v Brně nemají koho okrádat, jelikož bohatí turisté se soustředí hlavně do stověžaté matičky.

6) Vždy potkáte někoho známého

Díky velikosti města máte vždy naději, že v centru potkáte nějakou známou tvář. Může to být výhoda i nevýhoda. Záleží jen na tom, jaký vztah s tou osobu právě máte.

Ulice Joštova nedávno prošla rekonstrukcí.

7) Zrekonstruované centrum města

Brno se může pochlubit nově zrekonstruovaným centrem, které je moderní, plné zeleně, s bezbariérovými zastávkami. Projektanti neopomenuli ani turisty a připravili jim městskou ralley. Stačí následovat informační tabule rozmístěné po městě a žádná zajímavost Brna vám neunikne.

8) Výstaviště

Pražáci si mohou říkat, co chtějí, ale výstaviště je v Brně prostě lepší. Tolik rozmanitých veletrhů v tak vysoké kvalitě se prostě nikde jinde nekoná. Nevěříte? Stačí přijet do Brna a přesvědčit se na vlastní oči!

9) Okruh MotoGP

Dobře, není to přímo v Brně, ale ta malá vzdálenost se nepočítá. Brňáci prostě považují okruh za svůj. A mají být právem na co pyšní. Zatímco Pražáci jen střádají plány na olympijské hry, v Brně se každý rok jezdí velké závody, které přitahují pozornost všech fandů závodů motorek.

10) Brno je město, co má koule

A to doslova! Originální orloj totiž vždy v jedenáct hodin dopoledne ze svých útrob jednu kouli vypustí. Tato atrakce vždy přitáhne spoustu turistů, ale i místních. A není se co divit. Takový originální suvenýr vám budou všichni jen závidět!

Opravdu originální orloj.

V zájmu zachování dobrých vztahů bylo pražské části redakce umožněno, aby připravila seznam, proč je Praha lepší než Brno. Pokud se jim podaří získat nějaké podklady, můžete se už teď na článek těšit. Do té doby můžete diskutovat v komentářích nebo na Facebooku, které město je lepší.

 

Foto: helemese.wordpress.com; Soňa Baranová, StudentPoint

Podobné články