Recenze deskové hry Sabotér: Duel

Recenze Sabotér Duel
9
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Zábavná, zejména karetní hra, pro dva hráče, v níž se pokusíte porazit druhého trpaslíka a dostat se rychleji k většímu množství zlata. Vychází z velmi oblíbené dětské hry Sabotér, je ale přizpůsobena pouze dvěma hráčům. Skvěle se u ní pobaví všichni členové rodiny.
Klady
Vhodná pro děti
Nevytrácí se princip sabotáže
Hezké karty a ilustrace
Rychlá partie hry
Malá krabička
Zápory
Jiný zážitek ze hry než u původního Sabotéra

Sabotér: Duel je jednoduchá, zábavná hra pro děti a jejich rodiče, ve kterém je hlavním úkolem stát se trpaslíkem s největším množstvím zlata. Na své cestě za zlatem musíte překonávat překážky, trochu přemýšlet a občas také sabotovat soupeřovo úsilí.

Kdyby vás náhodou tahle deskovka pro dva nezaujala, stačí mrknout na náš výběr ve článku nejlepší deskové hry pro dva. Od dámy, šachů přes karetní hry až po klasické stolní hry pro dva. Co vás zaujme?

Hodnocení vybraných vlastností – Sabotér: Duel

Pozn. Hodnotíme maximálním počtem bodů 10.

Herní materiál – 9/10

Hru najdete v malé krabičce, takže se výborně hodí na cesty a do míst, kam si s sebou nemůžete vzít mnoho věcí. Uvnitř malé krabičky toho ale najdete poměrně dost. Prim hrají především karty, jichž je ve hře opravdu hodně. Základem je 36 karet cest, pomocí kterých můžete stavět tunely a cesty k vytouženému pokladu. Doplňuje je 18 akčních karet a 18 karet cílů, jež využijete během každé hry. Pro rozlišení barvy trpaslíka můžete použít dvě karty nebo dvě figurky z kartonu. Dále je uvnitř několik žetonů, především čtyři žetony trpaslíků pro každého hráče a dva speciální klíče. Veškerý herní materiál je jednoduchý, ale odolný. Dětem se určitě budou líbit i ilustrované karty cest, na nichž mnohdy najdete zajímavé a pěkné detaily.

Hratelnost ve dvou hráčích – 10/10

Hra Sabotér: Duel byla přímo nadesignována pro dva hráče, takže rozhodně není třeba obávat se, že by hra ve dvou dobře nefungovala. Překvapivě se z ní ani nevytratil princip sabotáže. Stále tak máte možnost druhého hráče nečekaně potopit třeba až těsně před koncem partie. Právě z toho důvodu, že jsou ve hře jen dva hráči, je tato hra poměrně kompetitivní a je potřeba se připravit na velkou konfliktnost hry. To některým typům hráčů nemusí příliš sednout, na druhou stranu jiní si to vyloženě užijí. Rozhodně ale uvidíte, že Sabotér: Duel se ve dvou hráčích dá zahrát úplně jednoduše a bez problémů. Hra obsahuje ještě variantu pro jednoho samotného hráče, v níž si může poměřit své síly proti hře.

Znovuhratelnost – 8/10

Díky tomu, že si karty na začátku hry vždy znovu vylosujete, je hra poměrně variabilní a žádná partie nebude stejná jako ta předchozí. Pokaždé tak budete čelit různým nebezpečím během cesty v jiných fázích hry. Hra také velmi rychlá a jednotlivé partie opravdu odsýpají, určitě se k ní budete rádi vracet.

Na druhou stranu hra rozhodně není vhodná na hraní několika partií za sebou v krátkém čase. To byste se mohli začít poměrně rychle nudit.

Náročnost pravidel hry Sabotér: Duel – 9/10

Pravidla hry mají jen dvě stránky a jsou v nich přehledně popsána pravidla a různé situace, jež během hry mohou nastat. Popsané jsou v nich i jednotlivé typy karet, jež můžete uvnitř balíčku najít, takže v případě problémů, můžete znovu nahlédnout do pravidel. Menší nevýhodu těchto pravidel je, že jsou poměrně složitá, takže si s nimi asi neporadí sama většina dětí a budou před první partií potřebovat pomoc rodičů.

Celkové hodnocení hry pro dva Sabotér: Duel

Sabotér: Duel je rychlá a zábavná hra pro dva hráče, v níž si půjdou po krku a budou se snažit zkazit úsilí toho druhého a zároveň se stát trpaslíkem, jemuž se podaří nasbírat největší množství zlata. Jedna partie je opravdu rychlá a jednoduchá, z toho důvodu je hra vhodná i pro děti. Herní materiál je kvalitní a v malé krabičce je ho poměrně hodně. Díky variabilitě rozlosování karet vás hra bude bavit dlouhodobě a rádi se k ní budete vracet i po několika měsících.

Sabotér: Duel

9
Perfektní
Klady
Vhodná pro děti
Nevytrácí se princip sabotáže
Hezké karty a ilustrace
Rychlá partie hry
Malá krabička
Zápory
Jiný zážitek ze hry než u původního Sabotéra
Recenze Sabotér Duel
Sečteno a podtrženo
Zábavná, zejména karetní hra, pro dva hráče, v níž se pokusíte porazit druhého trpaslíka a dostat se rychleji k většímu množství zlata. Vychází z velmi oblíbené dětské hry Sabotér, je ale přizpůsobena pouze dvěma hráčům. Skvěle se u ní pobaví všichni členové rodiny.

Chcete se potěšit jinou deskovou hrou? Vsaďte na osvědčenou klasiku, hra Activity je už dlouhé roky nejoblíbenější společenskou deskovkou. Pro dva je i klasické člověče, takže mrkněte na Člověče nezlob se tisíckrát jinak.

Podobné články

Deskové hry 4: Talisman

Jedna z největších klasik mezi deskovými hrami. Monstrózně epický, nesmírně zábavný a k vzteku nesp...