Recenze Slivovica Žufánek 50% 0,5l

recenze žufánek pálenka
9.5
Skvělá slivovice
Sečteno a podtrženo
Prvotřídní moravská slivovice Žufánek se vyrábí poctivě z osmi druhů švestek. Má výbornou chuť a krásně ovocnou vůni. Udělá radost i náročnějším milovníkům pálenek. Rozhodně stojí za vyzkoušení.
Klady
8 druhů švestek
Poctivé zpracování
Dobrá ovocná chuť
Výrazná vůně
Zápory
Žádné

Slivovica Žufánek bude v každém případě výbornou volbou, pokud chcete ochutnat pravou slivovici prvotřídní kvality. Kromě slivovice Žufánek jsme recenzovali i další zajímavé pálenky ze švestek, které stojí za vyzkoušení. Pokud chcete vědět víc, přečtěte si článek Nejlepší slivovice a jak vybrat tu správnou.

Hodnocení vybraných vlastností slivovica Žufánek

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba slivovice Žufánek – 10/10

Slovácká Slivovica Žufánek se vyrábí systémem ekologického zemědělství z ovoce z domácích sadů v oblasti Bílé Karpaty. Udělá tím pádem radost nejen náročnějším milovníkům dobrého pití, ale i každému, kdo se zajímá o původ surovin. Kromě slivovice vyrábí lihovar Žufánek i další ovocné pálenky, jako je například meruňkovice, hruškovice, rynglovice, jabkovice nebo kdoulovice.

Zajímavostí je, že na rozdíl od mnohých slivovic není pro destilaci používaný jen jeden druh švestek, ale rovnou 8 druhů, které mají přesně stanovaný svůj poměr. Každý se destiluje zvlášť, protože každý dozrává v jiný čas od července do září. Nejmladší odrůdou je Čačanská a nejpozdější pak Stanley a Anna Späth. Švestky různých druhů se nechávají kvasit zvlášť a po destilaci se smíchají dohromady. Pak ještě nápoj 8 až 12 měsíců zraje v nerezových nádržích.

recenze Slivovica Žufánek

Chuť a vůně slivovica Žufánek – 9,5/10

Slivovica Žufánek se vyznačuje jemnou chutí s výrazným ovocným nádechem. Díky přesně dané receptuře se můžete spolehnout na to, že bude každá z vyráběných várek chutnat stejně dobře. Zároveň se nejvíce podobá domácím moravským pálenkám, než těm, které si koupíte běžně v supermarketu. O poctivé výrobě svědčí také poctivý obsah 50 % alkoholu. Vůně je, stejně jako chuť, příjemně ovocná. Švestky z této slivovice obvykle ucítí i méně zkušení znalci pálenek.

recenze žufánek pálenka

Barva a balení – 9/10

Slivovice Žufánek zraje v nerezových nádržích bez jakékoliv příměsi. Z toho vyplývá, že je zcela neobarvená a dokonale čirá. Prodává se v lahvi s objemem 0,5 litru. Její design je stejně jako u jiných alkoholů od Žufánka minimalistický a doplněný typickým logem.

Celkové hodnocení slivovice Žufánek

Slivovice Žufánek si rozhodně zaslouží skvělé hodnocení v naší recenzi, protože vyniká poctivým zpracováním osmi odrůd švestek. Potěší vás intenzivně ovocnou vůní i chutí. Doporučujeme pro náročnější milovníky slivovic a díky jemnosti i pro každého, kdo chce poprvé ochutnat pravou moravskou pálenku.

Slivovica Žufánek

9.5
Skvělá slivovice
Klady
8 druhů švestek
Poctivé zpracování
Dobrá ovocná chuť
Výrazná vůně
Zápory
Žádné
recenze žufánek pálenka
Sečteno a podtrženo
Prvotřídní moravská slivovice Žufánek se vyrábí poctivě z osmi druhů švestek. Má výbornou chuť a krásně ovocnou vůni. Udělá radost i náročnějším milovníkům pálenek. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Počítáte se mezi znalce ovocných pálenek? Pak by ve vašem ochutnávacím setu neměla chybět slivovice Žufánek. Proč jsou slivovice oblíbené a jaké vlastně jsou, včetně toho, jak je pít, se můžete dočíst ve článku o nejlepších slivovicích.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...

recenze nejlepších hruškovic

Nejlepší hruškovice

Porovnání zajímavých českých i zahraničních hruškovic. Která vyhrála a která má nejkrásnější ...