Recenze hruškovice Baron Hildprandt ze zralých hrušek

8.0
Velmi dobrý
Sečteno a podtrženo
Povedená hruškovice z jižních Čech s nasládlou jemnou chutí a lahodným aroma zralých hrušek.
Klady
Jemná a sladká chuť
Skvělé aroma
Povedený design láhve
Korková zátka
Zápory
Přidaný líh

Kdo by neměl rád sladké zralé hrušky? Přesně takto chutná hruškovice Baron Hildprandt ze zralých hrušek. Přečtěte si více o této skvělé české hruškovici v následující recenzi.

Patří ovocné pálenky k vaším oblíbeným nápojům? Pak vás jistě potěší nás článek nejlepší hruškovice. Kromě spousty skvělých tipů na vás čeká pár rad jak poznat dobrou hruškovici a další zajímavosti.

Hodnocení vybraných vlastností hruškovice Baron Hildprandt

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 7/10

Hruškovice Baron patří již několik let k těm nejžádanějším ovocným pálenkám na trhu. A není se čemu divit. Její jemná a příjemně nasládlá chuť osloví téměř každého milovníka kvalitních destilátů.

Hruškovice Baron
Baron Hildprandt Ze zralých hrušek

Lihovar Baron Hildprandt sídlí v jihočeské Blatné. Tato zámecká palírna se pyšní opravdu dlouho historií sahající až do 19. století. Tato hruškovice je další z celé řady produktů, které si získaly srdce fanoušků dobrého alkoholu po celém světě. Na přípravu hruškového kvasu jsou použity pouze ty nejlepší české hrušky.

Extra jemná chuť je výsledkem několikanásobné destilace. Stařený kvas se pálí rovnou 3x. Během tohoto procesu se destilát zjemní, aniž by ztratil chuť či aroma. Destilací však cesta této hruškovice nekončí. Hruškový destilát je obohacen o líh, vodu a výtažek ze sušeného ovoce. Ještě, než se začne stáčet do lahví, bude odpočívat v sudech z dubového dřeva. A to 2 až 3 měsíce. Zráním v sudech získá výraznější aroma a plnější chuť.

Chuť a vůně hruškovice Baron Hildprandt – 8/10

Jak napovídá samotný název pálenky, v chuti i vůni této hruškovice dominují zralé hrušky. Aroma je skutečně lákavé a přímo vybízí k ochutnání. Chuť je opravdu jemná a příjemně nasládlá. Kromě šťavnatých hrušek na jazyku ucítíte také karamel. Obsah lihu a poměrně vysoké procento alkoholu má za následek poněkud ostřejší chuť. Rozhodně se však nejedná o lacinou pálenku s alkoholovou pachutí.

Že přidaný líh není vůbec na škodu, potvrzuje i fakt, že tato hruškovice získala zlatou medaili na prestižní mezinárodní soutěži San Francisco World Spirits Competition. Baron Hildprandt hruškovice je skutečně povedená pálenka, kterou stojí za to ochutnat.

Balení – 9/10

Hruškovice Baron zaujme již svým balením. Stylová, matně černá láhev působí elegantně. Etiketa se stříbrným písmem a zelenými prvky tvoří opravdu hezký kontrast. Láhev vypadá luxusně a decentně zároveň. Nad etiketou se nachází plastický erb, který je symbolem značky Baron Hildprandt a najdete jej na všech lahvích této značky. Dále oceňujeme také kvalitní korkovou zátku, jež doplňuje honosný vzhled této lahve.

Líbí se nám také dárkové balení, který výrobce nabízí. Ačkoliv láhev dobrého alkoholu je často dostačujícím dárkem, speciální balení udělá radost ještě více. Spolu s vynikající hruškovicí v něm najdete i dvě krásné sklenice s logem palírny. Takový dárek potěší každého fanouška ovocných pálenek.

Hruškovice Baron dárek
Dárkové balení hruškovice Baron Hildprandt

Celkové hodnocení hruškovice Baron Hildprandt

Baron Hildprandt Ze zralých hrušek je výborná česká hruškovice. Vyznačuje se lahodnou nasládlou chutí a omamným aroma. Díky opakované destilaci je výsledná pálenka neuvěřitelně jemná s dlouhým příjemným závěrem. Jedná se o skutečně velmi povedenou hruškovici, ačkoliv kromě hruškového destilátu obsahuje také jemný líh. Vedle skvělého obsahu potěší i atraktivním balením.

Baron Hildprandt Ze zralých hrušek

8.0
Velmi dobrý
Klady
Jemná a sladká chuť
Skvělé aroma
Povedený design láhve
Korková zátka
Zápory
Přidaný líh
Sečteno a podtrženo
Povedená hruškovice z jižních Čech s nasládlou jemnou chutí a lahodným aroma zralých hrušek.

Další českou hruškovicí, která rozhodně stojí za ochutnání je Žufánek Hruškovica z dubového sudu. Jak se umístila v našem hodnocení hruškovic se můžete dočíst v našem článku nejlepší hruškovice.

Podobné články

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...

recenze nejlepších hruškovic

Nejlepší hruškovice

Porovnání zajímavých českých i zahraničních hruškovic. Která vyhrála a která má nejkrásnější ...