Nejlepší online seznamky

Nechcete se každý den vracet do prázdného bytu? Chcete poznat nové zajímavé lidi? Objevte kouzlo online seznamování a najděte vaši spřízněnou duši. Představíme vám nejlepší seznamovací portály a naučíme vás, jak se ve světe online seznamování orientovat.

Nejlepší seznamky a jejich recenze

Ve dvou se to lépe táhne. Potkat toho pravého ale v dnešní uspěchané době nemusí být zrovna snadné. Ať už hledáte vážný vztah, příležitostné povyražení nebo nezávazný flirt, online seznamky jsou skvělým místem. Níže vám přinášíme srovnání těch nejoblíbenějších internetových seznamek.

Nejlepší seznamky pro vážný vztah

Seznamky pro vážný vztah
Seznamky na vážné seznámení a vážný vztah

Toužíte po vážném vztahu a nevíte, kde najít toho pravého či tu pravou? Zkuste to online. Online seznamky pro vážný vztah nabízí snadný způsob, jak se seznámit. Součástí registrace bývá osobnostní test, na jehož základě vám seznamka nabídne vhodné partnery. Některé seznamky, například proslulá eDarling, se pyšní unikátní metodou, s jejíž pomocí vám mohou najít vhodný protějšek.

Kvalitní seznamka pro vážný vztah je vždy nějakým způsobem zpoplatněna. Říkáte si, proč platit za něco, co mohu mít jinde zdarma? Odpověď je jednoduchá. Na placených platformách se vyskytuje mnohem méně falešných profilů a podvodníků. Administrátoři zpoplatněných seznamek profily pečlivě kontrolují a ty podezřelé jsou ihned mazány.


Nejlepší seznamky na flirt

Seznamky na nezávazné flirtování
Nezávazné flirt seznamky

Spíše než životního partnera, hledáte povyražení? Pak jsou flirt seznamky perfektní volbou. Nezávazné chatování či žhavý flirt vám zlepší náladu, zvedne sebevědomí či vám pomůže překonat náročné období po rozchodu. Že flirtování není vaše parketa? Nevadí! Většina flirt seznamek nabízí šikovné funkce, které vám pomohou například s psaním laškovných vzkazů.

Přestože flirt seznamky nejsou primárně určeny pro hledání erotického dobrodružství, může se vám stát, že občas nějaký sexuální návrh dostanete. I zde platí, že kvalita něco stojí. Flirt seznamky, které fungují povětšinou vyžadují aktivaci prémiové účtu. Vybrané seznamky nabízejí předplatné na určitý časový úsek, jiné fungují na principu kreditů, s nimiž platíte za odesílání zpráv.


Nejlepší seznamky pro seniory

Seznamky pro seniory
Seznamky pro seniory (40+)

O tom, že láska kvete v každém věku, snad nikdo nepochybuje. Pokud však myslíte, že seznámení přes internet je jen pro mladé, vyvedeme vás z omylu. Existuje totiž spousta skvělých seznamek určených pro starší ročníky. Ale pozor, nejde jen o babičky a dědečky, ale lásku zde hledají i lidé středního věku. Tyto webové stránky se odlišují od ostatních seznamek nejen svou členskou základnou, ale také provedením. Seznamky pro seniory jsou maximálně přehledné a registrace je opravdu snadná.

Kromě seznamek, které jsou zaměřené na hledání vážného vztahu, můžete najít i weby, jež vám pomohou najít flirt či seznamky pro erotické chatování. Také většina senior seznamek vyžaduje aktivaci placeného VIP účtu. Některé seznamovací stránky, jako například Zralá láska, nabízí prémiový účet na vyzkoušenou bez poplatku.


Nejlepší gay seznamky

Seznamka pro gaye
Gay seznamky

Rozhodně se nikdo nepohorší nad tím, že i Gayové mají své seznamky. Tedy se také chtějí seznamovat. Možná to na první pohled není jasné, ale hodně seznamek, které se tváří heterosexuálně obsahuje i kontakty vhodné pro páry stejného pohlaví. Jak se tedy seznámit? Není to tak složité, online seznamek pro gaye je dostatečné množství. Některé jsme vybrali a porovnali. Co jsme zjistili, je sepsáno ve článku nejlepší gay seznamky.

Pokusili jsme se vybrat různé, ty na vážné seznámení, pro nezávazný flirt a pokec, ale i ty erotické . Samozřejmě, jak je to u online seznamek zvykem, velká část služeb je placená, ale našli jsme i neplacenou gay seznamku. Ale pozor, i u gay seznamek platí, že máte být ostražití a pečlivě vybírejte komu pošlete nějaké bližší informace o sobě.


Nejlepší erotické seznamky

Nejlepší erotické seznamky a jejich recenze
Erotické seznamky

Ne vždy je vážný vztah tou jedinou možností. Pokud vás více než rande v kavárně láká pikantní sexy pokec, pak si zamilujete erotické seznamky. Tyto internetové stránky sdružují lidi, který se rádi pouští do erotikou nabitých konverzací. Kromě smyslných slovíček a sexy komplimentů si uživatelé vyměňují také erotické fotografie, které konverzaci ještě více rozpálí.

Erotické seznamky jsou určené pouze pro starší 18 let. Vzhledem k tomu, že se jedná o stránky se sexuálním obsahem, ceny za využívání služeb jsou poněkud vyšší než u ostatních druhů seznamek online. Většina erotických seznamek nenabízí prémiové předplatné, ale pro odesílání zpráv budete potřebovat balíček kreditů. Cena za odeslání zprávy je sice trochu vyšší, ale narozdíl od předplatného, víte přesně, za co platíte.


Nejlepší sex seznamky

Sex seznamky a jejich recenze
Sex seznamky

U pikantních zpráv a sexy fotek to však končit nemusí. Těm z vás, kteří chtějí něco víc, se jistě zalíbí sex seznamky. Pomohou vám najít milenku, vztah na jednu noc či třetího na postelové hrátky. Ne každé seznámení musí nutně končit osobním setkáním. Z počátku se můžete věnovat erotickému chatování, které časem možná přeroste v milenecký poměr. Tak jako tak vás čekají chvíle plné vzrušení.

Vzhledem k erotické povaze stránek jsou sex seznamky určené pouze pro dospělé. Také byste jen těžko našli sex seznamku, jež by nebyla zpoplatněna. Stejně jako v případě výše jmenovaných webů, také sexuální seznamky fungují povětšinou na principu kreditových balíčků. Při registraci buďte obezřetní a nejprve si pozorně přečtěte smluvní podmínky. Na některých webech se nachází velké množství fiktivních profilů, jejichž úkolem je vás udržet v placené konverzaci co nejdéle.


Bonus – Nejlepší seznamka na sugar dating

Už jste slyšeli o cukrovém randění? Sugar dating je typ vztahu, kde jedna strana, obvykle starší a movitější, rozmazluje druhého, mladšího partnera. Ten na oplátku do vztahu přináší svěží energii i nápady. Oba partneři se navzájem obohacují o nové zkušenosti i zážitky. Jednou z nejlepších cukrových seznamek je web Sugardaters.com.

Na této stránce najdete nejen starší dámy, Sugar mama, a movité pány, Sugar daddy, ale hledat tu můžete i mladší partnery, tedy Sugar babe či Boy toy. Kromě nabídky vhodných partnerů tu na vás čeká také skvělý blog plný zajímavých článků o sugar datingu. Zejména nováčci ocení spousty tipů a rad pro úspěšné randění. Pro plné využívání seznamky budete potřebovat prémiové předplatné. Jeho cena se pohybuje okolo 100 Kč za týden. Více se dozvíte v recenzi seznamky Sugardaters.com.

Sugar Dating seznamka
Seznamka Sugardaters.com

Jak vybrat online seznamku

Výběr správné seznamky je stejně důležitý jako výběr nového partnera. Jednotlivé portály se liší svým zaměřením, cenou ale i dalšími funkcemi, které vám celý proces hledání zjednoduší.

Zaměření seznamky

Šanci, že vaše hledání bude úspěšné, značně zvýšíte, pokud zvolíte správný typ online seznamky. Kromě seriózních seznamek pro vážnou známost se můžete zaregistrovat také na portály zaměřené na flirt či vyloženě erotické seznamky. Takovou je například Agama. Množství nemístných návrhů lze správným výběrem serveru do jisté míry eliminovat. Je však potřeba si uvědomit, že na každé seznamce se najdou jedinci, kteří se budou snažit vám posílat nevhodné zprávy.

Na výběr máte nejen seznamky na vážný vztah a flirt, ale najdete i speciální seznamky určené například pro lidi starší 50 let nebo seznamku pro vysokoškolsky vzdělané singles. Další specialitou může být třeba seznamovací portál Rich meet beautiful. Ten můžete využít v případě, že hledáte bohatšího partnera a chcete se nechat rozmazlovat.

Registrace a předplatné

Dalším důležitým faktorem při výběru online seznamky je bezpochyby její cena. Téměř všechny seznamky nabízejí bezplatnou registraci. Co vám zdarma dále umožní, se však již velmi liší. Vybrané seznamky lze bez problému využívat i bez prémiového předplatného. Funkce jako posílání zpráv, prohlížení profilů ostatních uživatelů či jejich vyhledávání je dostupné zdarma třeba na Badoo.cz či Tinderu.

Jiné seznamovací portály vám sice umožní vytvoření profilu zdarma, ale další funkce jsou již podmíněné zaplacením poplatku. Například na seznamce be2 či Academic Singles bez prémiového členství vidíte fotografie ostatních uživatelů pouze rozmazaně a ani posílání zpráv není možné. Tento typ seznamek tedy nemá smysl využívat, pokud nechcete investovat do placených služeb.

Bezplatná seznamka je sice vhodnější pro váš rozpočet, ale nese s sebou riziko. Pokud posílání zpráv a vyhledávání partnerů není podmíněno poplatkem, často se stává, že takové portály jsou často plné podvodníků, falešných profilů. Na takových serverech se musíte připravit na zprávy či fotografie se sexuálním obsahem. Pokud někdo do seznamky kromě času investuje také své peníze, šance, že je jeho hledání upřímné, je mnohem vyšší.

Počet uživatelů

Vybírat lze také podle počtu uživatelů. Pochopitelně, čím více lidí má na seznamce profil, tím větší šanci na seznámení máte. Mezi největší seznamky na světe patří Tinder. Je dostupný ve více než 190 zemích světa a profil na něm má přes okolo půl miliardy osob. Dalším gigantem je eDarling, který se pyšní celkem 13 miliony uživatelů z celé Evropy.

Velké popularitě se těší také Badoo a be2. Na druhou stranu velký počet uživatelů může někdy také znamenat, že kromě seriózních nabídek budete pravděpodobně dostávat také podvodné zprávy, nebo nevyžádané erotické návrhy.

Vybrané recenze jednotlivých seznamek různě zaměřených

Test osobnosti

Osobnostní test je jednou z klíčových funkcí většiny seriózních seznamek. Na základě vašich odpovědí vám seznamka vybere partnery, které nejvíce vyhovují vašim požadavkům. Vyplňování testu může být leckdy poněkud zdlouhavé. Na druhou stranu vám pak ušetří spoustu času. Nemusíte totiž procházet desítky či stovky profilů, ale vybíráte ze skupiny potenciálně vhodných partnerů. Možnost oslovit uživatele mimo tuto skupinu však pochopitelně máte stále.

Velmi propracovaným testem osobnosti se může pochopit seznamka eDarling. Test je součástí registrace a není možné jej přeskočit. Jeho vyplňování vám sice zabere trochu času, neboť je velmi detailní a komplexní. Dotazník je součástí takzvané eDarling metody, která vychází z nejnovějších vědeckých poznatků. Navrhované uživatelé by tak měli odpovídat vašim preferencím. Skvělé testy najdete i na seznamkách be2 či Singles50.

Na druhou stranu například Tinder tyto matematické modely založené na demografických údajích odmítá. Profily, které se vám budou zobrazovat, jsou provybírány pouze na základě vámi preferovaného pohlaví a vaší lokality. Oba způsoby jsou relevantní a mají své výhody i nevýhody. Je jen na vás, kterou cestu si zvolíte.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace je jednou z velkých předností internetových seznamek. V dnešní době je valná většina vyhledávání, nákupů i internetové komunikace prováděna převážně přes chytré telefony, případně tablety. Pokud také preferujete mobilní telefon před stolním počítačem, pak vybírejte mezi seznamkami, jež nabízejí kromě webové verze také aplikaci.

Výběr je opravdu široký. Mobilní aplikací se pyšní například Tinder, be2 či Badoo. Některé seznamky jsou jako aplikace dostupné pouze pro Android, jiné aplikací nedisponují vůbec. Mezi takové patří třeba Flirt či seznamka pro seniory Singles50.

Způsob komunikace

Způsob oslovení a komunikace s potenciálním partnerem je dalším důležitým rysem, podle nějž se můžete rozhodovat. Většina seznamek pracuje s principem „like“. Abyste mohli někoho oslovit prostřednictvím zprávy, musíte nejprve dát jeho profilu like. Jeho podoba se liší podle dané seznamky. Ve většině případů se jedná o ikonu srdíčka. Teprve v případě, že i tento uživatel vám dá srdíčko, můžete mu odeslat zprávu. Tento způsob se sice může zdát zdlouhavý a zbytečně komplikovaný. Slouží však k tomu, abyste nedostávali zprávy od uživatelů, o které nemáte zájem. Takto funguje například Tinder.

Na druhé straně najdete seznamky, jež konverzaci žádným způsobem nelimitují. Po vytvoření profilu můžete ihned odesílat zprávy potenciálním partnerům. Tato komunikace je sice rychlá a snadná, ale nechrání vás od nežádoucích a nevhodných zpráv. Kromě klasických textových zpráv seznamky často nabízejí také možnost posílat fotografie či vést videohovory. Ty jsou skvělým způsob, jak protistranu lépe poznat a ověřit, zda se za profilovou fotografií skrývá tentýž člověk.

Zrušení profilu

Současná nabídka seznamek je skutečně široká. Bohužel se mezi nimi najdou i podvodné portály či stránky s nepříliš férovou strategií. Než se rozhodnete pro konkrétní seznamku, pečlivě si prostudujte obchodní podmínky. Zvýšenou pozornost věnujte především podmínkám pro zrušení předplatného.

Některé společnosti vyžadují pro ukončení předplatného zaslání výpovědního dopisu. Sídlo takových společností se obvykle nachází v zahraničí a na jejich stránkách často chybí kontaktní údaje. Než se vám povede členství zrušit, seznamka vám bude každý měsíc strhávat částky z účtu. Proto si opravdu pozorně přečtete podmínky, než si prémiové členství zaplatíte.

Rady pro seznamování

Internetová seznamka vám může přinést životního partnera, ale i řádu nepříjemných problémů. Než se pustíte do seznamování, měli byste znát několik základních pravidel a těch se držet. Během počáteční fáze seznamování nesdělujte druhé straně citlivé osobní údaje, jako je vaše telefonní číslo či adresa. Než druhého skutečně poznáte, doporučujeme vám se vyvarovat zasílání lechtivých fotografií či videí. Nikdy nevíte, jakým způsobem s nimi protistrana naloží.

Pokud vás potenciální partner požádá o finanční výpomoc či půjčku, nenechte se napálit a nikomu peníze neposílejte. Jedná se o podvodníka. Tento typ osob umí většinou velmi dobře komunikovat a pravděpodobně vás dojmou srdceryvným příběhem. Buďte proto velmi obezřetní.

Pokud plánujete první schůzku, setkejte se vždy na veřejném místě. Ideální jsou kina, kavárny či obchodní centra. Procházka večerním parkem sice může znít opravdu romanticky, ale raději si ji schovejte až pro další schůzky.

Poslední tip nesouvisí s vaším bezpečím, ale vyplatí se jej znát. Při vyplňování profilů či vkládání fotografií nevkládejte odkazy a linky na sociální sítě. Váš Facebook či Instagram sice může vašemu protějšku o vás leccos říct, ale provozovatelé seznamek to neradi vidí. Velmi často vás za to odmění banem.