Nejlepší seznamky

Nechcete se každý den vracet do prázdného bytu? Chcete poznat nové zajímavé lidi? Objevte kouzlo online seznamování a najděte vaši spřízněnou duši. Představíme vám nejlepší seznamovací portály a naučíme vás, jak se ve světe online seznamování orientovat.

Nejlepší seznamky a jejich recenze

Ve dvou se to lépe táhne. Potkat toho pravého ale v dnešní uspěchané době nemusí být zrovna snadné. Ať už hledáte vážný vztah, příležitostné povyražení nebo nezávazný flirt, online seznamka je skvělým místem. Níže vám přinášíme srovnání těch nejoblíbenějších internetových seznamek.

Recenze online seznamek

Flirt – Top seznamka pro povyražení

Seznamka Flirt
Seznamka Flirt.com

Pokud nehledáte vážný vztah, ale chcete se pobavit a poznat nové lidi, pak je Flirt.com skvělým řešením. Tato moderní flirt seznamka nabízí rychlý a bezpečný způsob, jak oslovit podobně smýšlející osoby. Kromě odesílání osobních zpráv a vzkazů můžete vstoupit do veřejných chatovacích místností a poznat více osob najednou.

Mezi hlavní přednosti této webové stránky patří rychlost. Registrace je neuvěřitelně snadná a první zprávy od ostatních uživatelů vám dorazí již během prvních pár minut. Bohužel bez VIP členství si je nemůžete přečíst. To je dostupné hned v několika podobách, od 1denního členství za 26 Kč či půlročního předplatného za 823 Kč. Zrušení bezplatného i placeného profilu je snadné a rychlé. Jestliže hledáte flirt, je tato seznamka perfektní volba.

be2 – Nejlepší seznamovací aplikace 2021

Seznamka pro vážný vztah
Seznamka be2

Jednou ze seznamek, které opravdu fungují je bezesporu be2. Tato moderní, propracovaná seznamka je vhodná pro hledání vážného vztahu. Kromě webového prohlížeče je dostupná také jako mobilní aplikace. Při registraci, která je snadná a zcela zdarma, na vás čeká osobnostní test. Ten je zaměřen nejen na vaši osobu, ale budete odpovídat také na otázky týkající se budoucího partnera. Na základě vašich odpovědí vám seznamka navrhne několik potenciálních partnerů.

Seznamka be2 se od ostatních odlišuje především velmi propracovaným osobním profilem. Kromě galerie fotografií obsahuje rozsáhlé informace o uživatelích. Než se rozhodnete druhou stranu kontaktovat, z jejího profilu zjistíte, jaké je jejich životní motto, oblíbené jídlo, hudba či co v životě považují za opravdu důležité.

Nevýhodou této seznamky je, že bez prémiového účtu je takřka nepoužitelná. Profilové fotografie ostatních uživatelů se zobrazují pouze rozmazaně a není možné odesílat zprávy. VIP členství je k dispozici hned v několika variantách, nejvýhodněji vychází půlroční předplatné s cenou 399 Kč za měsíc. Jako prémiový člen získáte spoustu výhod, jež vám pomohou najít toho pravého.

Singles50 – Nejlepší seznamka pro seniory

Online seznamka pro seniory
Seznamka pro seniory Singles50

Láska kvete v každém věku. Jestliže tradiční způsoby seznamování selžou, není třeba věšet hlavu. Internetová seznamka Singles50 je skvělým místem, kde najít novou lásku. Tato seznamka patří mezi seriózní portály a pyšní se vysokou mírou zabezpečení. Webová aplikace je maximálně přehledná a je tak ideální i pro starší generace.

Registrace je opravdu snadná, bez zbytečných komplikací. K založení profilu je potřeba zadat pouze platnou emailovou adresu. S prvními kroky registrace vám pomůže virtuální asistentka, díky níž je celý proces srozumitelný. Součástí registrace je také test osobnosti. Ten je poměrně krátký, zabere vám jen pár minut. V rámci testu budete popisovat nejen sami sebe, ale i vašeho ideálního partnera.

Ačkoliv registrace na seznamce je bezplatná, bez prémiové členství není možné využít všechny její funkce. VIP předplatné je sice trochu vyšší než u konkurenčních webů, ale kvalita seznamky je mnohem lepší. Navíc, vyšší poplatek často odradí podvodníky, kteří na seznamkách operují pod falešnými profily. Prémiové členství, které umožňuje odesílání vzkazů, videohovory či sledování aktivity na vlastním profilu pořídíte od 399 Kč za měsíc.

Academic Singles – Seznamka pro náročné

Online seznamka pro náročné
Seznamka pro náročné

Seznamovací portál Academic Singles je určený pro muže i ženy, kteří hledají vážnou známost. Přesto, že vysokoškolský titul není podmínkou registrace, na této seznamce najdete převážně vzdělané uživatele. Portál je opravdu přehledný a navigace v seznamce je velmi jednoduchá. Seznamka dává důraz spíše na charakter a povahu uživatelů. Osobní profily uživatelů jsou obsáhlé a je tak možné danou osobu poznat blíže, ještě před tím, než navážete první kontakt.

Seznamka Academic Singles patří mezi placené seznamovací aplikace. Registrace je bezplatná, ale bez prémiového členství není možné seznamku plně využívat. V rámci registrace si vytvoříte profil a vyplníte test osobnosti. Nebojte se ho, je relativně krátký, a kromě otázek týkajících se vašeho vzhledu a povahy se soustředí také na vaši představu ideálního partnera. Na základě vašich odpovědí vám seznamka nabídne uživatele, kteří nejvíce splňují vaše požadavky.

Seznamka nabízí několik variant VIP členství. Nejvýhodnější je půlroční předplatné, jehož cena je 399 Kč za měsíc. Bez placené verze vidíte pouze rozmazané fotografie ostatních uživatelů a nemůžete odesílat ani číst zprávy. VIP členství vám kromě těchto funkcí umožní také sledovat aktivitu na vašem profilu a ke komunikaci bude moci využít i videohovor. Další výhodou je mobilní aplikace dostupná pro Android iOS.

Žhavé noci – Erotická seznamka

Erotická seznamka Žhavé noci
Seznamka pro náročné

Pro ty z vás, kteří hledají spíše povyražení než vážný vztah, je skvělou volbou seznamka Žhavé noci. Tento portál nabízí jednoduchý způsob, jak najít partnera na jednu noc či nezávazný flirt. Seznamku využívají i páry, které hledají třetího na postelové hrátky.

Pokud se rozhodnete seznamku vyzkoušet, mile vás překvapí rychlost registraci i vytvoření profilu. U většiny seznamovacích portálů je nutnou součástí registrace osobností test, který obvykle zabere několik minut. Při vytváření profilu zodpovíte pouze pár základních otázek ohledně vašeho pohlaví, věku a vzhledu. Vzhledem k zaměření seznamky je pochopitelné, že z osobních profilů uživatelů se nedozvíte nic o jejich názorech, povahových vlastnostech či koníčcích.

Abyste mohli seznamku využívat naplno, vidět všechny fotografie uživatelů, odesílat a číst zprávy, je nutné si aktivovat prémiový účet. Cena prémiového účtu je v porovnání se seznamkami pro vážných vztah poměrně nízká. Jednodenní členství pořídíte již za 26 Kč. Za půl roční předplatné zaplatíte 1 371 Kč. Kromě délky předplatného si lze vybrat také další speciální balíčky. Například účet zaměřený na chatování či extra zabezpečený účet.

Srovnání online seznamek

 Flirt.combe2Singles50Academic SinglesŽhavé noci
 RecenzeRecenzeRecenze
ZaměřeníNezávazný flirtVážný vztahPro seniory Pro náročné Sex na 1 noc
Bezplatná registrace
Měsíční předplatné od 199 Kčod 399 Kčod 399 Kč od 399 Kč od 229 Kč
Test osobnosti
Snadné zrušení
Mobilní aplikace
Videochat

Jak vybrat online seznamku

Výběr správné seznamky je stejně důležitý jako výběr nového partnera. Jednotlivé portály se liší svým zaměřením, cenou ale i dalšími funkcemi, které vám celý proces hledání zjednoduší.

Zaměření seznamky

Šanci, že vaše hledání bude úspěšné, značně zvýšíte, pokud zvolíte správný typ seznamky. Kromě seriózních seznamek pro vážnou známost se můžete zaregistrovat také na portály zaměřené na flirt či vyloženě erotické seznamky. Takovou je například Agama. Množství nemístných návrhů lze správným výběrem serveru do jisté míry eliminovat. Je však potřeba si uvědomit, že na každé seznamce se najdou jedinci, kteří se budou snažit vám posílat nevhodné zprávy.

Na výběr máte nejen seznamky na vážný vztah a flirt, ale najdete i speciální seznamky určené například pro lidi starší 50 let nebo seznamku pro vysokoškolsky vzdělané singles. Další specialitou může být třeba seznamovací portál Rich meet beautiful. Ten můžete využít v případě, že hledáte bohatšího partnera a chcete se nechat rozmazlovat.

Registrace a předplatné

Dalším důležitým faktorem při výběru online seznamky je bezpochyby její cena. Téměř všechny seznamky nabízejí bezplatnou registraci. Co vám zdarma dále umožní, se však již velmi liší. Vybrané seznamky lze bez problému využívat i bez prémiového předplatného. Funkce jako posílání zpráv, prohlížení profilů ostatních uživatelů či jejich vyhledávání je dostupné zdarma třeba na Badoo.cz či Tinderu.

Jiné seznamovací portály vám sice umožní vytvoření profilu zdarma, ale další funkce jsou již podmíněné zaplacením poplatku. Například na seznamce be2 či Academic Singles bez prémiového členství vidíte fotografie ostatních uživatelů pouze rozmazaně a ani posílání zpráv není možné. Tento typ seznamek tedy nemá smysl využívat, pokud nechcete investovat do placených služeb.

Bezplatná seznamka je sice vhodnější pro váš rozpočet, ale nese s sebou riziko. Pokud posílání zpráv a vyhledávání partnerů není podmíněno poplatkem, často se stává, že takové portály jsou často plné podvodníků, falešných profilů. Na takových serverech se musíte připravit na zprávy či fotografie se sexuálním obsahem. Pokud někdo do seznamky kromě času investuje také své peníze, šance, že je jeho hledání upřímné, je mnohem vyšší.

Počet uživatelů

Vybírat lze také podle počtu uživatelů. Pochopitelně, čím více lidí má na seznamce profil, tím větší šanci na seznámení máte. Mezi největší seznamky na světe patří Tinder. Je dostupný ve více než 190 zemích světa a profil na něm má přes okolo půl miliardy osob. Dalším gigantem je eDarling, který se pyšní celkem 13 miliony uživatelů z celé Evropy.

Velké popularitě se těší také Badoo a be2. Na druhou stranu velký počet uživatelů může někdy také znamenat, že kromě seriózních nabídek budete pravděpodobně dostávat také podvodné zprávy, nebo nevyžádané erotické návrhy.

Test osobnosti

Osobnostní test je jednou z klíčových funkcí většiny seriózních seznamek. Na základě vašich odpovědí vám seznamka vybere partnery, které nejvíce vyhovují vašim požadavkům. Vyplňování testu může být leckdy poněkud zdlouhavé. Na druhou stranu vám pak ušetří spoustu času. Nemusíte totiž procházet desítky či stovky profilů, ale vybíráte ze skupiny potenciálně vhodných partnerů. Možnost oslovit uživatele mimo tuto skupinu však pochopitelně máte stále.

Velmi propracovaným testem osobnosti se může pochopit seznamka eDarling. Test je součástí registrace a není možné jej přeskočit. Jeho vyplňování vám sice zabere trochu času, neboť je velmi detailní a komplexní. Dotazník je součástí takzvané eDarling metody, která vychází z nejnovějších vědeckých poznatků. Navrhované uživatelé by tak měli odpovídat vašim preferencím. Skvělé testy najdete i na seznamkách be2 či Singles50.

Na druhou stranu například Tinder tyto matematické modely založené na demografických údajích odmítá. Profily, které se vám budou zobrazovat, jsou provybírány pouze na základě vámi preferovaného pohlaví a vaší lokality. Oba způsoby jsou relevantní a mají své výhody i nevýhody. Je jen na vás, kterou cestu si zvolíte.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace je jednou z velkých předností internetových seznamek. V dnešní době je valná většina vyhledávání, nákupů i internetové komunikace prováděna převážně přes chytré telefony, případně tablety. Pokud také preferujete mobilní telefon před stolním počítačem, pak vybírejte mezi seznamkami, jež nabízejí kromě webové verze také aplikaci.

Výběr je opravdu široký. Mobilní aplikací se pyšní například Tinder, be2 či Badoo. Některé seznamky jsou jako aplikace dostupné pouze pro Android, jiné aplikací nedisponují vůbec. Mezi takové patří třeba Flirt či seznamka pro seniory Singles50.

Způsob komunikace

Způsob oslovení a komunikace s potenciálním partnerem je dalším důležitým rysem, podle nějž se můžete rozhodovat. Většina seznamek pracuje s principem „like“. Abyste mohli někoho oslovit prostřednictvím zprávy, musíte nejprve dát jeho profilu like. Jeho podoba se liší podle dané seznamky. Ve většině případů se jedná o ikonu srdíčka. Teprve v případě, že i tento uživatel vám dá srdíčko, můžete mu odeslat zprávu. Tento způsob se sice může zdát zdlouhavý a zbytečně komplikovaný. Slouží však k tomu, abyste nedostávali zprávy od uživatelů, o které nemáte zájem. Takto funguje například Tinder.

Na druhé straně najdete seznamky, jež konverzaci žádným způsobem nelimitují. Po vytvoření profilu můžete ihned odesílat zprávy potenciálním partnerům. Tato komunikace je sice rychlá a snadná, ale nechrání vás od nežádoucích a nevhodných zpráv. Kromě klasických textových zpráv seznamky často nabízejí také možnost posílat fotografie či vést videohovory. Ty jsou skvělým způsob, jak protistranu lépe poznat a ověřit, zda se za profilovou fotografií skrývá tentýž člověk.

Zrušení profilu

Současná nabídka seznamek je skutečně široká. Bohužel se mezi nimi najdou i podvodné portály či stránky s nepříliš férovou strategií. Než se rozhodnete pro konkrétní seznamku, pečlivě si prostudujte obchodní podmínky. Zvýšenou pozornost věnujte především podmínkám pro zrušení předplatného.

Některé společnosti vyžadují pro ukončení předplatného zaslání výpovědního dopisu. Sídlo takových společností se obvykle nachází v zahraničí a na jejich stránkách často chybí kontaktní údaje. Než se vám povede členství zrušit, seznamka vám bude každý měsíc strhávat částky z účtu. Proto si opravdu pozorně přečtete podmínky, než si prémiové členství zaplatíte.

Rady pro seznamování

Internetová seznamka vám může přinést životního partnera, ale i řádu nepříjemných problémů. Než se pustíte do seznamování, měli byste znát několik základních pravidel a těch se držet. Během počáteční fáze seznamování nesdělujte druhé straně citlivé osobní údaje, jako je vaše telefonní číslo či adresa. Než druhého skutečně poznáte, doporučujeme vám se vyvarovat zasílání lechtivých fotografií či videí. Nikdy nevíte, jakým způsobem s nimi protistrana naloží.

Pokud vás potenciální partner požádá o finanční výpomoc či půjčku, nenechte se napálit a nikomu peníze neposílejte. Jedná se o podvodníka. Tento typ osob umí většinou velmi dobře komunikovat a pravděpodobně vás dojmou srdceryvným příběhem. Buďte proto velmi obezřetní.

Pokud plánujete první schůzku, setkejte se vždy na veřejném místě. Ideální jsou kina, kavárny či obchodní centra. Procházka večerním parkem sice může znít opravdu romanticky, ale raději si ji schovejte až pro další schůzky.

Poslední tip nesouvisí s vaším bezpečím, ale vyplatí se jej znát. Při vyplňování profilů či vkládání fotografií nevkládejte odkazy a linky na sociální sítě. Váš Facebook či Instagram sice může vašemu protějšku o vás leccos říct, ale provozovatelé seznamek to neradi vidí. Velmi často vás za to odmění banem.