Recenze whisky Balvenie Double Wood

Skotská whisky Balvenie
9.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Lahodná skotská whiskey pro začátečníky i pokročilé. Jemná sladká chuť ovoce a koření a lákavé vanilkové aroma. Ideální pro pomalé upíjení.
Klady
Výborné aroma
Sladká vyvážená chuť
Krásná jantarová barva
Praktický tubus
Zápory
Nenašli jsme

Potrpíte si na dobrou whisky nebo hledáte skvělý dárek pro milovníka tohoto vytříbeného nápoje? Pak je prémiová whiskey Balvenie Double Wood 12y perfektní volba.

Jelikož se whisky těší čím dál tím větší oblibě, rozhodli jsme se jí podívat na zoubek. Ochutnali jsme spoustu slavných i méně známých značek a vybrali jsme pro vás 5 nejlepších whisky. Které nám chutnaly nejvíce, se dočtete v našem článku nejlepší whiskey.

Hodnocení vybraných vlastností whiskey Balvenie Double Wood

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Balvenie Double Wood jsme do našeho testu zahrnuli nejen proto, že jde o slavnou skotskou whiskey, ale také pro její specifický způsob výroby. Jedná se o jednosladovou whisky vyrobenou z ječmene. Jak je pro skotské whisky typické, ječmenný slad se suší pomocí rašelinového kouře. Skotské whisky proto mívají velmi nakouřenou vůni i chuť.

Svou skvělou chuť i aroma tato whisky získala díky dlouhému zrání. V sudech z dubového dřeva odpočívá celkem 12 let. Nejprve whisky leží v sudech po bourbonu, druhou část zrání stráví v sudech po sherry. Oba druhy sudů předají destilátu jiné tóny chutí i vůní. Dohromady spolu pak tvoří neuvěřitelně lahodnou a vyváženou harmonii.

Skotská whisky
Balvenie Double Wood 12y

Chuť a vůně whisky Balvenie Double Wood – 10/10

Již první přivonění napovídá, že před sebou máte exkluzivní whisky. První, co ucítíte, je sladká vůně šťavnatého ovoce, zejména pomerančů. Druhou dominantní vůní je pak vanilka. Pod těmito tóny poznáte dubové aroma a sherry.

Také chuť je převážně sladká a úžasně jemná. Rozhodně však nejde o nějaký cukrem doslazený tlamolep. Sladké pomeranče jsou vyváženy kořeněnou chutí. Po chvilce se vám na jazyku rozplynou v jemné tóny ořechů, dubu a ovoce. Ocas je dlouhý, velice příjemný s chutí sherry.

Díky této vyvážené, harmonické chuti je whiskey Balvenie Double Wood ideální i pro začátečníky. Její jemná, převážně sladká chuť je skvělým odrazovým můstkem pro výraznější, ostřejší whisky.

Barva a balení – 9/10

Vedle skvělého aroma a chuti oceňujeme také krásnou barvu a velmi hezké balení. Zářivá zlatá barva připomíná jantar, ale i ty pomeranče, které dominují v chuti a vůni této whisky. Barva vynikne už v láhvi z čirého skla. Ta má stejný tvar, jaký mívají láhve na koňak. Béžová etiketa připomínající starý papír působí velice elegantně.

Ačkoliv zde chybí obrázky či ozdobné prvky, rozhodně nelze říct, že by vypadala špatně. Ba naopak, v jednoduchosti je krása. Líbí se nám i praktický tubus ve stejném stylu jako etiketa. Najdete na něm další informace a zajímavosti o tomto nápoji. Také ostatní druhy whiskey od této značky koupíte s tubusem. Za ochutnání rozhodně stojí například Triple Cask 14y nebo nakouřená The Week of Peat 14y.

Skotská whisky Balvenie

Celkové hodnocení whisky Balvenie Double Wood

Balvenie Double Wood 12y je výjimečně dobrá whisky. Díky své jemné, sladké chuti je vhodná i pro ty, kteří s whiskey příliš zkušeností nemají. Díky zrání v sudech po sherry najdete v její chuti stopy ovoce, zejména pomerančů. Spolu s ořechy a kořením vytváří dokonalou symfonií chutí. Také aroma je opravdu lákavé. Ucítíte v něm především šťavnaté ovoce a vanilku. Whisky chutná skvěle čistá nebo jen s trochou vody.

Whisky Balvenie Double Wood 12y

9.3
Perfektní
Klady
Výborné aroma
Sladká vyvážená chuť
Krásná jantarová barva
Praktický tubus
Zápory
Nenašli jsme
Skotská whisky Balvenie
Sečteno a podtrženo
Lahodná skotská whiskey pro začátečníky i pokročilé. Jemná sladká chuť ovoce a koření a lákavé vanilkové aroma. Ideální pro pomalé upíjení.

Sladká whiskey není nic pro vás? Mrkněte na náš článek Nejlepší whiskey a objevte lahodné whiskey ze Skotska, Irska či USA. Představíme vám také české whisky. Podívejte se, jak dopadly v našem testování.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...