Recenze absinthe St. Antoine Žufánek

Recenze absinthu St. Antonie Žufánek
9.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Kvalitní a přitom cenově dostupný český absinth založení na tradiční receptuře. Je vyráběný čistě přírodně louhováním a destilováním bylinek bez jakékoliv chemie.
Klady
Tradiční receptura
Výrazná barva
Přírodní výroba bez chemie
Český absint světové značky
Přijatelná cena
Zápory
Žádné

Absinthe St. Antoine od českého výrobce Žufánka patří mezi velmi kvalitní a přitom cenově dostupné absintové lahůdky. Bude perfektní volbou pro začátečníky s tímto nápojem i pro ty náročnější z vás.

Kromě St. Antoine Žufánek, který po našem testování rozhodně doporučujeme, se můžete podívat i na celkové srovnání absintů, kde najdete rovněž zajímavosti o tomto bylinkovém alkoholu.

Hodnocení vybraných vlastností absinthu St. Antonie

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba – 9,5/10

St. Antoine patří mezi tradiční a stálé absinthy od Žufánka – známé české značky světového formátu. Nesmí tudíž chybět ani v našem výběru. Všechny absinty této značky jsou mezi zákazníky oblíbené. St. Antoine navíc patří mezi cenově přijatelné lahve, tudíž bude ideální pro první seznámení se s tímto bohémským a pro mnoho lidí záhadným nápojem. Rozhodně ale udělá radost i náročnějším znalcům. Martin Žufánek jej vyrábí již od února roku 2008.

Kromě námi recenzovaného St. Antoine můžete sehnat také další absinty Žufánek. Za zmínku stojí především limitované edice, které se vyráběly v minulých letech a občasně se destilují další – například Žufánek Dubied 2020, což byla reprodukce nejstarší absintové receptury. Vedle ní vznikl i upravený This is not Dubied. Pokud máte rádi experimenty, narazíte i na absint s medem (Mead Base), vonnými květinami (La Fleur) či se šafránem, který byl vyrobený speciálně pro pražský Eccentric Club, ke kterému absint neodmyslitelně patří. Součástí nabídky likérky Žufánek jsou pak i destiláty a likéry.

Receptura St. Antonie Žufánek – 9,5/10

Na rozdíl od mnohých českých absinthů si St. Antoine zachovává tradiční francouzskou recepturu. Pokud tudíž chcete ochutnat, jaký nápoj popíjeli kdysi umělci, tato lahev bude ideální volbou. Ve složení najdete pelyněk pravý, anýz, fenykl, koriandr, anděliku, menec sličný, puškvorec a yzop lékařský. Ty se macerují v jemném lihu a poté destilují. Do vzniklého destilátu se nakonec opět dají některé bylinky louhovat. Ty ještě více zvýrazní typickou chuť i vůni a jejich chlorofyl se postará o známou zelenou barvu.

Abisnth St. Antoine Žufánek je vyráběn jen z domácích bylinek nebo surovin od nejlepších prodejců. Nenajdete v něm žádná umělá barviva, dochucovadla ani jiné přidané látky. Před prodejem několik měsíců zraje, aby se všechny chutě spojily. Se sílou 70% alkoholu patří tato receptura mezi klasické silné absinty.

Barva a balení – 9/10

Lahve absinthu St. Antoine Žufánek, stejně jako jiných alkoholických nápojů této značky, jsou tradičně jednoduché a elegantní, s logem kombinujícím procenta a písmeno „Ž“. Jednotlivé absinty od sebe odlišuje pouze etiketa, která je v tomto případě poměrně minimalistická. Nemá zapotřebí na sebe upozorňovat – o kvalitě mluví sama chuť i obliba. St. Antoine lze zakoupit v klasické lahvi 0,5 l. Nabízí se také menší „testovací“ lahvička s objemem 0,1 l pro zákazníky, kteří chtějí jen ochutnat. Věřte ale, že u St. Antoine nebudete litovat, když si zakoupíte rovnou celých půl litru.

žufánek absint recenze

Jak již bylo zmíněno, tento nápoj je čistě přírodní a to i včetně barvy, která byla vytvořená pouze bylinkami. Zelený odstín jejich chlorofylu a velká schopnost zakalení po smíchání s vodou jsou typickým znaky klasického dobrého absintu.

Absinth St. Antonie – Celkové hodnocení

Pokud bychom měli doporučit jeden universální absint pro zkušené milovníky bylinek, začátečníky i do koktejlů, byl by to právě St. Antoine Žufánek. Tato láhev je důkazem, že vyšší cena vždy neznamená vyšší kvalitu. Jedná se o poměrně levný absint, který přitom předčí ve skvělé chuti i kvalitě surovin většinu konkurence na trhu. Nenajdete v něm žádná přidaná barviva nebo dochucovadla. Navíc se jedná o českého výrobce.

St. Antoine Žufánek

9.3
Perfektní
Klady
Tradiční receptura
Výrazná barva
Přírodní výroba bez chemie
Český absint světové značky
Přijatelná cena
Zápory
Žádné
Recenze absinthu St. Antonie Žufánek
Sečteno a podtrženo
Kvalitní a přitom cenově dostupný český absinth založení na tradiční receptuře. Je vyráběný čistě přírodně louhováním a destilováním bylinek bez jakékoliv chemie.

Chcete o absinthu vědět víc, podívat se jaké míchané nápoje z něho lze vykouzlit? Přečtěte si článek jaký je nejlepší absinth a jak ho správně pít. A pokud žufánek není to pravé co hledáte, zkuste nejsilnější absinth King of Spirit.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...