Recenze deskové hry Příšerky ze skříně

9.25
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Příjemná a poměrně jednoduchá hra pro jedno až šest dětí ve věku od tří let. Jedna partie je velmi krátká a zábavná, pravidla jsou stručná a srozumitelná. Podaří se vám zahnat všechny příšerky zpátky do skříně?
Klady
Jednoduchá desková hra od 3 let
Krásné provedení a ilustrace
Zábavné téma
Od oblíbeného designera her
3D skříň na příšerky
Zápory
Klasické karty se snadno zničí

Jednou z dalších deskových her pro nejmenší, které můžete vyzkoušet, je hra Příšerky ze skříně. To v případě, že vaše děti už nebaví Pexeso a Člověče nezlob se. Je to hra dostatečně jednoduchá na to, aby si s ní poradily už děti od tří let, ale zároveň také zajímavá natolik, aby bavila i starší sourozence a dospělé. Rozvíjí dětskou paměť a zároveň je učí, jak pracovat s pravidly a náhodou. Níže se tedy této hře podíváme na zoubek a zjistíte, jaké jsou její pozitiva a negativa.

Hodnocení vybraných vlastností – hra Příšerky ze skříně

Pozn. Hodnotíme maximálním počtem bodů 10.

 Abychom někdy zabavili domácí drobotinu, je třeba zapojit hodně fantazie. Někdy k tomu mohou pomoci třeba deskové hry pro malé děti. Ty jsme hodnotili a zkoušeli. Často se u nich dobře pobaví i dospělí. A tak to má být.  

Provedení – 8/10

Hra je na první pohled krásná a zaujme i děti. Potěší je zejména povedené ilustrace příšerek a hraček, které jsou roztomilé a skvěle se hodí k tématu hry. Žetony karet a příšerek jsou vyrobené z tlustého kartonu, takže se jen tak neponičí. Karty příšerek jsou bohužel klasickými kartami, které nejmenší děti mohou jednoduše pomačkat a poškodit. Tady mohli výrobci hry zvolit také nějaký pevnější a odolnější materiál. Pozitivně hodnotíme speciální 3D skříň, kam se odkládají již vyděšené příšerky.

Náročnost pravidel – 9/10

Hra to není úplně jednoduchá a rozhodně nemá tak snadná pravidla jako třeba běžné pexeso. Na druhou stranu uživatelé uvádějí, že děti, které nemají problém s pexesem, jsou schopné pravidlům porozumět už během jediné partie hry. A není to prostě skvělý pocit si s malými dětmi zahrát i něco trochu jiného než tu nejjednodušší klasiku?

Papírová pravidla, která jsou určena spíše pro rodiče, jsou poměrně přehledně a jasně napsána. Mají osm stránek, na nichž najdete popis základních herních situací. Základní hra se hraje jako kooperativní, takže mladším hráčům mohou pomoci starší sourozenci nebo rodiče. V pravidlech je ale i varianta hry pro nejmenší děti, kterou mohou zvládnout i některé šikovné děti už ve dvou letech. Zároveň si můžete zahrát také soupeřivou variantu hry, ve které se budete snažit porazit druhého hráče.

Příšerky ze skříně, hra pro děti od  let

Počet a věk hráčů – 10/10

Příšerky ve skříni je hra pro jednoho až šest hráčů. Protože je hra primárně kooperativní, obvykle všichni hráči spolupracují a počet hráčů není až tak důležitý. Přesto je příjemné, že se do hry může zapojit více dětí najednou a všechny se budou dobře bavit.

Jak jsme již uvedli výše, je to desková hra pro děti od 3 let. Odhadujeme, že bavit je bude tak do sedmi, osmi let. Později už na ní budou příliš velké. Na druhou stranu si mohou zahrát soupeřící variantu, jež je spíše pro starší děti. Příjemné je, že i ty nejmenší děti se pravidla rychle naučí a budou schopny hrát hru samy za sebe.

Časová náročnost dětské hry Příšerky ze skříně – 10/10

Jedna partie hry zabere přibližně deset minut času. Což je pro takto malé děti ideální čas, aby se nezačaly nudit a dokázaly se soustředit. V případě, že hra děti baví, můžete si samozřejmě zahrát i několik partií za sebou a tím celkovou herní dobu o něco prodloužit.

Příšerky ze skříně, hra pro děti od  let

Celkové hodnocení hry Příšerky ze skříně

Příšerky ze skříně patří mezi opravdu povedené deskové hry pro ty nejmenší. Bez problémů si ji zahrají už děti od 3 let, a to i přesto, že je hra o něco komplikovanější než třeba obyčejné pexeso. Menší nevýhodou hry jsou obyčejné papírové karty, které mohou děti jednoduše poničit, jinak je ale herní materiál velmi povedený. Oceníte určitě i krátkou hrací dobu, stejně jako variabilitu, která umožňuje hru přizpůsobit různě starým a náročným dětským hráčům.

Příšerky ze skříně

9.25
Perfektní
Klady
Jednoduchá desková hra od 3 let
Krásné provedení a ilustrace
Zábavné téma
Od oblíbeného designera her
3D skříň na příšerky
Zápory
Klasické karty se snadno zničí
Sečteno a podtrženo
Příjemná a poměrně jednoduchá hra pro jedno až šest dětí ve věku od tří let. Jedna partie je velmi krátká a zábavná, pravidla jsou stručná a srozumitelná. Podaří se vám zahnat všechny příšerky zpátky do skříně?

Pro větší děti a případně dospěláky máme několik dalších recenzí na deskové hry, třeba deskové hry pro dva a chystáme i další. 

Podobné články