Recenze Don Julio Tequila Anejo

Kvalitní tequila Anejo
9.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Vysoce kvalitní tequila pro pomalé upíjení. Získala si nás svou bohatou citrusovou vůní a perfektně vyváženou chutí agáve, vanilky a limetky. Plusem je i nízká láhev s korkovým uzávěrem.
Klady
Bohatá vyvážená chuť
Vynikající aroma
Jemný závěr
Hezké a praktické balení
Zápory
Vyšší cena

Prémiová tequila Don Julio Anejo je ideální volba pro všechny, kdo si potrpí na kvalitní a dobré pití. Tato vyzrálá lahůdka si vás získá svou plnou chutí a výborným aroma. Přečtete si víc v následující recenzi.

Exotická dobrota nebo jen drahá kocovina? Podívali jsme na různé druhy tequil a hledali ty nejlepší. Jak naše testování dopadlo se můžete dočíst v našem článku nejlepší tequily. Představíme vám ty největší lahůdky a zároveň poradíme, čím se při výběru dobré tekily řídit.

Hodnocení vybraných vlastností Don Julio Tequila Anejo

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Výrobní proces je pochopitelně tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje kvalitu každého alkoholického nápoje. Dobrá tequila by vždy měla obsahovat 100 % agáve. Délka zrání má také zásadní podíl na celkové chuti a aroma. Rozhodně však nelze tvrdit, že pouze vyzrálé tequily chutnají dobře.

Nejlepší vyzrálá tequila Don Julio
Don Julio Tequila Anejo

Tequila Don Julio je 100% destilát z modrého agáve (agave tequilana), které roste ve výšinách v okolí mexického města Jalisco. Po destilaci je nápoj uložen do sudů z amerického bílého dubu, kde zraje dlouhých 18 měsíců. Zráním tequila získá nejen plnou chuť a skvělé aroma, ale také krásnou barvu. Díky dlouhému pobytu v sudech po bourbonu je výsledný nápoj opravdu jemný a hezky nasládlý.

Don Julio Tequila Anejo: chuť a vůně – 10/10

Tequily Don Julio se mezi milovníky tohoto nápoje těší opravdu velké oblibě. Jedná se totiž o destiláty špičkové kvality. Od tequily Anejo jsme tedy čekali jen to nejlepší. Po ochutnávce (několikrát opakované) jsme museli uznat, že své reputaci skutečně dostojí.

Nejprve nás potěšila úžasná vůně. Ta je nesmírně bohatá a komplexní. Po přivonění ucítíte nejen agáve, ale i další ovoce, především citrusy. Vůně je velmi lákavá i díky tónům vanilky. Ta dominuje také chuti.

Díky dlouhému zrání v sudech po bourbonu je chuť této tequily příjemně sladká až krémová. Zároveň však ucítíte svěží agáve. Konec je dlouhý a extra jemný. V žádném případě neočekávejte pálení či silnou kořeněnou chuť.

Barva a balení – 9/10

Když nalijete tuhle tequilu na čiré sklenky, můžete obdivovat její jasnou (prý) jantarovou barvu. Mnohým z nás připomněla ale spíše bílé víno. Oproti jiným vyzrálým a uleželým tequilám je o poznání světlejší. O to více nás překvapila její komplexní a plná chuť.

Za lahvemi tequily Don Julio stojí zajímavý příběh. Mladý zakladatel této značky přišel s inovativním nápadem na nový design. Nelíbilo se mu, že většina lahví je velmi vysoká, a na stole tak překáží a ruší konverzaci. Přes vysokou láhev totiž dost dobře nevidíte na kamaráda naproti a tyto lahve tak často končí pod stolem.

Don Julio González tedy jako první přišel na trh s nízkou robustní lahví. Díky svým rozměrům nevyčuhuje a můžete ji umístit kamkoliv, aniž by překážela. Oproti jiným značkám sice není tak zdobená a nevypadá příliš luxusně. Přesto je její vzhled velmi dobrý, propracovaný a přátelský.

Kvalitní Don Julio tequila Anejo

Oceňujeme také sériové číslo, jež se nachází na každé láhvi. Na první pohled je tak patrné, že se nejedná o tequilu z masové výroby, ale o exkluzivní vytříbený nápoj. Líbí se nám také korkový špunt, který pomáhá zachovat kvalitu tequily i po otevření.

Don Julio Tequila Anejo – celkové hodnocení

Až už jste milovníkem dobré tequily nebo naopak nemáte s tímto nápojem dobré zkušenosti, pak je Don Julio Tequila Anejo skvělá volba. Tento luxusní výzrálý destilát 100% agáve si nejde nezamilovat. Lákavé ovocné aroma a jemně sladká chuť potěší jak čichové, tak chuťové buňky. Lepší tequilu na pomalé upíjení jsme nenašli. Zaujala nás také nízká masivní láhev s kvalitním korkovým uzávěrem.

Tip

Víte že kdysi se u nás Tequila psala česky? Tedy Tekila. Dnes to asi už vnímáme jako hrubku a cizojazyčná verze nám přijde přirozená, ale když se na to podíváte, máte pocit, že se jedná o úplně jiné slovo a jiný alkohol 🙂

Tequila Don Julio Anejo

9.3
Perfektní
Klady
Bohatá vyvážená chuť
Vynikající aroma
Jemný závěr
Hezké a praktické balení
Zápory
Vyšší cena
Kvalitní tequila Anejo
Sečteno a podtrženo
Vysoce kvalitní tequila pro pomalé upíjení. Získala si nás svou bohatou citrusovou vůní a perfektně vyváženou chutí agáve, vanilky a limetky. Plusem je i nízká láhev s korkovým uzávěrem.

Poznejte i další skvělé tequily, které jsme pro vás ochutnali. V přehledu nejlepších tequil vám představíme nejlepší a zajímavé lahve současné nabídky a poradíme, jak poznat dobrou a kvalitní tequilu. Kromě téhle tequily jsme vyzkoušeli také Olmeca Resposado a dost příjemně nás překvapila stříbrná Teremana Tequila Blanco.

Podobné články

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získávají na oblibě čím dál víc. Vyzkoušeli jsme různé levely chutí a ce...