Recenze Don Julio Tequila Anejo

Kvalitní tequila Anejo
9.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Vysoce kvalitní tequila pro pomalé upíjení. Získala si nás svou bohatou citrusovou vůní a perfektně vyváženou chutí agáve, vanilky a limetky. Plusem je i nízká láhev s korkovým uzávěrem.
Klady
Bohatá vyvážená chuť
Vynikající aroma
Jemný závěr
Hezké a praktické balení
Zápory
Vyšší cena

Prémiová tequila Don Julio Anejo je ideální volba pro všechny, kdo si potrpí na kvalitní a dobré pití. Tato vyzrálá lahůdka si vás získá svou plnou chutí a výborným aroma. Přečtete si víc v naší recenzi.

Exotická dobrota nebo jen drahá kocovina? Podívali jsme na různé druhy tequil a hledali ty nejlepší. Jak naše testování dopadlo se můžete dočíst v našem článku nejlepší tequily. Představíme vám ty největší lahůdky a zároveň poradíme, čím se při výběru dobré tekily řídit.

Hodnocení vybraných vlastností Don Julio Tequila Anejo

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Výrobní proces je pochopitelně tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje kvalitu každého alkoholického nápoje, nejen tequily. Dobrá tequila by vždy měla obsahovat 100 % agáve. Délka doby zrání má také zásadní podíl na celkové chuti a aroma. Rozhodně však nelze tvrdit, že pouze vyzrálé tequily chutnají dobře.

Nejlepší vyzrálá tequila Don Julio
Don Julio Tequila Anejo

Tequila Don Julio je 100% destilát z modré agáve (agave tequilana), které roste ve výšinách v okolí mexického města Jalisco. Po destilaci je nápoj uložen do sudů z amerického bílého dubu, kde zraje dlouhých 18 měsíců. Zráním tequila získá nejen plnou chuť a skvělé aroma, ale také krásnou barvu. Díky dlouhému pobytu v sudech po bourbonu je výsledný nápoj opravdu jemný a hezky nasládlý.

Don Julio Tequila Anejo: chuť a vůně – 10/10

Tequily Don Julio se mezi milovníky tohoto nápoje těší opravdu velké oblibě. Jedná se totiž o destiláty špičkové kvality. Od tequily Anejo jsme tedy čekali jen to nejlepší. Po ochutnávce (několikrát a opakovaně) jsme museli uznat, že své reputaci skutečně dostojí.

Nejprve nás potěšila úžasná vůně. Ta je nesmírně bohatá a komplexní. Po přivonění ucítíte nejen agáve, ale i další ovoce, především citrusy. Vůně je velmi lákavá i díky tónům vanilky. Ta dominuje také chuti. To jsme nečekali, protože u tequily je často dominantní vůní právě ta základní vůně alkoholu.

Díky dlouhému zrání v sudech po bourbonu je chuť této tequily příjemně sladká až krémová. Zároveň však ucítíte svěží agáve. Konec je dlouhý a extra jemný. V žádném případě neočekávejte pálení či silnou kořeněnou chuť.

Barva a balení – 9/10

Když nalijete tuhle tequilu na čiré sklenky, můžete obdivovat její jasnou (prý) jantarovou barvu. Mnohým z nás připomněla ale spíše bílé víno, jantar máme zažitý jako tmavou až rumovou barvu. Oproti jiným vyzrálým a uleželým tequilám je o poznání světlejší. O to více nás překvapila její komplexní a plná chuť.

Za lahvemi tequily Don Julio stojí zajímavý příběh. Mladý zakladatel této značky přišel s inovativním nápadem na nový design. Nelíbilo se mu, že většina lahví je velmi vysoká, a na stole tak překáží a ruší konverzaci. Přes vysokou láhev totiž dost dobře nevidíte na kamaráda naproti a tyto lahve tak často končí pod stolem.

Don Julio González tedy jako první přišel na trh s nízkou robustní lahví. Díky svým rozměrům nevyčuhuje a můžete ji umístit kamkoliv, aniž by překážela. Oproti jiným značkám sice není tak zdobená a nevypadá příliš luxusně. Přesto je její vzhled velmi dobrý, propracovaný a přátelský.

Kvalitní Don Julio tequila Anejo

Oceňujeme také sériové číslo, jež se nachází na každé láhvi. Na první pohled je tak patrné, že se nejedná o tequilu z masové výroby, ale o exkluzivní vytříbený nápoj. Líbí se nám také korkový špunt, který pomáhá zachovat kvalitu tequily i po otevření.

Don Julio Tequila Anejo – celkové hodnocení

Až už jste milovníkem dobré tequily nebo naopak nemáte s tímto nápojem dobré zkušenosti, pak je Don Julio Tequila Anejo skvělá volba. Tento luxusní výzrálý destilát 100% agáve si nejde nezamilovat. Lákavé ovocné aroma a jemně sladká chuť potěší jak čichové, tak chuťové buňky. Lepší tequilu na pomalé upíjení jsme nenašli. Zaujala nás také nízká masivní láhev s kvalitním korkovým uzávěrem.

Tip

Víte že kdysi se u nás Tequila psala česky? Tedy Tekila. Dnes to asi už vnímáme jako hrubku a cizojazyčná verze nám přijde přirozená, ale když se na to podíváte, máte pocit, že se jedná o úplně jiné slovo a jiný alkohol 🙂

Tequila Don Julio Anejo

9.3
Perfektní
Klady
Bohatá vyvážená chuť
Vynikající aroma
Jemný závěr
Hezké a praktické balení
Zápory
Vyšší cena
Kvalitní tequila Anejo
Sečteno a podtrženo
Vysoce kvalitní tequila pro pomalé upíjení. Získala si nás svou bohatou citrusovou vůní a perfektně vyváženou chutí agáve, vanilky a limetky. Plusem je i nízká láhev s korkovým uzávěrem.

Poznejte i další skvělé tequily, které jsme pro vás ochutnali. V přehledu nejlepších tequil vám představíme nejlepší a zajímavé lahve současné nabídky a poradíme, jak poznat dobrou a kvalitní tequilu. Kromě téhle tequily jsme vyzkoušeli také Olmeca Resposado a dost příjemně nás překvapila stříbrná Teremana Tequila Blanco.

Podobné články

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...