Recenze Sandeman Porto Ruby 

Sandeman Porto Ruby
8
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Vynikající portské víno ruby se svěží ovocnou chutí. Aroma i chuť je ve znamení čerstvého ovoce a potěší snad každého. Skvěle se hodí k čokoládovým dezertům i smetanovým sýrům a v kombinaci s nimi skvěle zapůsobí na vaše chuťové pohárky.
Klady
Příjemně sladká chuť
Lákavé ovocné aroma
Svěží chuť čerstvého ovoce
Přijatelná cena
Zápory
Obyčejný design balení

Portské víno ruby se těší nesmírné oblibě pro svou svěží chuť a ovocné aroma. Pokud chcete tuto dobrotu ze slunného Portugalska také ochutnat, sáhněte po Sandeman Porto Ruby. Toto cenově dostupné portské rozhodně má, co nabídnout. Více se dozvíte v následující recenzi.

Při testování portských vín jsme se nezaměřili pouze na vína typu ruby, ale ochutnali jsme pro vás také portské tawny, osvěžující bílé či vintage lahůdky. V našem novém článku najdete nejen tipy na nejlepší portská vína, ale dozvíte se také spoustu zajímavostí o tomto unikátním druhu vína.

Hodnocení vybraných vlastností – Sandeman Porto Ruby

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 8/10

Vinařství Sandeman patří mezi světově uznávané výrobce portského vína. Porto Ruby se vyrábí podle tradiční, lety prověřené receptury z ručně sbíraných hroznů. Ty jsou následně zbaveny stopek a drceny. Po zastavení fermentace víno zůstává až do jara v regionu Douro. Poté putují do městečka Vila Nova de Gaia, kde sídlí vinařství Sandeman.

Portské víno Ruby
Sandeman Porto Ruby

Zde víno zraje v sudech z dubového dřeva po dobu 2 až 5 let. Proces zrání je přísně kontrolován a vína jsou neustále testována pro dosažení kýžené kvality. Sandeman Porto Ruby je blend stařených vín s průměrným stářím 3 roky. Před samotným lahvováním je portské víno přefiltrováno.

Sandeman Porto Ruby: chuť a vůně – 9/10

Portská vína typu ruby si našla cestu do srdcí milionů konzumentů po celém světě pro jejich unikátní svěží vůni a jemnou ovocnou chuť. Sandeman Porto Ruby je skvělou ukázkou toho, jak má pravé portské ruby chutnat. Po přičichnutí vás omámí svěží vůně ovoce. Ucítíte především jahody a švestky. Někteří z vás možná poznají také lesní plody, zejména borůvky a ostružiny.

Čerstvé švestky dominují také chuti. Ta je příjemně sladká, plná a zároveň velmi dobře vyvážená. Na jazyku ucítíte zejména šťavnaté ovoce. Spolu se švestkami se v paletě chutí objevují také borůvky, ostružiny a černý rybíz. Jelikož se jedná o portské víno, alkohol zde hraje opravdu zásadní roli. Jeho chuť je o poznání slabší, pokud si ke skleničce portského dopřejete čokoládu či čokoládový dezert. Čokoláda zvýrazní ovocné tóny a do jisté míry potlačí chuť alkoholu.

Sandeman Porto Ruby: barva – 8/10

Pro portská vína typu ruby je charakteristická sytě rubínová barva. Ta je výsledkem zrání bez přístupu kyslíku, což je typické pro všechna porto ruby vína. Sandeman Ruby je však poněkud tmavší, než bývá zvykem u tohoto druhu portského.

Balení – 7/10

Pokud byste víno vybírali pouze podle jeho balení, pravděpodobně byste si domů odnesli jiný kousek než Sandeman Porto Ruby. Jeho láhev totiž není ničím výjimečná. Svým tvarem i barvou skla připomíná obyčejná stolní vína. Láhev je zcela hladká a rovná. Její hrdlo je opatřeno zářivě žlutým pruhem, jenž chrání uzávěr. Pod ním najdete kolek potvrzující, že jde o pravé portské víno.

Etiketa je bílá s červenými a černými prvky. V její horní části se nachází kresba mužské postavy v klobouku a dlouhém plášti. Tento obrázek, označovaný jako The Don, je součástí loga vinařství. Poprvé ho použili již v roce 1928 a dnes je neodmyslitelně spjat s produkty společnosti Sandeman.

Portské víno sandeman
The Don

Celkové hodnocení Sandeman Porto Ruby

Ať už patříte mezi milovníky vína, či nikoliv, portské víno Sandeman Porto Ruby je perfektní volba. Jeho sladká a zároveň svěží chuť s ovocnými tóny potěší snad každého. V chuti i vůni dominuje čerstvé ovoce, zejména švestky a lesní plody. Barva je poněkud tmavší, než v případě ostatních ruby portských vín. Porto Ruby je ideální k čokoládovým dezertům, ovocným koláčům či smetanovým sýrům.

Sandeman Porto Ruby

8
Perfektní
Klady
Příjemně sladká chuť
Lákavé ovocné aroma
Svěží chuť čerstvého ovoce
Přijatelná cena
Zápory
Obyčejný design balení
Sandeman Porto Ruby
Sečteno a podtrženo
Vynikající portské víno ruby se svěží ovocnou chutí. Aroma i chuť je ve znamení čerstvého ovoce a potěší snad každého. Skvěle se hodí k čokoládovým dezertům i smetanovým sýrům a v kombinaci s nimi skvěle zapůsobí na vaše chuťové pohárky.

Patří víno mezi vaše oblíbené nápoje? Pak musíte ochutnat portské! Vyzkoušeli jsme pro vás portská vína ze slunného Portugalska. Jaká jsou ta nejlepší, se dozvíte v našem novém článku. Jako novinku doporučujeme kouknout se na růžové portské.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….