Venušiny kuličky – zdravotní i sexuální pomůcka

Sexuální hračky, alias erotické pomůcky už dávno nepatří mezi tabu. Ale i když se o některých věcech nahlas nemluví, divili byste se, kolik lidí je doma má. My se o nich mluvit nebojíme, nás to baví, patří to k životu i zábavě. Nejvíc se u nás líbily jednoduché a oblíbené Lelo Luna. Pokud vás zaujaly Venušiny kuličky, tak zbystřete, protože vám o nich povíme mnohem víc!

jak vybrat Venušiny kuličky

1. Nejlepší Venušiny kuličky

Známá erotická hračka pro ženy. Jemně vibrují a chvěním stimulují i vnitřní svaly vagíny. Nosit je můžeme v průběhu dne a tak trochu se připravit na večerní hrátky. Podle některých odborníků mají venušiny kuličky i kladné zdravotní účinky. Takže konec studu, vyzkoušíme je. Jak na to se dozvíte v našem textu níže.

Nejen venušiny kuličky jsou zajímavou erotickou hračkou. Pokud vás to začalo zajímat, nebo se zajímáte už dávno, tak se mrkněte na náš článek nejlepší erotické pomůcky, tam toho najdete mnohem více.

Venušny kuličky Fun Factory Smartballs Teneo Duo

recenze Fun Factory Smartballs Teneo Duo
Klady
 • Příjemný hebký materiál
 • Snadné zavádění
 • Silné vibrace
 • Nízká pořizovací cena
 • Vodotěsné provedení
Zápory
 • Vyšší nároky na čištění (kvůli zářezům)

Mezi absolutní špičky v oblasti vaginálních kuliček patří Fun Factory Smartballs teneo duo, které potěší vaše oko, ale hlavně celé tělo. Tento model se může pochlubit svým hebkým sametovým povrchem, vodotěsným provedením a elegantním designem. Je vyroben z lékařského silikonu a je vhodný pro sexuální uspokojení, ale také pro posílení pánevního dna. Vaginální kuličky Smartballs teneo duo jsou vhodné i pro začátečníky, protože mají důlek na prst „Easy-in“ pro snadné zavádění. Za to dáváme palec nahoru.

Venušiny kuličky Feel Silicone

recenze feel silicone
Klady
 • Příjemný hebký materiál
 • Snadné zavádění
 • Nízká pořizovací cena
 • Vodotěsné provedení
Zápory
 • Složitější údržba

Velice oblíbené jsou také Venušiny kuličky v nezvyklém srdíčkovém tvaru Feel Silicone. Stimulující srdíčka jsou tichá a parádně dráždí klín. Feel Silicone jsou vyrobeny z příjemného lékařského silikonu a můžou se pochlubit také svým voděodolným provedením. Vzrušení si můžete užívat například i ve vaně nebo v bazénu. Díky tomuto tvaru se nemusíte zdržovat složitým zaváděním, ale na rozdíl od plných hladkých vaginálních kuliček je údržba tohoto modelu trochu složitější kvůli záhybům. To je jediné minus, které Feel Silicone mají.        

Lelo Luna Beads Noir – silikonové venušiny kuličky

Lelo Luna Beads Noir
Klady
 • Elegantní luxusní provedení
 • Příjemný efekt
 • Sada dvou kuliček – lze nosit i zvlášť
 • Hygienické provedení
 • Tiché provedení
Zápory
 • Šňůrka z textilie

Vzrušení při každém pohybu ucítíte také s Venušinými kuličkami od značky Lelo. Jejich model Luna Beads Noir patří mezi nejoblíbenější verze, protože kuličky vypadají elegantně a z recenzí víme, že jsou také tiché. Tento disktrétní společník je vyroben z lékařského silikonu a ABS plastu. Bohužel šňůrka je z textilie, což je trochu škoda. I přesto vám Lelo Luna Beads Noir poskytnou příjemnou rozkoš kdykoliv budete chtít. V sadě najdete dvě kuličky, které můžete nosit současně nebo každou zvlášť. To je vhodné pro začátečníky, ale i pokročilé uživatelky. A kromě rozkoše tím můžete posílit svaly pánevního dna.

Kovové venušiny kuličky Heavy Metal

recenze Heavy Metal
Klady
 • Vyšší hmotnost
 • Kovové provedení – hrátky s teplotou
 • Voděodolné provedení
 • Elegantní design
 • Intenzivní posilování pánevního dna
 • Nízká pořizovací cena
Zápory
 • Složitější údržba provázku

V našem výběru nesmíme zapomenout ani na ostřílené dračice. Venušiny kuličky Heavy metal nejsou určeny křehkým květinkám. Díky svému hladkému kovovému provedení do vás kuličky vklouznou bez problémů, a navíc se dají příjemné zchladit nebo ohřát podle vaší potřeby. Tento model má hmotnost 226 gramů, takže jsou vhodné i pro posílení pánevního dna. Kuličky Heavy Metal jsou voděodolné, takže je můžete používat i ve vaně a problém není ani s jejich údržbou. Jedinou vadou na kráse vidíme v látkových šňůrkách.      

Elektro Venušiny kuličky Midnight Drive

recenze Midnight Drive
Klady
 • Elektrostimulace
 • Dálkové ovládání
 • Snadné zavádění
 • Opravdu silné vibrace
 • Vodotěsné provedení
Zápory
 • Ve vodě se nesmí používat elektrostimulace

V našem výběru nesmí chybět ani inovativní elektro kuličky Midnight Drive. Ty ocení ženy s posíleným pánevním dnem, které touží po novém způsobu uspokojení. Mezi nespornou výhodu tohoto modelu patří elektrostimulace a dálkové ovládání, díky kterému si můžete rozkoš užívat kdykoliv a kdykoliv. Midnight Drive se mohou pochlubit 7 vibračními programy a 5 intenzitami elektrických impulsů. Elektro impulsy ucítíte v oblasti hypoalergenní slitiny zinku a hliníku. Samotné kuličky jsou vyrobeny z příjemného silikonu. I tento model je voděodolný, ale pozor na elektrostimulaci. Ta se ve vodě používat nesmí!   

2. Jak vybrat Venušiny kuličky

Co jsou Venušiny kuličky?

Jde o erotickou a zdravotní pomůcku určenou pouze ženám. V obchodech a na e-shopech je můžete vidět pod názvem Venušiny kuličky nebo také vaginální kuličky. Už podle názvu můžete uhádnout, jak asi takové vaginální kuličky vypadají a kam se zavádějí.

Jak fungují Venušiny kuličky?

Tato sexuální pomůcka je tvořena dvěma kuličkami o průměru 2,5-3,5cm. V každé z nich je dutina, kde je uložena menší, ale váhově těžší kulička. Během pohybu se malá kulička uvnitř rozhoupe a tím samovolně stimuluje vagínu. Kromě příjemného sexuálního uspokojení tím posílíte svalstvo pochvy a také pánevní dno.

Proč jsou Venušiny kuličky oblíbené?

Venušiny kuličky nepatří mezi klasické erotické pomůcky pro objevování svého těla, ale k lepšímu sexu vám rozhodně pomohou. Při pravidelném používání vytrénují vaše svalstvo pochvy a pánevního dna, což zlepší sexuální prožitek při klasickém sexu. A i váš partner bude mile překvapen, jak umíte zatnout svaly.

Kromě toho mají i příznivé zdravotní účinky. Jsou skvělou prevencí inkontinence, snižují bolest při menstruaci i při pohlavním styku, ale také pomáhají předcházet bolestem zad a nepříjemným pocitům při močení. Není divu, že Venušiny kuličky doporučují i gynekologové a fyzioterapeuti!

Tip

Pro rychlé uspokojení jsou vhodnější jiné sexuální hračky, o kterých si můžete přečíst v našich článcích o Womanizerech či podtlakových stimulátorech Satisfyerech, nebo Nejlepší vibrátor, dildo i robertek.

jak vybrat Venušiny kuličky

Na velikosti záleží

Jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru je velikost venušiných kuliček. Standardní velikost kuliček se pohybuje okolo 3 – 3,5 cm, ale setkáte se i s menšími kuličkami. Platí jednoduché pravidlo – čím užší máte vagínu, tím menší kuličky byste si měla pořídit.  

Váhu venušiných kuliček volte podle zkušeností. Pokud teprve začínáte, vyberte si lehčí kuličky s váhou okolo 50 g. Postupně můžete přecházet na těžší modely.

Příjemné tvarování

I v tomto případě každá žena upřednostňuje něco jiného. Některé dámy preferují ostřejší řezané rysy kuliček. Naopak jiné mohou dát přednost pohodlnějšímu tvaru kapky nebo podlouhlého oválu.

Materiál Venušiných kuliček

Vaginální kuličky mohou být vyrobeny z několika materiálů. Levnější modely venušiných kuliček bývají vyrobeny z plastu, zatímco dražší kuličky jsou silikonové, kovové, skleněné, gumové nebo latexové. Každý materiál má své výhody i nevýhody.

Kuličky z platu mají intenzivnější chvění, ale jsou tvrdší a mnohem hlučnější. Venušiny kuličky ze silikonu, latexu a gumy jsou z pravidla tišší a také příjemnější na dotek, ale chvění bývá tlumené. Pokročilé uživatelky používají kovové kuličky, které poskytnou opravdu hluboký prožitek.

Hlučnost kuliček

Proč se zabývat tímto parametrem? Pokud plánujete Venušiny kuličky používat na veřejnosti, zvolte spíše tišší modely. Jestli chcete posilovat své pánevní dno pouze doma, hlučnost pro vás nespíš nebude klíčová. Obecně platí, že tišší kuličky bývají dražší.

Chytré Venušiny kuličky

Žijeme v moderním světe plné techniky. A tomu výrobci přizpůsobují i své produkty. Takže není divu, že i Venušiny kuličky jsou chytré. Můžete je připojit k mobilní aplikaci a ta vám připomene, kdy máte cvičit. Kromě toho si v apce můžete nastavit, zda trénujete svalstvo kvůli plánovanému těhotenství, po porodu nebo jestli řešíte inkontinenci.

Venušinu kuličku nebo zrovna celou sadu?

Pro začátečníky je vhodnější Venušina kulička, ale pokud to s posilováním pánevního dna myslíte vážně, přijde vám vhod celá sada.

3. Jak používat Venušiny kuličky

Nevíte, jak zavést Venušiny kuličky? Udělejte si pohodlí! Na vydezinfikované kuličky naneste lubrikant a jednu po druhé zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru, aby koncová smyčka zůstala venku. Je to podobné jako při zavádění tamponu. Se zavedenými kuličkami se projděte po pokoji, abyste si zvykla na jejich přítomnost. Příjemné, že?

U začátečníků se doporučuje kuličky zavádět na dobu 10 minut v pohodlí domova. Při troše tréninku můžete mít kuličky zavedené kdekoliv! Na svém intimním svalstvu můžete makat v posteli, na nákupech, ale i v práci. Dokonce i mytí nádobí se může stát oblíbenou činností, když se u toho trochu zavrtíte!

jak zavádět venušiny kuličky

Pro posílení pánevního dna a poševních svalů výrobci doporučují trénovat s Venušinými kuličkami alespoň 30 minut denně. Kuličky noste při přirozeném pohybu jako je chůze, mírný běh, plavání, tanec nebo běžné domácí práce. Všechny tyto činnosti rozhýbou tělo a vytvoří jemnou pohybovou energii, která pomocí kuliček stimuluje vaginální svalstvo.     

Následná péče o kuličky

Vzhledem k tomu, že si Venušiny kuličky zavádíte do svého těla, je důležitá i následná péče. Budete potřebovat dezinfekční mýdlo, které seženete běžně v drogerii. Po každém použití je potřeba kuličky důkladně omýt a vysušit! Pokud víte, že umývání záhybů a rýh není pro vás, vyberte si Venušiny kuličky s hladkým designem!

Kde koupit Venušiny kuličky

Samozřejmě můžete navštívit váš oblíbený sexshop, ale pokud patříte mezi stydlivější typy, zvolte e-shop. Mezi nejoblíbenější online obchody s erotickými pomůckami patří například Růžový slon, Sexshop51 nebo tradiční SexShop.


Víte, že existují speciální vibrátory pro ženy? Jestli se chcete dozvědět víc, můžete se ponořit do čtení dalších článků. Zjistíte co je to womanizer a jak podobný si je s jinou erotickou pomůckou, která je známá pod názvem satisfyer.  Postupně u nás také vznikají další recenze zajímavých erotických pomůcek, přehledně jsme to proto sepsali v textu nejlepší erotické pomůcky, kde najdete třeba článek o nejlepších vibrátorech.