Co je krabičková dieta a která je nejlepší

Krabičková dieta je obvykle spojována především se snahou zhubnout. Zdravé a chutné jídlo z krabičky však neslouží pouze k redukci hmotnosti, ale může vám pomoci si váhu udržet či nabrat svalovou hmotu. Krabičková dieta je navíc skvělým řešením, pokud nechcete v kuchyni trávit hodiny vařením.

Krabičková dieta a zdravá strava

Často si lámete hlavu s tím, co uvařit? Dietní krabičky vám ušetří čas a rozšíří obzory. Ochutnáte spoustu nových a zdravých jídel. Vzhledem k velkému výběru programů je krabičková strava vhodná i pro osoby s potravinovou alergií, vegany i vegetariány. Podívejte se s námi na nejlepší krabičkové diety a vychutnejte si zdravé a lahodné jídlo bez starostí.

Zdravé stravování – krabičková dieta pro všechny

krabičková dieta Zdravé stravování

Vítězem našeho testu je bezesporu krabičková dieta Zdravé stravování. Oslovila nás nejen chutným a vyváženým jídlem, ale především nesmírně širokou nabídkou programů. Z té si vybere opravdu každý. Kromě tradičních jídelníčků pro redukci či udržení váhy si lze objednat veganské, keto či detoxikační menu, krabičkovou stravu pro kojící maminky nebo menu pro celou rodinu. Denní menu si navíc můžete doplnit o smoothie, polévku či desert. Společnost neustále vyvíjí nové programy a jídelníčky, tak aby uspokojily potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.

Kromě pestrého výběru programů Zdravé stravování umožňuje individuální sestavení denního jídelníčku. Můžete si objednat celodenní menu, pouze oběd nebo dopolední či odpolední menu. Další nespornou výhodou je rozvoz pro celé České republice. Tím se může pochlubit opravdu jen málokterá krabičková dieta. Jídlo si musíte objednat alespoň s 3denním předstihem a rozvoz probíhá vždy den předem, případně lze domluvit i ranní rozvoz. Kromě rozvozu si můžete jídlo vyzvednout i na několika odběrných místech v Praze i v Brně. Cena denního menu obsahující 5 000 kJoul začíná na 258 Kč.

Nutric bistro – dietní krabičky na míru

Recenze krabičkové jídlo Nutric bistro

Chcete změnit svou životosprávu a nevíte, kde začít? Krabičková strava z Nutric bistro je skvělým řešením. Kromě redukčního jídelníčku nabízí program Whole30 pro všechny, kdo chtějí začít žít zdravěji. Menu neobsahuje žádné polotovary, ale ani lepek a laktózu. Tento program je vhodný pro restart organismu a odhalení příčin případných zdravotních potíží.

Krabičková dieta Nutric bistro nabízí další 2 programy; Fit jídelníček pro udržení váhy a program Klasik pro zdravé stravování bez omezování. S celkem 4 programy není nabídka příliš široká, vaše speciální požadavky lze však vyřešit objednávkou na míru. Denní menu je dostupné ve 2 variantách, s večeří či bez. Na výběr máte, i co se velikostí porcí týče. Jako negativní hodnotíme dostupnost rozvozu. Nutric bistro rozváží pouze po Praze a Středočeském kraji. Cena za denní menu začíná na 510 Kč. Čím delší program zakoupíte, tím je cena krabičkové diety výhodnější.

NutritionPro – nejlepší krabičková dieta v Praze

Krabičková dieta NutritionPro recenze

Pokud bydlíte v Praze, tak vám doporučujeme vyzkoušet krabičkové jídlo z NutritionPro. Čeká vás nejen zdravé a dietní, ale především lahodné jídlo jako z luxusní restaurace. V nabídce programů najdete jídelníčky pro redukci i udržení hmotnosti, program pro nabrání svalové hmoty a speciální Office Pack, který obsahuje oběd a večeři. Ostatní programy se skládají ze 3 či 5 chodů, záleží jen na vás, kterou variantu si vyberete. Jídelníček sestavuje certifikovaný nutriční poradce tak, aby obsahoval všechny důležité vitamíny, minerály i stopové prvky. Navíc, v ceně každého programu je konzultace s výživovým poradcem.

Krabičková dieta NutritionPro rozváží po celé Praze. Cena rozvozu je již zahrnuta v ceně programu. Narozdíl od jiných společností si můžete termín i čas doručení zvolit sami. Pokud dáváte přednost osobnímu odběru, krabičkové jídlo si můžete vyzvednout na jednom z celkem 13 výdejních míst. V případě zájmu lze krabičky objednat také na sobotu. Na neděli však nikoliv. Menu o 5 chodech lze pořídit již od 452 Kč.

My Chef Kitchen – redukční dieta v eko krabičkách

Krabičková dieta My chef kitchen test

Rádi byste vyzkoušeli Keto dietu, ale nevíte, jak začít? Tato redukční dieta patří mezi osvědčené způsoby, jak rychle a snadno zhubnout. Příprava keto jídelníčku je však poměrně složitá. To samé platí o Paleo přístupu. Krabičková dieta My Chef Kitchen nabízí hned několik populárních hubnoucích programů. V jejich nabídce najdete nejen Keto a Paleo program, ale také jídelníček pro vegetariány a udržovací program Healthy balance. Pro milovníky ryb je skvělou volbou program Pesce, jenž vám nabídne každý den jeden chod s rybou.

Dietní krabičky My Chef Kitchen razí zdravý přístup k tělu, ale také k přírodě. Eko friendly obalové materiály, včetně krabičky, jsou vyrobené čistě z přírodních materiálů. Jídlo pak rozvážejí kuríři v papírových taškách, které můžete vrátit pro další použití. Kromě rozvozu, který je dostupný po celé Praze, si můžete krabičky vyzvednout na 2 odběrných místech. Ta jsou navíc otevřena nonstop. Denní menu o 5 chodech pořídíte od 622 Kč. Menu se 3 chody pak stojí 560 Kč.

Dieta v krabičce – levná krabičková strava

Dieta v krabičce recenze

Nemáte čas vařit, ale nechcete za jídlo v krabičkách příliš utrácet? Pak vám doporučujeme vyzkoušet Dietu v krabičce. Jedná se o cenově dostupnou krabičkovou stravu s rozvozem po Praze i Středočeském kraji. Na výběr máte 2 programy ve variantách pro ženy a muže. Pokud chcete pár kilo zhubnout, vsaďte na program Hubnu. Pro udržení váhy zvolte program Žiju zdravě. Denní menu se skládá z 5 chodů: snídaně, oběda, večeře a 2 svačin.

Na krabičkách si můžete pochutnat nejen ve všední den, ale také v sobotu. V neděli si však budete muset jídlo opatřit jiným způsobem. Program lze objednat na 1 až 3 měsíce. V případě, že chcete jídlo nejprve vyzkoušet, využijte zkušební jednodenní menu či menu na 1 týden. Jídelníček sestavují zkušení nutriční poradci, kteří vám rádi poradí, a to za zvýhodněnou cenu. Denní menu o 5 chodech objednáte již za 349 Kč, nutno však přičíst cenu za doručení, jež činí 99 Kč. Využít lze také osobní odběr za 22 korun.

Jak vybrat krabičkovou dietu

Nabídka jídel v krabičce je poměrně široká, vybrat si tu správnou tak nemusí být zrovna jednoduché. Na následujících řádcích vám prozradíme, na co se při výběru krabičkové diety zaměřit a jak vybrat ten nejlepší program.

Hodnocení krabičkové diety

Co je krabičková dieta?

Přesto, že slovo dieta tradičně spojujeme s redukcí hmotnosti, krabičkové diety vám pomohou nejen zhubnout do plavek. Jídlo v krabičkách se hodí pro úbytek, ale také pro udržení váhy. Oceníte jej také v případě, že chcete nabrat svalovou hmotu. Najít můžete také krabičkové diety určené pro těhotné či pro osoby trpící potravinovými alergiemi.

Jedná se tedy o jídlo uvařená podle specifických potřeb zákazníka. Obvykle si lze objednat celodenní či jen obědové menu. Jídlo je zabalené ve speciálních krabičkách uzavřených fólií. To umožňuje snadné ohřívání v mikrovlnné troubě. Během přepravy je jídlo uložené v chladících boxech pro zachování maximální čerstvosti.

Mezi hlavní přednosti krabičkového stravování patří kvalita potravin. Většina společností sestavuje jídelníček s pomocí nutričního poradce. Menu je tak nejen lahodné, ale především zdravé a vyvážené. Na webových stránkách často najdete podrobnější informace o dodavatelích. Snadno tak zjistíte z jakých surovin je krabičkové jídlo připravováno.

Druhy krabičkové stravy

Nabídka krabičkové stravy je natolik široká a rozmanitá, že sedne téměř každému. Níže vám představíme několik základních druhů.

Redukční krabičková dieta

Krabičková dieta na hubnutí je skvělý způsob, jak snadno shodit nežádoucí kilogramy. Pravidelný pohyb a cvičení pro hubnutí je fajn, ale základ každé redukční diety je zdravá a vyvážená strava. Většině lidí k vysněné postavě prostě nestačí se 5krát týdně zapotit ve fitku. Zlaté pravidlo hubnutí zní, že příjem energie musí být vždy nižší než výdej. Pohyb tedy k hubnutí neodmyslitelně patří, ale bez vyváženého a dobře sestaveného jídelníčku nikam nepovede.

Redukční krabičková dieta se tak může stát perfektním řešením. Sestavení jídelníčku, který je vhodný pro úbytek hmotnosti a zároveň je zdravý a chutný, není vůbec snadné. Když přičteme nutnost nakoupit potřebné potraviny a každodenní vaření, hotové jídlo v krabičkách zní víc než lákavě. Každý, kdo kdy držel dietu, ví, jak je dietní vaření náročné. Krabičková dieta na hubnutí je tak ideální volba.

ídlo do krabičkové diety

Udržovací krabičková dieta

Dostali jste se na svou vysněnou váhu a chcete si ji udržet? S tím vám může pomoct udržovací program krabičkové diety. Tento jídelníček mívá vyšší energetickou hodnotu než jídla z redukčního programu, přesto se stále jedná o zdravou a vyváženou stravu. Po týdnech či měsících odpírání si můžete vychutnat kvalitní jídlo bez obav, že shozená kila zase naberete zpátky.

Nabírací krabičková dieta

Mezi fitness krabičkové diety nepatří pouze menu pro hubnutí, ale velmi oblíbený je i nabírací program. Tento jídelníček vám pomůže nabrat svalovou hmotu. Jde o krabičkovou dietu, již ocení nejen vrcholoví sportovci, ale i pravidelní návštěvníci fit center. Pokud chcete špíčky nahradit svaly, jídelníček pro nabírání svalové hmoty je skvělá cesta. Čím větší svaly máte, tím více energie vaše tělo dokáže spálit. Nabírací programy obsahují větší množství kalorií, především proteinů. Stále se však jedná o zdravé a vyvážené stravování, jehož smyslem je růst svalové hmoty, nikoliv ukládání tuků a nabírání tělesné hmotnosti.

Tip: Pokud vám jde o dostatek bílkovin ve stravě, tak jako potréninkovou svačinu můžete zařadit syrovátkový protein. Chybu neuděláte například s GymBeam Whey Protein, nejprodávanějším vícesložkovým syrovátkovým proteinem na světě.

Krabičková dieta pro vegany i celiaky

Dietní krabičky si můžete objednat, i když trpíte potravinou alergií, nejíte maso či žádné živočišné produkty. Vybrané společnosti nabízejí krabičkové programy i pro osoby se speciálními požadavky. Vegetariánské a veganské menu najdete téměř všude. Objednat lze také krabičkovou dietu pro celiaky. Pokud ale nejste z Prahy či okolí, najít krabičkovou dietu bez lepku či laktózy může být trochu složitější.

Speciální krabičková dieta

Vybrané společnosti nabízí také speciální krabičkové programy pro osoby se specifickými požadavky. Nastávající maminky jistě ocení krabičkové menu sestavené na míru těhotným ženám. Budoucí maminky si tak nemusí lámat hlavu, zda dávají svému miminku vše potřebné. Navíc jim odpadne nutnost vydat se do obchodu a jídlo si vařit.

Speciální krabičkovou dietu lze sehnat, i v případě, že preferujete low-carb či keto stravu. Za vyzkoušení stojí také detoxikační krabičková dieta. Dodavatelé krabiček často bývají ochotní vaše menu upravit na míru vaším potřebám a požadavkům. Například pokud chcete ze svého jídelníčku zcela vynechat cukr, nebo v případě, že vám nechutná určitá surovina, například houby.

Krabičkové jídlo recenze

Výhody a nevýhody krabičkové diety

Krabičkoví stravování s sebou nese celou řádku výhod. Na druhou stranu má i svá úskalí. Podívejte se s námi na hlavní výhody dietních krabiček i na důvody, proč se jim raději vyhnout.

Výhody krabičkové diety

Zdravé a vyvážené jídlo bez starostí. Tak bychom popsali hlavní přínos krabičkového stravování. Snad každý, kdo pravidelně vaří pro sebe či pro rodinu, ví, že příprava jídla je leckdy mnohem snadnější než vymyslet, co vlastně uvařit. Následuje výlet do obchodu a nákup ingrediencí. Cena krabičkové diety se sice může zdát příliš vysoká, avšak když vezmete v potaz cenu potravin i pohonných hmot, krabičková dieta vás o mnoho navíc nepřijde.

S krabičkovým jídlem tedy ušetříte spoustu času i energie. Vytváření vhodného jídelníčku je o to složitější, pokud jste se rozhodli držet dietu. A to jakoukoliv. Počítání kalorií a vážení porcí je snad tou nejmíň oblíbenou součástí většiny dietních programů. S krabičkami vám odpadne i tato starost. Menu sestavují nutričními poradci a vy tak nemusíte přemýšlet, jestli váš oběd obsahuje dostatek proteinů a vitamínů.

Nespornou výhodou je kvalita surovin, z nichž je jídlo vařeno. Na webových stránkách většiny společností obvykle najdete informace o původu surovin a ingrediencí. Firmy velmi často spolupracují pouze s ověřenými dodavateli, jejichž produkty se pyšní nadstandardní kvalitou. Kuřecí prso v akci ze supermarketu vás sice vyjde levněji, ale o jeho původu a složení se toho moc nedozvíte. Pokud dáváte důraz na původ a kvalitu potravin, pak vás krabičkové menu jistě nezklame.

Další předností je pestrý jídelníček. Pokud zrovna nepatříte mezi zapálené kuchaře, kteří ve volné chvíli hledají a zkouší nové recepty, pravděpodobně vaříte několik osvědčených jídel stále dokola. S krabičkovým menu máte šanci ochutnat nové a zajímavé pokrmy a rozšířit tak obrazy svým chuťovým buňkám. Za zmínku stojí také praktické balení, jež umožňuje snadné ohřívání v mikrovlnné troubě. Krabičková dieta se tedy hodí nejen na doma, ale pochutnat si na ní můžete i v práci.

Nevýhody krabičkové diety

Mezi nejčastěji zmiňované nevýhody krabičkových jídel patří bezesporu cena. Na první pohled se zdá, že jídla jsou předražená a dovolit si je může jen málokdo. Když si však spočítáte, kolik utratíte za nákup potravin, přičtete peníze za cestu do obchodu a spotřebu energie při vaření, cena za krabičkové jídlo již není o tolik vyšší. Přesto krabičková dieta váš rozpočet zatíží.

Pokud výběru programu nevěnujete dostatečnou pozornost, může se stát, že vám dieta nepřinese kýžené výsledky. Současná legislativa totiž nepřináší žádná omezení pro tento typ živnosti, společnost na prodej a rozvoz krabičkového jídla si tak může založit kdokoliv. Vždy si tedy podrobně nastudujte složení jídelníčku a ověřte, zda denní menu obsahuje dostatek kalorií pro vaši postavu.

Některé firmy totiž prodávají jídelníčky, které obsahují příliš málo kalorií. S takovou stravou sice zhubnete, ale váš metabolismus se zpomalí a paradoxně tělo začne tuky více ukládat než spalovat. Pozornost byste měli věnovat také obsahu bílkovin, sacharidů a tuků v každé porci. A nezapomínejte na ovoce a zeleninu, která je nezbytnou součástí každého zdravého a vyváženého jídelníčku. V některých krabičkových menu totiž velmi často chybí.

Nesmíme zapomenout také na další nevýhodu, jíž je dostupnost služby. Přesto, že se krabičkové diety těší čím dál tím větší oblibě, rozhodně nelze tvrdit, že jsou dostupné po celé republice. Zkusili jste zadat na na internetu výraz krabičková dieta Praha? Výsledků je dost. Ale zkuste zadat krabičková dieta Brno, nebo krabičková dieta Ostrava. Už to taková hitparáda nebude.


Hledáte účinný způsob, jak zhubnout? Vyzkoušejte některou Keto dietu! Tento dietologický přístup eliminuje příjem sacharidů, které nahrazuje zdravými tuky.