Recenze nealko vína Carl Jung Chardonnay

Recenze Carl Jung Chardonnay
7.5
Velmi dobrý
Sečteno a podtrženo
Lehké a svěží Chardonnay s jemnou květinovou vůní a příjemně sladkou chutí citrusů a zelených jablek bez kyselinky. Nealkoholické osvěžení nejen na teplé letní dny.
Klady
Svůdná květinová vůně
Bohatá ovocná chuť
Krásná barva
Povedený design láhve
Zápory
Chybí trpký závěr
Velmi slabá kyselinka
Šroubovací uzávěr

Pro někoho whisky, ale moje gusto je rozhodně bílé víno. Chuť na vychlazené slunce v láhvi by byla vždy, někdy však okolnosti pití alkoholu příliš nesvědčí. Abych nemusela další rodinnou oslavu trávit o vodě a ovocném džusu, rozhodla jsem se dát šanci vínu bez alkoholu. Ochutnala jsem nealkoholické Chardonnay značky Carl Jung. Jak tento experiment dopadl, se dočtete níže.

Důvodů, proč nepít alkohol je celá řada. Ať už patříte mezi zaryté abstinenty, těhotné či kojící maminky nebo na vás padla úloha řidiče, nealkoholická vína představují skvělou možnost, jak si užít večírek či oslavu bez kapky alkoholu. Jedná se o reklamní trik, nebo mají dealkoholizovaná vína něco do sebe? To se dozvíte v našem novém článku nejlepší nealkoholická vína.

Hodnocení vybraných vlastností nealko Carl Jung Chardonnay

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba nealko vína Carl Jung Chardonnay – 8/10

Vinařství Carl Jung stojí za zrodem vůbec prvního vína bez alkoholu. S metodou vakuové destilace přišel Carl Jung, který věřil, že víno potřebuje chuť, nikoli alkohol. S více než 100letou tradicí společnost Carl Jung toho ví o výrobě dealkoholizovaného vína opravdu hodně. Jejich Chardonnay pochází ze stejnojmenné odrůdy hroznů pěstovaných na náhorní plošině La Mancha ve slunném Španělsku.

Nealko Carl Jung Chardonnay
Nealko chardonnay od značky Carl Jung

Nealko Chardonnay začíná svou pouť jako klasické víno s alkoholem. Nadrcené hrozny kvasí a přirozené cukry se postupně mění v alkohol. S pomocí sofistikované metody zvané vakuová destilace je následně alkohol z vína odstraněn. Alkohol se obvykle vypařuje při velmi vysokých teplotách, které však spolu s ním z vína odstraní také aromatické látky. Vakuové destilace však umožňuje odpaření alkoholu při teplotě okolo 30 °C a zachování jedinečné chutě a vůně vína.

Chuť a vůně Carl Jung Chardonnay – 6/10

Ač nerada, musím přiznat, že první ochutnávka Chardonnay Carl Jung pro mě byla docela zklamáním. Přesto, že Chardonnay sice nepatří mezi moje oblíbené druhy vína, tato nealkoholická varianta mě vůbec neoslovila. Jediné, co jsem po prvních doušcích cítila, byla velmi sladká ovocná chuť, která připomínala hroznový džus. Je pochopitelné, že dealkoholizované víno nikdy nemůže chutnat úplně stejně jako vína s alkoholem. Bývají také o poznání sladší, neboť roli nositele chuti, kterou obvykle zastává alkohol, musí nyní převzít cukry.

Chardonnay Carl Jung bez alkoholu
Nealko Chardonnay Carl Jung

V porovnání s jinými nealkoholickými víny, mi zde opravdu chyběl „typicky vinný“ závěr. Ostatní vína bez alkoholu, která jsem ochutnala, přestože byla také sladší, měla suchý závěr, který výrazným způsobem změnil celkový dojem z jejich chuti. Tímto se Carl Jung bohužel pochlubit nemůže. Musím však přiznat, že v druhé polovině láhve jsem vínu pomalu začala přicházet na chuť. Potěší svěžím a ovocným aroma, které voní tak trochu jako léto. V sladké chuti sice chybí kyselinky, ale chuť je svým způsobem plná a příjemná. Dominují v ní především citrusy a zelená jablka.

Barva vína – 8/10

Toto nealkoholické víno se pyšní velmi hezkou barvou. Ve sklence opravdu vynikne jeho jasná, světle žlutá barva. Není tolik sytá a plná slunce jako stará vína, ale svou barvu připomíná spíše mladá a svěží vína. Když víno nalijete do sklenice, je zcela k nerozeznání od alkoholických vín.

Balení vína – 8/10

Co se balení týče, zde není, co vytknout. Láhev z čirého skla má tradiční tvar a je opatřena poměrně velkou etiketou. Ta má blankytně modrou barvu, na níž vynikne azurové písmo. S ohledem na poměrně velký nápis, je na první pohled patrné, že se jedná o víno s nulovým obsahem alkoholu. Co mě osobně na designu balení zaujalo, je logo vinařství. To je plastické, velmi detailně propracované a působí honosným dojmem. Jediné, co by se dalo designu vytknout, je obyčejný šroubovací uzávěr.

Carl Jung Chardonnay recenze
Carl Jung – víno chardonnay bez alkoholu

Celkové hodnocení nealko vína Carl Jung Chardonnay

Dealkoholizované Chardonnay značky Carl Jung ve společnosti klasických vín s alkoholem sice neobstojí, přesto se vyplatí jej ochutnat. S vínem toho má sice pramálo společného, představuje však skvělé osvěžení pro dobrovolné i nedobrovolné abstinenty. Pokud máte rádi sladší nápoje a ovocné šťávy, pak vám nealko Carl Jung Chardonnay jistě zachutná. Okouzlí jemnou vůní květin a ovoce a potěší vás sladkou chutí citrusů a šťavnatých jablek.

Carl Jung Chardonnay

7.5
Velmi dobrý
Klady
Svůdná květinová vůně
Bohatá ovocná chuť
Krásná barva
Povedený design láhve
Zápory
Chybí trpký závěr
Velmi slabá kyselinka
Šroubovací uzávěr
Recenze Carl Jung Chardonnay
Sečteno a podtrženo
Lehké a svěží Chardonnay s jemnou květinovou vůní a příjemně sladkou chutí citrusů a zelených jablek bez kyselinky. Nealkoholické osvěžení nejen na teplé letní dny.

Dáváte přednost červenému vínu před bílým? Pak vám radíme vyzkoušet nealko Merlot značky Vintense. Co vám toto dealkoholizované víno může nabídnout a zda má něco společného s tradičním alko vínem, se dočtete v naší nové recenzi.

Podobné články