Nejlepší seznamky na vážný vztah

Toužíte po vztahu plném harmonie a porozumění, ale stále se vám nedaří potkat toho pravého? Pokud hledáte někoho na vážno, rozhodně se poohlédněte i online. Seznamka na vážný vztah by vám mohla pomoci. Potkáte tam nejednoho uživatele, který, stejně jako vy, hledá partnera pro život. Nejlépe nám z hodnocení vyšla eDarling seznamka.

Nejlepší seznamky na vážný vztah

V tomto článku jsme se pokusili vyzkoušet a porovnat ty nejlepší seznamky na vážný vztah. Jak správně vybrat seznamku pro vážné seznámení asi není jednoduché. Přesto jsme se o to pokusili. Hledat takový vztah může člověk ve velmi mladém, ale i pokročilejším věku. Proto jsme do srovnání zahrnuli všechny věkové kategorie.

Recenze online seznamek na vážný vztah

eDarling – TOP seznamka na vážný vztah

Online seznamka eDarling

Online seznamka pro vážná seznámení, eDarling, vám nabízí možnost seznámit se na internetu ve velmi bezpečném prostředí. Díky seznamce, která využívá dvoufázové ověření zadaných profilů máte větší šanci, že profil vašeho potenciálního partnera je pravdivý a zároveň, že se vaše citlivé údaje nedostanou k nikomu nekompetentnímu. Seznamka na vztahy eDarling nabízí placené i neplacené členství. Bezplatné členství je velmi omezené a je vhodné zejména pro ty, kteří uvažují v budoucnu využívat seznamku i placenou formou. S placenou seznamkou naopak budete moci využívat podstatně více funkcí a opravdu maximalizovat svou šanci na nalezení vhodného partnera.

Oblíbená je seznamka eDarling také pro jedinečný systém porovnávání osobnostních profilů. Ten vám zajistí neustálý přísun návrhů na partnery, se kterými byste si mohli rozumět. Párování probíhá i díky propracovanému testu osobnosti, který při registraci budete vyplňovat. Určitě oceníte i možnost využívat aplikaci eDarling, která je podporovaná Androidem a iOS.

U eDarling máte možnost kontaktovat sám vybraného partnera, případně využít některé z doporučení přímo od eDarling. Můžete využít napsání osobní zprávy a v případě potřeby můžete i kontaktovat zákaznický servis eDarling, kde vám rádi poradí s jakýmkoliv problémem. Přidružená je k této seznamce i seznamka pro věřící. Ta je právě pro

Elite date – Top seznamka pro vážný vztah

Seznamka na vážný vztah

Pokud hledáte vážný vztah, tak tou nejlepší volbou je seznamka Elite date. Jedná se o seriózní portál s vysokým zabezpečením a skvělou zákaznickou podporou. Elite date je seznamka pro seniory nad 50 let. Najdete zde však i mladší ročníky. Pro plné využívání všech funkcí seznamky budete potřebovat prémiové předplatné. Cena je sice trochu vyšší než u konkurenční webů, ale úroveň seznamky za to stojí.

Právě vyšší cena a kontrola profilů minimalizuje výskyt falešných profilů, kterých je na bezplatných seznamkách plno. Oceňujeme také možnost přihlášení přes Facebook a propracovaný osobnostní test. Velké plus je i snadné zrušení díky jednorázovým platbám a praktická mobilní aplikace.

Singles50 – seznamka na vážný vztah pro starší

Už vám není zrovna dvacet, ale přesto byste si rádi našli vážný vztah a někoho, s kým si budete rozumět? Internetová seznamka Singles50, která je speciálně uzpůsobená pro seznamování starších lidí, pro vás může být tím pravým. Je vhodná pro všechny nad 50 let, kteří hledají vážný vztah. Registrace je opravdu jednoduchá a je zdarma. Ae jako u většina seznamek budete potřebovat placené členství k tomu, abyste mohli seznamku plně používat.

Abyste našli ideálního partnera právě pro vás, seznamka Singles50 má připravený speciální osobnostní test. Ten si můžete udělat klidně hned na začátku ještě před zaplacením poplatku. Test je poměrně jednoduchý a krátký, ale velmi komplexní.

Zajímavé jsou další funkce seznamky, například funkce prolomení ledu, která nabízí možnost začít komunikovat s novým potenciálním partnerem bez toho, abyste mu museli přímo začít psát zprávu. Seznamka není vybavená mobilní aplikací, ale za to je zpracována tak, aby si s ní poradili i méně technicky zdatní uživatelé.

Be2 – seznamka na vážný vztah se skvělým testem osobnosti

Skvělou seznamkou pro vážná seznámení je také internetová seznamka Be2. Tato seznamka nabízí registraci zdarma, ale máte s ní opravdu jen omezené možnosti. Nějakou formu komunikace s ostatními lidmi na seznamce ale nabízí. Většina funkcí se vám ale otevře až s VIP členstvím, které je poměrně drahé. Na druhou stranu díky němu získáte přístup k jasným fotografiím lidí na seznamce, neomezenému posílání zpráv, a zobrazení uživatelů, kteří viděli váš profil.

Velkou výhodou seznamky eDarling je také velmi podrobný test osobnosti. S jeho vyplněním vám pomůže virtuální asistentka, a bude to doopravdy velmi jednoduché a intuitivní. Po jeho vyplnění navíc získáte skóre ostatních uživatelů, podle kterého si můžete porovnat, v jak velké části testu jste se shodovali.

Dobře hodnocena je i zákaznická podpora, která vám ráda pomůže s jakýmkoliv problémem. Jednoduché je tak i zrušení účtu nebo odhlášení od pravidelného měsíčního poplatku. Na druhou stranu za dobrou funkčnost seznamky a skvělé služby si opravdu připlatíte.

Seznamte.se – seznamka na vážný vztah zdarma pro ženy

Alternativou pro ty, kterým předchozí seznamky nesedly, může být seznamování se přes internetovou seznamku Seznamte.se. Tato seznamka nabízí také registraci naprosto zdarma a i po registraci zdarma se můžete seznamovat, jen máte některé funkce omezené. Placené členství navíc nabízí pouze pro muže, ženy nemusí platit nic ani za speciální funkce. Placené členství si můžete zařídit dokonce i jen na týden.

Profily nejsou schvalovány manuálně, takže existuje vyšší riziko, že se na seznamce mohou vyskytovat některé falešné profily. Na druhou stranu, protože je seznamka částečně placená, dochází k eliminování alespoň některých podvodníků. U této seznamky je poměrně složité zrušení automatického prodlužování členství, které musí být provedeno pomocí dopisu písemně.

Pro doporučování nadějných partnerů využívá seznamka speciální vědecký dotazník, který je rozdělený na pět sekcí. Na základě tohoto dotazníku vám seznamka doporučí 100 partnerů, nebo partnerek, ze kterých si můžete vybírat a postupně je kontaktovat.

Academic Singles – seznamka na vážný vztah pro náročné

Podle názvu by se mohlo zdát, že tato seznamka je určená výhradně pro lidi z akademického prostředí, ale není tomu tak. Titul sice není podmínkou, ale počítejte s tím, že na stránce narazíte spíše na vzdělanější potenciální partnery. Abyste mohli seznamku používat, budete si muset pořídit placené členství, které vám umožní plnou komunikaci s dalšími uživateli online seznamek.

Academic Singles disponuje také speciální mobilní aplikací, která je kompatibilní s mobily s Android nebo iOS. Během registrace budete vyplňovat speciální osobnostní test, který je pro seznamku Academic Singles velmi důležitý. Je třeba se připravit na to, že bude opravdu obsáhlý. Nelíbí-li se vám koncept klasických online seznamek, může být Acacemic Singles správnou volbou. Najdete tak někoho, s kým si budete doopravdy rozumět. Společné zájmy, zázemí a porozumění je hodně důležité při budování vztahů.

Yellobar – Česká seznamka na vážný vztah

Recenze Yellobar

Partnera na vážný vztah můžete hledat i na internetové seznamce Yellobar. Na rozdíl od mnohých jiných online seznamek u této nemusíte platit za měsíční členství, ale hradíte pouze jednorázový registrační poplatek. Výhodou je, že už vás to nebude stát nic navíc. Po úspěšném nalezení partnera nebudete muset automatické prodlužování členství rušit.

Tato seznamka nesází na žádný osobnostní test, ale umožňuje vám vybírat si z partnerů podle toho, jak sympatičtí vám jsou. Zobrazuje pouze odpovídající uživatele podle lokality, věku a pohlaví, které hledáte. Můžete využít také speciální filtr hledání, který si můžete nastavit přesně podle svého.

Tato seznamka je také česká, a tak je komunikace s ní o něco jednodušší než se seznamkami, které mají sídlo v zahraničí. Kdykoliv se na seznamku můžete obrátit pomocí kontaktního formuláře na jejich stránkách. To je ale naštěstí málokdy potřeba, protože není nutné rušení automatického prodlužování členství.

Jak správně vybrat seznamku na vážný vztah

Přemýšlíte, kde se seznámit, ale nevíte, jak vybrat tu pravou seznamku. Základem pro výběr je uvědomění si, že hledáte právě seznamku, kde si najdete někoho na trvalý a pevný vztah. Tím pádem můžete celou řadu seznamek vyloučit rovnou a rozhodování pro vás bude hned jednodušší.

Typ seznamky

Prvním krokem při výběru správné seznamky pro vážný vztah je rozhodnutí, jste-li ochotni do seznamování investovat nějaké peníze. Tím nemyslíme koupi květin na první rande s novou partnerkou, nýbrž to, jestli si vyberete seznamku s placeným členstvím, nebo tu, která funguje zadarmo. Obojí má své výhody a nevýhody a je jen na vás, pro který typ se nakonec rozhodnete.

Seznamka zdarma

Seznamky zdarma jsou velmi populární a na internetu jich najdete velké množství. Může je vyzkoušet naprosto každý a minimálně regulují to, kdo se do nich hlásí. Na druhou stranu na nich prostě ušetříte a zároveň se vám otevřou dveře k seznámení se s opravdu velkým počtem osob.

Klady
  • Je zdarma
  • Velké množství potenciálních partnerů
Zápory
  • Neprověřuje uživatele
  • Nezískáte žádné speciální služby
  • Váš profil může vidět na internetu kdokoliv

Placená seznamka

Již dávno si někteří uvědomili, že ze seznamování by mělo být se soukromím a díky tomu vznikly placené seznamky, které nabízejí nejrůznější výhody. Uživatelé a jednotlivé profily jsou obvykle alespoň nějakým způsobem prověřené a také je menší riziko, že se informace o vás dostanou volně na internet. Na druhou stranu i tento druh seznamek je často podvodný, takže je potřeba si konkrétní seznamku dobře prověřit.

Klady
  • Prověření uživatelé
  • Speciální služby
  • Váš profil není volně viditelný
Zápory
  • Cena
  • Riziko podvodu ze strany seznamky

Kontakt na seznamku a její aktivita

Na internetu najdete i množství seznamek, jejichž kontakty jsou nepravdivé nebo neexistující. Před tím, než se zaregistrujete, zkuste zavolat na telefonní číslo, popřípadě napsat na email a ověřit si, že vám někdo odpoví. Dobrým nápadem může být také kontrola toho, kde seznamka sídlí a je-li česká. Pokud se totiž rozhodnete jednou své členství v seznamce zrušit (což se nejspíše stane, zejména pokud budete v seznamování úspěšní), je dobré mít na seznamku ověřené kontakty, přes které tak můžete učinit. U některých seznamek je totiž velmi náročné členství zrušit, což je opravdu nepříjemné.

Sdílení osobních údajů

Na místě je zvážit i to, jak seznamka zachází s osobními údaji registrovaných. Klidně se podívejte na profily na seznamce a brzy vám bude jasné, co je veřejně viditelné a co můžete skrýt. Určitě totiž nechcete své fotky najít o deset let později někde na internetu. Důležité je také sdílení informací ohledně platební karty. Pokud seznamka vyžaduje zapamatování si karty pro opakující se platby, nemusí to být nutně problém, ale v takovém případě je na místě dvojí ověření si serióznosti seznamky.

Zkušenosti uživatelů

Relevantním zdrojem informací o seznamce mohou být i recenze a zkušenosti uživatelů. Zatímco recenze přímo na stránkách seznamky mohou být často podvodné, zkuste se podívat na nezávislé recenzní portály, nebo na hodnocení na Googlu. Pokud má seznamka velké množství nespokojených uživatelů, pravděpodobně to nebude úplně to pravé pro někoho, kdo hledá vážný vztah.

Jak funguje seznamka

Na internetu se pohybují tisíce lidí, kteří by rádi našli svého životního partnera, občasné povyražení i přátele na celý život. Díky nim vznikly internetové seznamky, které slibují, že se seznámíte s novými lidmi a ti se pro vás potenciálně mohou stát partnery. Jak ale internetové seznamky fungují a jak je možné, že někdo v nich narazí na lásku, co hory přenáší, zatímco jiní se neshledají s úspěchem ani po několika letech?

Jak se seznámit přes seznamku

Prvním krokem je registrace v některé z pečlivě vybraných a prověřených internetových seznamek. Během registrace obvykle nahrajete nějaké své fotky, vyplníte informace o sobě a svých zájmech. Pamatujte, že do profilu rozhodně není potřeba zadávat všechny informace. Naopak, aby bylo seznámení bezpečné, raději si osobní věci nechte pro sebe. Poté se buď rovnou můžete pustit do prozkoumávání seznamky, nebo následuje verifikace profilu, která může i několik dní trvat.

Většina seznamek vám bude sama nabízet potenciální partnery, ke kterým byste se mohli hodit. Vyhledávat můžete také sami v různých specifických kategoriích podle toho, jaké hledáte pohlaví, nebo jak vážný vztah chcete. Zapojit se můžete i do různých chatů a diskuzí. Pokud se vám někdo líbí, můžete ho pomocí online seznamky oslovit. To, kdy dojde na osobní setkání je čistě na vás, a tak někteří raději tráví několik měsíců pouze kontaktem po internetu, zatímco jiní se schází již po první zprávě.

Poctivé vyplnění profilu

Klíčem k úspěchu na internetové seznamce je poctivé vyplnění vašeho profilu. To rozhodně neznamená, že byste do formuláře měli vyplnit všechny informace včetně adresy a telefonního čísla. Ale dejte si záležet zejména na detailech, popište své koníčky, představu budoucího partnera i to, co vlastně na seznamce hledáte. Jen tak se k vám dostanou pouze opravdu nadějní partneři a nebudete mít schránku plnou zpráv s žádostmi o jednorázovku. Zároveň tak zvyšujete šanci na to, že si budete s budoucím partnerem rozumět, protože o vás bude vědět hodně informací a může lépe posoudit, jestli se k sobě hodíte.

Při výběru fotky na seznamku se snažte být umírnění a vybrat takovou fotku, kterou byste nahráli i kamkoliv jinam, například do profilu na Facebook. Těm, kteří hledají seriózní vztah, na zeď seznamky žádné erotické fotky opravdu nepatří. Ale zároveň si dejte pozor, abyste se vyfotili tak, jak doopravdy vypadáte. Není nic horšího, než vyrazit na rande s někým, kdo má jinou barvu vlasů, nebo postavu než na fotce v seznamce.

Buďte aktivní

Abyste si partnera přes seznamku našli co nejrychleji, snažte se být aktivní. Nečekejte až vám někdo sám napíše, ale naopak aktivně oslovte ty, kteří se vám zdají vhodní jako vaši budoucí partneři. Zapojte se, pokud seznamka pořádá nějaké seznamovací akce a vytřískejte z členství v seznamce maximum. Málokdo získá partnera bez práce, a tak se i vy budete muset zvednout a promítnout do hledání trochu svého úsilí.

Pozor na podvodníky

Internetové seznamky se často hemží podvodníky. Někteří to dělají jen pro zábavu, jiní vás mohou chtít někam vylákat. Každý profil si proto důkladně projděte a hledejte něco, co nesedí. Pokud se chystáte na první osobní schůzku, rozhodně řekněte rodině nebo přátelům, kam se chystáte a v kolik hodin se vrátíte. Navrhněte také schůzku v restauraci na hlavní třídě, nebo vaší oblíbené kavárně plné lidí. Jen tak budete vědět, že budete v bezpečí. Procházky v parku, návštěvy doma nebo výlety do přírody jsou sice skvělá zábava, ale rozhodně nepatří na první rande s někým, koho zatím znáte jen z internetu. Během rozhovoru si také nenápadně překontrolujte, že na místě sedíte se stejnou osobou, která si s vámi předtím vyměňovala zprávy. Potenciálního partnera si samozřejmě můžete také trochu proklepnout například na sociálních sítích.

Co od seznamek očekávat

Chystáte-li se na online seznámení, je na místě si uvědomit, že nelze čekat zázraky. Bohužel, i když se vás algoritmy seznamek budou snažit vyhodnotit co nejlépe, může se stát, že vás spojí s někým, kdo pro vás bude naprosto nevhodný. Schůzka s takovým člověkem se potom snadno může změnit v noční můru. Mnohem pravděpodobnější ale je, že budete čekat muset vyzkoušet víc možností, než narazíte na někoho, s kým to budete chtít zkusit. Potom ale možná opravdu zjistíte, že jeden z těch oslovených lidiček je pro vás ten pravý. Jen je třeba nemít přemrštěná očekávání a počítat s tím, že není pravděpodobné, že hned první vztah bude ten, který vydrží na celý život.

Jak se pozná vážný vztah

Našli jste si na seznamce milého partnera, ale teď byste rádi věděli, jestli je váš vztah opravdu vážný a jestli to on bere stejně jako vy. Nejjednodušší je samozřejmě se zeptat, ale pokud vás tato možnost neláká, existuje několik znamení, podle kterých to lze odpozorovat. Jak se tedy pozná, že váš partner chce vážný vztah a počítá s vámi i do budoucna?

Pokud s vámi partner často mluví o budoucnosti a zahrnuje vás do ní, pravděpodobně s vážným vztahem počítá. Nemyslíme tím to, že by mluvil o svatbě a o dětech, ale stačí, že počítá s tím, že spolu za rok pojedete někam na výlet nebo něco společného podniknete. Dále je důležité, aby chtěl poznat vaše přátele, seznámit se s nimi a proniknout hlouběji do vašeho života. Pokud se o vás aktivně zajímá, učí se o vašich koníčcích a tak podobně, už máte napůl vyhráno. To samé ale platí i naopak. Rozhodne-li se vás představit přátelům, kolegům z práce, nebo dokonce rodině, jste rozhodně na dobré cestě. Důležitá je také iniciativa partnera trávit s vámi volný čas a vídat vás.