Recenze Duolingo

Duolingo online angličtina recenze
8.6
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Efektivní a zábavný způsob, jak se naučit anglicky. Překlad, psaní, poslech a mluvení v placené i bezplatné verzi. Skvělé pro rozvoj slovní zásoby s minimem teorie.
Klady
Koncipované jako hra
Skvělý design
Překlad, poslech i mluvení
Široká slovní zásoba
Motivační žebříčky
Online i offline studium
Zápory
Minimum teorie
Limit chyb ve free verzi

Nikdy není pozdě začít se učit nový jazyk. Pokud vás láká angličtina, tak vyzkoušejte Duolingo. Jedná se o zábavný způsob, jak tento jazyk zvládnout.

V naší redakci jsme pro vás testovali různé jazykové kurzy online angličtiny. Ať už hledáte online angličtinu pro úplné začátečníky, online kurz s certifikátem či jazykový kurz zdarma, určitě si vyberete. Můžete se podívat, jak v našem testu dopadlo právě Duolingo.

Učení je zábava

Od ostatních online kurzů Duolingo odlišuje jeho zábavná forma. Celá aplikace je koncipována jako hra. Nejenže postupujete do dalších náročnějších levelů, ale postupně získáváte také různé tituly a odměny. Soutěživé jedince jistě bude motivovat žebříček nejlepší uživatelů, takzvané liga.

Pokud zvolíte bezplatnou verzi, máte každý den k dispozici jen 5 životů. Za každou špatnou odpověď 1 ztratíte. Nové životy lze získat výměnou za diamanty, které obdržíte za každou dokončenou lekci. Pokud jste někdy hráli nějakou online hru, pak vám tohle všechno určitě zní povědomě.

Placená verze vás zbaví poněkud rušivých reklam, nabídne vám nekonečný počet životů a spoustu dalších výhod, jako neomezené procvičování či možnost přeskočit lekci. Velkým plusem je i možnost učit se offline.

Duolingo – hodnocení vybraných vlastností

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Metoda výuky angličtiny – 8/10

Duolingo je rozhodně skvělý nástroj. Velmi zábavnou a nenásilnou cestou se naučíte základní i pokročilejší angličtinu. Oproti jiným online angličtinám je zde však minimum teorie. To sice může znít jako velké plus. Lektoři cizích jazyků totiž velmi často od svých studentů slýchají, že se nechtějí učit gramatiku. Duolingo vás žádnou gramatikou nudit nebude. Pokud chcete, u lekcí zaměřených na novou gramatiku najdete tlačítko „Tipy“, pod nímž najdete krátké shrnutí dané problematiky.

Duolingo funguje na principu opakování. V jednotlivých lekcích si osvojujete především slovíčka. V každém úkolu najdete překlad jednotlivých slovíček. Gramatické zdůvodnění větné konstrukce však povětšinou chybí. Neustálým opakováním jej časem vypozorujete a zafixujete si ho. Spoustu informací najdete také v diskuzních fórech a komentářích.

Online kurz angličtiny Duolingo
Duolingo – hlavní menu

Jednotlivé lekce jsou velmi dobře koncipované. Nové znalosti získáte překladem z angličtiny i do angličtiny. Kromě skládání vět z výběru slov budete psát, poslouchat i mluvit. Poslech i mluvení jsou velice důležitou součástí výuky jakéhokoliv jazyka. Duolingo má tyto dvě oblasti velmi dobře zmáknuté. Při poslechu si můžete dané věty poslechnout znovu nebo využít zpomaleného předčítání.

V případě, že jste v situaci, kdy se nemůžete věnovat poslechovým či mluveným cvičením, jednoduše je přeskočíte, aniž byste ztratili životy za nesprávnou odpověď. Oceňujeme také seznam naučených slovíček. U každého slova najdete datum, kdy jste se jej naučili a také informaci o síle vaší znalosti. Můžete si tak snadno ověřit, která slovíčka ovládáte perfektně a na kterých je třeba zapracovat.

Slovíčka Duolingo
Seznam naučených slovíček

Rozsah výuky angličtiny a obtížnosti – 8/10

Rozsah znalostí, které lze pomocí Duolinga získat, je poměrně široký. Postupem času si projdete všechnu základní i pokročilejší gramatiku. Jak rychle budete postupovat, záleží jen na vás. Kromě znalostí gramatiky získáte velmi dobrou slovní zásobu. Naučíte se slovíčka nejen pro soukromé konverzace, ale i slovní zásobu pro využití v práci.

Čekají na vás lekce věnované konkrétním tématům. Projdete si tak například slovíčka týkající se přírody, umění či cestování. Naučíte se také praktické fráze, které lze využít v soukromém i pracovním životě.

Co se týče obtížnosti, máte 2 možnosti. Můžete Duolingo angličtinu absolvovat celou od začátku. Pokud jste se angličtinu již v minulosti učili a něco už umíte, můžete absolvovat rozřazovací test. Na základě vašich odpovědí pak přeskočíte ty lekce se znalostmi, které již ovládáte. Skvělé je, že i k těmto lekcím se lze časem vrátit, když si budete chtít cokoliv zopakovat.

Cena online angličtiny Duolingo – 9/10

Pokud se rozhodnete studovat angličtinu pomocí aplikace Duolingo, máte 2 možnosti. Můžete využít bezplatnou verzi nebo prémiovou placenou verzi. Níže si obě varianty porovnáme.

Bezplatná verze

 • Kompletní studijní obsah
 • 5 životů na den
 • Omezený počet procvičování
 • Reklamy
 • Omezený počet přezkoušení
 • Přístup do fóra a diskuzí

Placená verze

 • Kompletní studijní obsah
 • Neomezený počet životů
 • Neomezený počet procvičování
 • Bez reklam
 • Přístup i offline
 • Neomezený počet přezkoušení
 • Znalostní kvíz
 • Přístup do fóra a diskuzí

Vybrané možnosti, které nabízí placená verze, jsou dostupné také v bezplatné variantě. Například další procvičování či životy lze získat pomocí diamantů. Určitý počet diamantů obdržíte za každou dokončenou lekci. Tedy čím více studujete, tím víc máte možností. Bezplatná verze je plně dostačující spíše pro rekreační studování.

Jestliže se chcete do studia plně ponořit, doporučujeme vám investovat do prémiové varianty. Nebude vás omezovat počet chyb a denně tak můžete studovat, jak dlouho budete chtít. Že se zbavíte otravných reklam, je pochopitelně také velké plus. Pokud často cestujete, pak jistě oceníte možnost studovat offline. Mobilní data si šetřete na sledování Instagramu. Za online jazykový kurz Duolingo Plus zaplatíte každý měsíc 6,99 US$ (zhruba 155 Kč). Přičemž první 2 týdny máte zdarma.

Technické vlastnosti/kompatibilita 9/10

Velkou výhodou online angličtiny Duolingo je, že jej lze využít jak v mobilním telefonu, tak v počítači. Jednoduše si vytvoříte profil a přístup do vašeho kurzu pak získáte odkudkoliv. Do vašeho počítače není nutné nic instalovat, jednoduše studujete přes internetový prohlížet. Do mobilu si musíte stáhnout aplikaci, která však zabírá poměrně velké místo.

Tip

Pokud angličtinu už ovládáte, můžete se pomocí Duolinga učit také další světové jazyky.

Krátká videoukázka Duoligo

Závěrečné hodnocení online angličtiny Duoligno

Online angličtina Duolingo je skvělý způsob, jak se naučit či zlepšit si angličtinu. Učení pomocí opakování je vysoce efektivní, a je navíc podáváno v extra zábavné formě. V každé lekci si procvičíte aktivní i pasivní překlad, poslech i mluvení. Tím se může jen málokterá aplikace pochlubit. Velkým plusem je bezplatná verze. Ta sice má svá úskalí, ale přesto funguje víc než dobře. 

S placenou verzí nezískáte více studijních materiálů, ale více možností, jak je využít. Verze zdarma vás limituje v počtu chyb, které můžete za den udělat. S prémiovou variantou toto řešit nemusíte. Navíc získáte přístup k opakovacím a procvičovacím testům. Jako negativum vidíme minimum teorie, což ale může být pro někoho také výhodou. Naopak velice pozitivně hodnotíme celkový vzhled aplikace. Moderní a vtipná forma zaujme snad každého. 

Tip

Potřebujete pro studium angličtiny motivaci? Zapojte se do ligy a soutěžte s ostatními uživateli.

Kurz angličtiny zdarma
Příklad cvičení v aplikaci Duolingo

Hledáte spíše tradiční jazykový kurz online angličtiny? Pak vám doporučujeme vítěze našeho testu Online jazyky. V čem tato online angličtina vyniká si můžete přečíst v naší recenzi. Další skvělé kurzy na vás čekají v našem článku Nejlepší online kurzy angličtiny.

Duolingo

8.6
Perfektní
Klady
Koncipované jako hra
Skvělý design
Překlad, poslech i mluvení
Široká slovní zásoba
Motivační žebříčky
Online i offline studium
Zápory
Minimum teorie
Limit chyb ve free verzi
Duolingo online angličtina recenze
Sečteno a podtrženo
Efektivní a zábavný způsob, jak se naučit anglicky. Překlad, psaní, poslech a mluvení v placené i bezplatné verzi. Skvělé pro rozvoj slovní zásoby s minimem teorie.

Další skvělou možností je kurz Jazyky od píky. Ten vás naučí efektivní metodu, s níž zvládnete studium jakéhokoliv cizího jazka.  Přinášíme vám také přehled všech nejlepších jazykových kurzů online (zdarma i placených).