Recenze deskové hry Dostihy a sázky

Hra Dostihy a sázky
9.00
Super
Sečteno a podtrženo
Zahrajte si legendární strategickou deskovou hru Dostihy a sázky. Zavzpomínejte si na své dětství se svými přáteli, nebo si s dětmi během hry procvičte obchodního ducha a strategické dovednosti.
Klady
Osvědčená klasika
Trénink strategických a finančních dovedností
Vhodná hra pro celou rodinu
Menší balení oproti původní verzi
Zápory
Méně kvalitní materiál oproti původní verzi
Vyšší cena

Retro stolní hra Dostihy a sázky je starou dobrou klasikou dostupnou od roku 1984. Rádi si jí zahrají hráči všech věkových kategorií. Nová verze je navíc skladnější oproti původní verzi.

Zajímá vás více o retro deskovkách? Pak se podívejte na souhrnný článek těch nejlepších retro deskových her, který jsme pro vás připravili.

Hodnocení vybraných vlastností hry Dostihy a sázky

Pozn. Hodnotíme maximálním počtem bodů 10

Zábava u hry Dostihy a sázky – 10/10

Během hry Dostihy a sázky se musíte strategicky rozhodovat a zůstat na pozoru u ostatních hráčů. Hra rozhodně baví děti, ale i dospělé se kterými soutěžíte o ty nejdražší a nejlépe umístěné stáje. Dětem se také líbí motiv hry s tak ušlechtilými zvířaty. Navíc si zábavnou formou procvičí obchodního ducha a finanční hospodaření.

Náročnost pravidel – 10/10

Pravidla hry jsou stejná jako u původní verze hry Dostihy a sázky a rozhodně nejsou složitá. Na začátku hry všichni hráči získávají úvodní vklad ve stejné výši. Následně hráči hází kostkou a postupují po herním plánu. Na každém herním políčku hráči plní úkoly – nakupují koně, platí za prohlídku stáje ostatním hráčům, nebo plní různé úkoly. Ze hry vypadává ten, kterému dojdou finanční prostředky na krytí dluhu vůči ostatním hráčům nebo bance. Hru vyhrává hráč, který zůstává ve hře poslední nebo ten, který během určité doby nastřádá co nejvíce majetku a financí.

Tip

Pokud byste si rádi zahráli retro stolní hru Dostihy a sázky i s menšími dětmi, pak si můžete pořídit dostupnou verzi hry Dostihy a sázky Junior pro 2-4 malé hráče ve věku od 5 let.

Herní zpracování – 6/10

Design legendární hry Dostihy a sázky byl, oproti původní verzi, pozměněn a balení je zmenšeno. Figurky jsou větší. Menší balení je praktické, ale bohužel kvalita zpracování hry klesla. Herní plán je z méně kvalitního materiálu a žetony jsou vyrobené z tenkého papíru. To považujeme za nevýhodu, protože se žetony snadno deformují.

Součástí balení je herní plán, 6 figurek, hrací kostka, 55 karet, 260 bankovek, 87 žetonů a návod v českém jazyce. Oproti původní verzi přibyla pro bankéře přihrádka na peníze.

Počet a věk hráčů – 9/10

Hra Dostihy a sázky je ideální hrou pro rodinné sešlosti. Společně si jí můžete zahrát s dětmi, rodiči i prarodiči. Je vhodná spíše pro starší děti od 10 let a dospělé. Hru si můžete zahrát ve 2 až 6 hráčích.

Časová náročnost retro deskové hry Dostihy a sázky – 8/10

Délka hry se individuálně odvíjí od počtu hráčů a jejich strategického uvažování a znalosti pravidel hry. Ve více hráčích se hra hraje mnohem déle než v páru. Délka hry 1-4 hodiny.

Znovuhratelnost – 9/10

Dostihy a sázky jsou osvědčenou stolní hrou, kterou můžeme nazvat retro hrou. Je to klasikou, ke které se budete rádi postupem času vracet. Pokud ji ale budete hrát často, pak vás možná omrzí. Ale i v takovém případě stačí hru na pár týdnů (či měsíců) uložit do skříně a uvidíte, že po čase si ji zase rádi zahrajete. Přináší vzrušení z obchodů i náhody a to je to, co máme všichni rádi.

Celkové hodnocení retro stolní hry Dostihy a sázky

Osvědčená oblíbená klasika mezi Čechy a Slováky. To jsou Dostihy a sázky. Hra je vhodná pro hráče všech věkových kategorií a každý si v ní najde to své. Malý hráč si trénuje své finanční a strategické dovednosti, a ti starší jsou zase rádi, že si můžou zahrát deskovou hru v klidu s rodinou nebo přáteli. Ve hře se můžete těšit na 22 slavných koní Velké Pardubické, které si budete moct ve hře zakoupit. Vybudujte nejsilnější stáj v celé hře!

 Tato hra rozhodně nikoho neurazí. Co bychom vytkli je méně kvalitní zpracování hry, kdy žetony, herní deska a peníze jsou z méně kvalitního materiálu než u původní retro verze. Menší balení oceňujeme.

Dostihy a sázky

9.00
Super
Klady
Osvědčená klasika
Trénink strategických a finančních dovedností
Vhodná hra pro celou rodinu
Menší balení oproti původní verzi
Zápory
Méně kvalitní materiál oproti původní verzi
Vyšší cena
Hra Dostihy a sázky
Sečteno a podtrženo
Zahrajte si legendární strategickou deskovou hru Dostihy a sázky. Zavzpomínejte si na své dětství se svými přáteli, nebo si s dětmi během hry procvičte obchodního ducha a strategické dovednosti.

Připravili jsme pro vás i další články věnující se deskovým hrám. Pročíst si můžete naše doporučení na ty nejlepší deskové hry pro dva, nejlepší deskové hry pro malé děti nebo také recenzi na ty nejlepší erotické deskové hry.

Podobné články

Deskové hry 4: Talisman

Jedna z největších klasik mezi deskovými hrami. Monstrózně epický, nesmírně zábavný a k vzteku nesp...