Recenze hry Activity Original

Desková hra aktivity original
8
Perfektní
Sečteno a podtrženo
S deskovou hrou Activity Original nuda nehrozí! Skvělá společenská hra s jednoduchými pravidly pro děti i dospělé. Chválíme rozmanitost hry a rozdělení na mluvení, kreslení a pantomimu.
Klady
Pro malé i velké
Zábava zaručena
Jednoduchá pravidla
Časově nenáročné
Zápory
Balení neobsahuje tužku a papír
Nelze dokoupit rozšíření

Deskové hry nejsou jen pro děti. Dobrá deskovka dokáže z obyčejné párty udělat večírek století. Desková hra Activity se již několik let těší velké oblibě u malých i velkých hráčů. Jedná se perfektní hru na sobotní párty s přáteli i pro nedělní odpoledne s rodinou. Podívejte se, jak společenská hra Activity dopadla v našem testu.

Chceme se hrám podívat více na zoubek, tak se snad dočkáte dalších recenzí. Kdo jich doma nemá plnou skříň, tak ať si nějakou přichystá. Člověče nezlob se, osadníci z Katanu, talisman nebo šachy? Deskové hry snad ani nemůžou být nuda.

Hodnocení vybraných vlastností deskové hry Activity

Deskovka aktivity

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Zábava u hry Activity – 9/10

Hra Activity patří mezi párty hry. Ačkoliv vědomostní či strategické deskové hry jsou také zábava, hra Aktivity je podle nás sázka na jistotu. Hra obsahuje 3 000 pojmů, které hráči popisují slovy, kreslí či předvádí pantomimou. Pojmy na kartičkách jsou velmi dobře vymyšlené. Jen si představte své přátelé, jak předvádí roztleskávačku či se snaží nakreslit ledního medvěda.

Stolní hra Activity je skvělá volba na párty, neboť se jedná o hru pro týmy. Týmová spolupráce je zásadní pro úspěch. Tato hra ukáže, zda jste se svými spoluhráči naladěni na stejnou vlnu. A prověří, jestli si dokážete porozumět i beze slov. Ať už budete hrát kluci proti holkám či na smíšené týmy, garantujeme vám, že se nudit nebudete. Extroverti si tuto hru zamilují po prvním kole, introvertům na druhou stranu může být nepříjemné být středem pozornosti. Takže i když se jedná o opravdu vynikající párty hru, nemusí tento druh zábavy vyhovovat každému.

Desková hra Activity Original
Desková hra Activity Original

Náročnost pravidel – 9/10

Jen málo co dokáže spolehlivě zabít herní večer jako komplikovaná pravidla nové hry. Activity patří mezi jednoduché hry, jejichž pravidla si osvojíte během pár minut. Každý z týmů umístí svou figurku na herní plán. V balení najdete karty s pojmy k hádání. Karty jsou rozdělené podle náročnosti: ta nejtěžší slova se nacházejí na kartičkách s číslem 5, ta nejsnadnější mají označení 3. Náročnost si vybere každý hráč na začátku svého tahu. Pokud jeho tým slovo uhádne, jejich figurka se může posunout o číslo uvedené na kartičce. Na vybraných kartách můžete najít speciálně označené pojmy. Tato slova mohou hádat všechny týmy.

Při mluvení nesmí hráči používat kořen slova, ani slova z něj odvozená. Pokud máte popsat slovo dárek, nemůže říct: to, co někomu darujete. V rámci kreslení není povoleno používání písmen či číslic. U pantomimy si dejte pozor na mluvení. Zakázáné je také používání předmětů či ukazování na ně. Ukázat však můžete na části svého těla. Před hrou je vhodné se s hráči domluvit, jak přísně budete posuzovat uhodnutá slova. Zda budete vyžadovat přesné znění jako na kartičce, nebo jestli uznáte i synonyma. Byla by škoda, aby herní večer skončil hádkou, že kamion není to samé jako náklaďák.

Počet a věk hráčů – 7/10

Velkým nedostatkem této skvělé párty deskovky je počet hráčů, pro který je hra určená. Ve dvou si ji totiž nezahrajete. S trochu pozměněnými pravidly je možné hru hrát ve 3 lidech. Maximální počet hráčů je 16. V ideálním případě by týmy měly být vyvážené, což však nemusí vždy nutně znamenat, že v každém týmu musí být stejný počet hráčů. Dva zkušení hráči leckdy strčí do kapsy i početnější týmy.

Společenská hra Activity
Hrací karty Activity

Vzhledem k náročnosti některých slov a slovních spojení je desková hra Aktivita vhodná pro děti od 12 let. Mladší hráči si pak mohou zahrát Activity pro děti. Activity Junior obsahují nejen jednodušší slova a slovní spojení, ale mají i lehce pozměněná a zjednodušená pravidla. Pro ty nejmenší hráče je pak určená verze s názvem Activity Děti. Tu si mohou zahrát děti již od 4 let.

Časová náročnost – 8/10

Společenská hra Aktivity patří mezi časově nenáročné hry. Rychlost, s jakou hra postupuje se odvíjí od dovedností hráčů. Šikovný tým může dojít do cíle již za 30 minut, méně zkušeným hráčům může dokončení hry trvat až 2 hodiny. Rozhodně se však nemusíte obávat, že byste nad hrou strávili celý večer. To platí i v případě, že Activity Original budete hrát poprvé.

Pomůcky a rozšíření ke hře Aktivity – 7/10

Většina pomůcek, které budete ke hře potřebovat, je součástí balení. V krabici najdete herní plán, 4 figurky, přesýpací hodiny a karty s pojmy. Co v balení chybí, je tužka a papíry, bez nichž se neobejdete. Kreslicí potřeby však doma jistě najdete. Pokud se hry bude účastnit více hráčů, doporučujeme vám si pořídit kreslící tabuli. Na obrázky tak bez problémů uvidí všichni hráči, a navíc vám po každé hře nezbyde stoh pomalovaných papírů.

Celkové hodnocení deskové hry Activity Original

Activity Original bohužel nenabízí žádné rozšíření. Existuje však poměrně bohatá nabídka nejrůznějších variant. Již jsme psali o dětských verzích, Activity Děti a Activity Junior. Na dovolenou či víkend na chatě si můžete zabalit cestovní verzi Activity Kompakt. Pro párty ve 4 se perfektně hodí Activity Knock Out. Slova k hádání nenajdete na hracích kartách, ale vymýšlíte je sami podle písmen, které hodíte na kostkách. Za vyzkoušení stojí také Activity Sport.

Společenská hra Activity spolehlivě rozproudí zábavu na každém večírku. Chválíme rozmanitost hry a rozdělení na mluvení, kreslení a pantomimu. V balení najdete vše potřebné ke hře, kromě tužky a papírů na kreslení. Oceňujeme také velký počet hracích karet, díky němuž se vám hra jen tak neohraje. Přesto, že jsou Activity dostupné v mnoha různých verzích, není možné si jednoduše dokoupit ke stávající hře rozšíření v podobě nových herních karet.

Hra Activity Original

8
Perfektní
Klady
Pro malé i velké
Zábava zaručena
Jednoduchá pravidla
Časově nenáročné
Zápory
Balení neobsahuje tužku a papír
Nelze dokoupit rozšíření
Desková hra aktivity original
Sečteno a podtrženo
S deskovou hrou Activity Original nuda nehrozí! Skvělá společenská hra s jednoduchými pravidly pro děti i dospělé. Chválíme rozmanitost hry a rozdělení na mluvení, kreslení a pantomimu.

Plánujete večírek pro dospělé? Nezapomeňte na dobré pití! S výběrem těch nejlepších alkoholických nápojů vám rádi poradíme. Dáváte přednost míchaným nápojům? Žádný problém! Objevte jednoduché recepty na lahodné koktejly.

Podobné články

Deskové hry 4: Talisman

Jedna z největších klasik mezi deskovými hrami. Monstrózně epický, nesmírně zábavný a k vzteku nesp...